Category : Dziecko

Home » Archive by category : Dziecko

Infekcja górnych dróg oddechowych może dopaść każdego szczególnie o tej porze roku. Przeziębienie doskwiera szczególnie dzieciom, które coraz „łapią” chorobotwórcze wirusy. Z jednej infekcji popadają w kolejną, zwłaszcza jeśli ta pierwsza nie została prawidłowo wyleczona. Niestety dzieci mają też słabszy układ immunologiczny niż osoby dorosłe, co sprzyja zwiększonej zachorowalności u dzieci w wieku przedszkolnym i ..

Read more

Kaszka to jedno z głównych dań dla niemowlaków, które są na pierwszym etapie rozszerzania diety. Okres niemowlęcy kojarzy się nam głównie z podawaniem dzieciom różnego rodzaju kaszek, które maluszki chętniej lub mniej chętnie próbują. Czasami musimy wypróbować kilka produktów, zanim znajdziemy ten najbardziej odpowiedni dla naszego dziecka. Sklepowe półki wręcz uginają się pod ciężarem kaszek ..

Read more

Biegunka u dziecka nie powinna budzić większego zaniepokojenia rodziców, jednak wymaga zwiększenia uwagi na samopoczucia malucha. Zazwyczaj nie wymaga ona wizyty u lekarza, jednak należy zdawać sobie sprawę w jakich sytuacjach trzeba skorzystać z pomocy specjalisty, aby nie doprowadzić do groźnego odwodnienia organizmu. Biegunka u dziecka – co należy o niej wiedzieć Biegunka u dziecka ..

Read more

Antybiotyki, to jedna z najskuteczniejszych leków jakie zostały stworzone na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Bardzo skutecznie działają na choroby bakteryjne. Niestety w ostatnich latach są nagminnie przypisywane i używane i to nawet w przypadku zakażeń wirusowych. Nadmierne stosowanie antybiotyków sprawia, że nasze organizmy stają się  mniej odporne na ich działanie lub całkowicie się uodparniają, co może ..

Read more

Kaszel u dziecka zawsze budzi u rodziców niepokój, lecz nie zawsze musi oznaczać chorobę. Najczęściej kaszel u dziecka jest objawem infekcji górnych dróg oddechowych, takich jak przeziębienie. Przyczyną kaszlu oprócz stanu zapalnego, bardzo często bywa też odczyn alergiczny lub podrażnienie śluzówki gardła, krtani, czy tchawicy. Bardzo rzadko kaszel u dziecka jest objawem zapalenia dolnych dróg ..

Read more

Każda mama powinna wiedzieć, że skóra maluszka jest jednym z najważniejszych narządów zmysłów. Zanim osiągnie pełną dojrzałość (co następuje około trzeciego roku życia) należy ją właściwie pielęgnować. Samopoczucie małego dziecka w bardzo dużej mierze zależy od stanu skóry. Szczególną troską trzeba otoczyć te obszary ciała niemowlaka, które mają kontakt z pieluchą i są narażona na ..

Read more

Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym chorują kilka razy częściej niż osoby dorosłe. Większość chorób przechodzą bardzo źle, a osłabiony przez jedną chorobę organizm jest bardziej podatny na koleje infekcje. Rodzice takich dzieci powinni wiedzieć, co może być przyczyną osłabienia organizmu u ich pociech i w jaki sposób wzmacniać odporność. Przyczyny osłabienia organizmu Wirusy są ..

Read more

Katar to niezwykle dokuczliwa dolegliwość, zarówno dla dużych jak i małych. Niestety katar najbardziej uciążliwy jest dla małych dzieci, które nie potrafią samodzielnie sobie z nim radzić. Zablokowany przez katar nos utrudnia oddychanie, a spływająca do gardła wydzielina dodatkowo je podrażnia. Bez wątpienia katar u dziecka to zmora rodziców i maluszka. Skąd się bierze katar? ..

Read more

Jeżeli kobieta w ciąży pije duże ilości alkoholu, istnieje ogromne ryzyko, że jej dziecko urodzi się z zespołem charakterystycznych cech i nieprawidłowości znanych jako płodowy zespół alkoholowy w skrócie FAS (z języka ang. „fetal alcohol syndrome”). Na Starym Kontynencie 1 na 500 dzieci rodzi się z ty schorzeniem, lecz przewiduje się niestety, że ten odsetek ..

Read more

Ulewanie pokarmu u niemowlaków, to wypływanie niewielkiej ilości pokarmu z ich ust. Ulewanie u dziecka występuje zazwyczaj bardzo krótko po jedzeniu. Bardzo często ulewanie pokarmu budzi zaniepokojenie rodziców, jednak występuje ono prawie u połowy niemowlaków. Jest to naturalny odruch organizmu małego organizmu. Ulewanie pokarmu u dzieci Ulewanie pokarmu to przede wszystkim problem noworodków i niemowlaków, ..

Read more