Category : Bez kategorii

Home » Archive by category : Bez kategorii

Proteza zębowa jest całkowicie ciałem obcym zakładanym do jamy ustnej, w związku z tym organizm może początkowo się przed nią bronić. Proces adaptacji do protez zębowych może trwać od kilku dni nawet do kilku miesięcy, dlatego aby go skrócić zaleca się ich zakładanie nawet na noc. Zakładając całkowite protezy zębowe trzeba nauczyć się też w ..

Read more

Szkliwo zębów pełni funkcję ochronną, dlatego tak bardzo trzeba o nie dbać. Szkliwo zębów, jest najtwardszą tkanka naszego organizmu, jednak szkliwo nie odrasta i nie ma zdolności regeneracyjnych. Warto zatem wiedzieć jak dbać o zęby, aby jak najdłużej cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiecham. Odwiedzaj stomatologa Regularne kontrole stomatologiczne pomagają szybko zdiagnozować i wyleczyć problemy ..

Read more

Haluksy to niegroźne, chociaż bardzo dokuczliwe zniekształcenie stawu łączącego kość śródstopia z pierwszym paliczkiem dużego palca stopy. W tym miejscu bardzo często dochodzi do zapalenia kaletki maziowej oraz do wykoślawienia palucha. Haluksy są dość częstą przypadłością kobiet w przedziale wiekowym 40-60 lat, chociaż przytrafiają się też bardzo młodym osobom. Objawy i leczenie haluksów Najczęstszą przyczyną ..

Read more

Zima nie chce odpuścić i w tym roku jest wyjątkowo dotkliwa. W najbliższych dniach zgodnie z zapowiedzią meteorologów przez nasz kraj ma przejść kolejna fala mrozów. Zawsze gdy słupki termometrów spadają poniżej zera zwiększa się ryzyko odmrożenia różnych części ciała. Dlatego też warto wiedzieć jak się przed nimi skutecznie zabezpieczyć i co zrobić kiedy np. ..

Read more