Category : Bez kategorii

Home » Archive by category : Bez kategorii

Kaszel alergiczny to naturalny odruch naszego organizmu. Jest on reakcją obronną gdyż zapobiega dostaniu się szkodliwych dla nas alergenów do dróg oddechowych i całego organizmu. Przy kaszlu alergicznym może pojawić się także odkrztuszanie bezbarwnego śluzu. Objawy kaszlu alergicznego  Kaszel alergiczny można zdefiniować w trzech słowach: suchy, męczący i duszący. Nasila się przy znacznej zmianie temperatury ..

Read more

Zespół jelita drażliwego nazywany jest również nerwicą jelit, jest to przewlekła choroba układu pokarmowego, której dokładne przyczyny nie zostały nadal poznane. IBS (angielski skrót Irritable Bowel Syndrome) doskwiera statystycznie od 9 do 22% populacji. Dolegliwość, ta powoduje duży dyskomfort codziennego życia cierpiących na nią osób. Objawy zespołu jelita drażliwego Zespół jelita drażliwego objawiać się może ..

Read more

Sezon na grzyby trwa nadal, dlatego trzeba go jak najlepiej wykorzystać, zwłaszcza jeśli lubimy de małe i smaczne dary lasu. Z grzybów można wyczarować wiele smacznych dań, stanowią wyśmienity dodatek do wielu potraw. Do tego grzyby są źródłem wielu mikroelementów. Pierś z kurczaka z farszem grzybowym to przykład takiego dania. Pierś kurczaka z farszem grzybowym  Składniki: ..

Read more

Świerzb to choroba inwazyjna skóry, która spowodowana jest zakażeniem pasożytami świerzbowca. Bardzo często występuje pod postacią epidemii, zwłaszcza w populacjach które żyją w złych warunkach sanitarnych. Świerzbowce drążą korytarze w warstwie rogowej skóry. Najwięcej tzw. „chodników” świerzbowca znajduje się pomiędzy palcami rąk, w okolicach pach i pachwin, genitalii oraz pępka. Pasożyty pozostawiają odchody, które to ..

Read more

Mamy lato, wyjątkowy czas kiedy możemy cieszyć się piękną pogodą i jej urokami. Latem chętniej sięgamy po sezonowe owoce, a do takich należą z pewnością jagody i maliny, z których można wyczarować przepyszne desery. Jednak takie letnie desery nie powinny być tuczące, gdyż szczególnie w wakacje trzeba zadba o szczupłą sylwetkę. Do takich przepysznych deserów ..

Read more

Proteza zębowa jest całkowicie ciałem obcym zakładanym do jamy ustnej, w związku z tym organizm może początkowo się przed nią bronić. Proces adaptacji do protez zębowych może trwać od kilku dni nawet do kilku miesięcy, dlatego aby go skrócić zaleca się ich zakładanie nawet na noc. Zakładając całkowite protezy zębowe trzeba nauczyć się też w ..

Read more

Szkliwo zębów pełni funkcję ochronną, dlatego tak bardzo trzeba o nie dbać. Szkliwo zębów, jest najtwardszą tkanka naszego organizmu, jednak szkliwo nie odrasta i nie ma zdolności regeneracyjnych. Warto zatem wiedzieć jak dbać o zęby, aby jak najdłużej cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiecham. Odwiedzaj stomatologa Regularne kontrole stomatologiczne pomagają szybko zdiagnozować i wyleczyć problemy ..

Read more

Haluksy to niegroźne, chociaż bardzo dokuczliwe zniekształcenie stawu łączącego kość śródstopia z pierwszym paliczkiem dużego palca stopy. W tym miejscu bardzo często dochodzi do zapalenia kaletki maziowej oraz do wykoślawienia palucha. Haluksy są dość częstą przypadłością kobiet w przedziale wiekowym 40-60 lat, chociaż przytrafiają się też bardzo młodym osobom. Objawy i leczenie haluksów Najczęstszą przyczyną ..

Read more

Zima nie chce odpuścić i w tym roku jest wyjątkowo dotkliwa. W najbliższych dniach zgodnie z zapowiedzią meteorologów przez nasz kraj ma przejść kolejna fala mrozów. Zawsze gdy słupki termometrów spadają poniżej zera zwiększa się ryzyko odmrożenia różnych części ciała. Dlatego też warto wiedzieć jak się przed nimi skutecznie zabezpieczyć i co zrobić kiedy np. ..

Read more