Category : Kobieta

Home » Archive by category : Kobieta

Okres ciąży to niezwykły czas w życiu każdej kobiety. Magiczne 9 miesięcy zmienia jej dotychczasowe  życie. W tym ważnym czasie, każda przyszła mama musi podwójnie dbać o siebie i wykonywać szereg niezbędnych badań. Badania w ciąży pomagają wykluczyć występowanie niektórych chorób u dziecka, a także pozwalają zadbać o zdrowie kobiety. Dzięki nim możemy wcześniej określić ..

Read more

Jeżeli kobieta w ciąży pije duże ilości alkoholu, istnieje ogromne ryzyko, że jej dziecko urodzi się z zespołem charakterystycznych cech i nieprawidłowości znanych jako płodowy zespół alkoholowy w skrócie FAS (z języka ang. „fetal alcohol syndrome”). Na Starym Kontynencie 1 na 500 dzieci rodzi się z ty schorzeniem, lecz przewiduje się niestety, że ten odsetek ..

Read more

Już jest!!! W końcu przyszła, długo wyczekiwana wiosna, która cieszy nas w pełni swoją obecnością. Do życia budzi się przyroda, wszystko wokół pięknieje, wraz z tą pogodą również wypięknieć chcemy i my. Po zimie skóra wielu z nas jest sucha, szara i szorstka, dlatego warto to jak najszybciej zmienić. Odpowiednie nawilżanie skóry po zimie sprawi, ..

Read more

Płyny i żele micelarne, są coraz bardziej popularne, i nie ma co się dziwić gdyż w demakijażu nie mają sobie równych. Świetnie oczyszczają nie tylko z makijażu, ale również z innych zanieczyszczeń i nadają się do każdego rodzaju cery.  Żele micelarne mogą być stosowane zarówno do mycia twarzy po połączeniu z wodą, z która doskonale ..

Read more

Ekokosmetyki są w ostatnich czasach niezwykle popularne. Z pozoru sprawa wydaje się prosta, bo przecież wystarczy wziąć słoiczek z kremem lub innym preparatem i sprawdzić, czy na etykiecie jest napisane coś, co kojarzy się z naturą i naturalnością np. Naturals, Bio, Eko, Organics itp. Bardzo często kierujemy się także informacją, o tym czy na opakowaniu ..

Read more

Zadbane i dobrze wyglądające stopy, pięknie prezentują się zwłaszcza w letnim obuwiu. Jednak o wygląd stóp należy dbać o każdej porze roku. Delikatna i gładka skóra, kształtne i pomalowane paznokcie stóp dodają powabu oraz pewności siebie każdej kobiecie. Dlatego raz na jakiś czas warto otoczyć swoje stopy szczególną troską i wykonać profesjonalny pedicure, który jest ..

Read more

Kwas foliowy to niezwykle cenna dla zdrowia substancja zwana również folacyną lub witaminą B9. Nazwa kwasu foliowego pochodzi z języka łacińskiego i oznacza liść – folium. Witamina B9 ma ogromne znaczenie dla zdrowia każdego człowieka, gdyż jest potrzebna wszystkim komórkom organizmu ludzkiego od samego poczęcia do późnej starości. Kwas foliowy muszą przyjmować szczególnie kobiety w ..

Read more

Macierzyństwo to wspaniały dar natury. Każda kobieta, która zostaje matką i ma możliwość karmienia piersią powinna to robić. W ten sposób tworzy się niezwykła więź pomiędzy matką, a dzieckiem. Do tego mleko matki jest najlepszym i najzdrowszym pokarmem dla niemowlaka. Każda karmiąca kobieta musi zadbać o właściwą dietę. Naturalne karmienie niemowląt promuje także Światowa Organizacja ..

Read more

Wizyta w gabinecie lekarza ginekologa nie należy do przyjemności, lecz jest co pewien czas konieczna dla każdej z kobiet. Prędzej czy później musimy przełamać w sobie niechęć lub wstyd i udać się na ginekologiczny fotel. Oczywiście im wcześniej tym lepiej, gdyż dla niektórych kobiet zbyt późna wizyta może okazać niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia. ..

Read more

Zapalnie pęcherza moczowego to typowa przypadłość kobieca. Jak wskazują statystyki przynajmniej raz w życiu każda z pań doświadczy tej przykrej dolegliwości. Oczywiście nigdy nie można lekceważyć objawów zapalenia pęcherza moczowego, gdyż nieleczona choroba może spowodować poważniejsze problemy zdrowotne. Zatem kiedy zauważymy u siebie pierwsze objawy choroby, koniecznie trzeba reagować. Przyczyny zapalenie pęcherza moczowego Do najczęstszych ..

Read more