Category : Dziecko

Home » Archive by category : Dziecko

Różyczka to łagodna lecz bardzo zaraźliwa infekcja wirusowa, która występuje głównie u dzieci. Charakteryzuje się ona głównie powiększonymi węzłami chłonnymi potylicznymi, karkowymi oraz zausznymi oraz drobną, różową plamkowo-grudkową wysypką. Choroba jest groźna jeśli wystąpi u kobiet w ciąży (we wczesnej jej fazie) wówczas istnieje ryzyko zakażenia płodu, które może doprowadzić do poważnych wad wrodzonych. Objawy ..

Read more

Nie tak dawno pisaliśmy o kaszlu suchym, a dzisiaj kilka linijek poświęcimy tematyce leczenia kaszlu mokrego u dzieci. Kaszel suchy zwany inaczej nieproduktywnym po kilku dniach, zmienia się w kaszel mokry – produktywny. Zarówno kaszel suchy jak i kaszel mokry jest uciążliwy dla małych dzieci, które nie mają wyrobionego odruchu kaszlu. W przypadku kaszlu mokrego ..

Read more

Suchy kaszel u dzieci to jeden z pierwszych objawów infekcji górnych dróg oddechowych, którego rodzice nie mogą ignorować. Zazwyczaj ten rodzaj kaszlu utrzymuje się do trzech dni, podczas których warto podawać syrop na suchy kaszel dla dzieci.Taki preparat wspomoże i przyśpieszy leczenie infekcji. Syrop na kaszel dla dzieci Suchy kaszel u dziecka jest niezwykle uciążliwy ..

Read more

Zapalenie górnych dróg oddechowych u dzieci najczęściej spowodowane jest zakażeniem wirusowym.Pomimo tego, że zakażenia bakteryjne są bardziej niebezpieczne dla zdrowia a nawet życia niż zakażenia wirusowe nie można ich ignorować. Nieleczone infekcje wirusowe mogą przeistoczyć się w infekcje bakteryjne. Dlatego zapalenia górnych dróg oddechowych u dzieci nie można nigdy lekceważyć. Co trzeba wiedzieć o zapaleniu ..

Read more

Kolka niemowlęca to napady niedającego się ukoić płaczu, a nawet krzyku dziecka, które najczęściej występują w godzinach wieczornych i nocnych u niemowlaków. Kolce niemowlęcej zazwyczaj towarzyszy gwałtowne podkurczanie nóg oraz zaczerwienie twarzy, oddawanie gazów, niekiedy słyszalne jest również głośne przelewanie treści jelitowej. Kolka niemowlęca objawiać się może również oddawaniem zielonego stolca, który na chwilę przynosi ..

Read more

Bakterie kwasu mlekowego, chociaż są bakteriami, to należą do grona tych dobrych „kulturalnych” bakterii, które są bardzo potrzebne w naszym organizmie. To właśnie one niszczą te złe i przyczyniają się do prawidłowej pracy układu pokarmowego. Dzięki nim nasz organizm pracuje prawidłowo, a ich niedobór może objawiać się biegunką. Szczególnie ważne jest przyjmowanie bakterii kwasu mlekowego ..

Read more

Opuszczenie szpitala po porodzie to bardzo radosna chwila dla całej rodziny. Jednak kobieta, która urodziła musi szczególnie o siebie dbać. Pierwsze dni połogu są niezwykle ważne dla jej zdrowia. Czas połogu trwa zazwyczaj 40 dni, jednak większość kobiet szybciej powraca do pełni sił po narodzinach dziecka. Pielęgnacja krocza Coraz częściej kobiety są wypisywane do domu ..

Read more

Infekcja górnych dróg oddechowych może dopaść każdego szczególnie o tej porze roku. Przeziębienie doskwiera szczególnie dzieciom, które coraz „łapią” chorobotwórcze wirusy. Z jednej infekcji popadają w kolejną, zwłaszcza jeśli ta pierwsza nie została prawidłowo wyleczona. Niestety dzieci mają też słabszy układ immunologiczny niż osoby dorosłe, co sprzyja zwiększonej zachorowalności u dzieci w wieku przedszkolnym i ..

Read more

Kaszka to jedno z głównych dań dla niemowlaków, które są na pierwszym etapie rozszerzania diety. Okres niemowlęcy kojarzy się nam głównie z podawaniem dzieciom różnego rodzaju kaszek, które maluszki chętniej lub mniej chętnie próbują. Czasami musimy wypróbować kilka produktów, zanim znajdziemy ten najbardziej odpowiedni dla naszego dziecka. Sklepowe półki wręcz uginają się pod ciężarem kaszek ..

Read more

Biegunka u dziecka nie powinna budzić większego zaniepokojenia rodziców, jednak wymaga zwiększenia uwagi na samopoczucia malucha. Zazwyczaj nie wymaga ona wizyty u lekarza, jednak należy zdawać sobie sprawę w jakich sytuacjach trzeba skorzystać z pomocy specjalisty, aby nie doprowadzić do groźnego odwodnienia organizmu. Biegunka u dziecka – co należy o niej wiedzieć Biegunka u dziecka ..

Read more