Category : Kobieta

Home » Archive by category : Kobieta

Śluz ślimaka nie brzmi przyjemnie, a już tym bardziej przyjemnie nie wygląda, jednak posiada niezwykłe właściwości, które mogą być i są wykorzystywane przede wszystkim w kosmetologii. Śluz ślimaka jest cennym składnikiem kremów do twarzy i balsamów do pielęgnacji ciała, dlatego warto szukać produktów zawierających ten składnik. Co ma w sobie ślimak? Naukowców już od dawna ..

Read more

Właściwości węgla drzewnego znali już starożytni, którzy sproszkowanej formy używali do oczyszczania ran. Nasi przodkowie zauważyli, że okłady z sproszkowanego węgla drzewnego bardzo skutecznie wspomagają gojenie oraz zapobiegają zakażeniom. Aborygeni i Afrykańczycy papki z węgla używali na ukąszenia jadowitych gadów. Węgiel aktywny i jego niesamowite właściwości były przedmiotem licznych badań, dlatego dzisiaj bez obaw możemy ..

Read more

Rak piersi to bardzo niebezpieczna choroba, która dotyka wile kobiet. O profilaktyce raka piersi musi pamiętać każda kobieta, nie zależnie od wieku w którym się znajduje. W związku z tym, że mamy już październik, czyli miesiąc poświęcony profilaktyce raka piersi piszemy co jest w niej najważniejsze. Niestety rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u ..

Read more

Tężyczka to schorzenie z pogranicza neurologii, psychologii oraz psychiatrii. U jednych objawia się skurczami mięśni oraz mrowieniem, a u innych osób uczuciem zastygania mięśni, czyli tężeniem, stąd też nazwa choroby. Ból spowodowany tężyczką nie jest silny ale uciążliwy. Czasami efektem tężyczki są trudności z koncentracją, lęki, a nawet ataki paniki, uczucie zmęczenia oraz problemy ze ..

Read more

Menopauza nazywana też klimakterium lub przekwitaniem, to ostatnia miesiączka w życiu każdej kobiety. Menopauza oznacza cały okres przekwitania i może trwać nawet od czterech aż do trzynastu lat.To w pełni naturalny proces fizjologiczny, który polega najogólniej rzecz ujmując wygaśnięciu  czynności jajników, ustaniu owulacji i zatrzymaniu cyklu miesiączkowego. Menopauza – mity Każda kobieta zmienia kształty w ..

Read more

Infekcje intymne bardzo często przytrafiają się kobietom w ciąży oraz tym będącym w okresie połogu. Nigdy nie wolno ich lekceważyć, gdyż mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla zdrowia zarówno ciężarnych jak i ich nienarodzonych dzieci.Grzybicze lub bakteryjne zakażenie dróg rodnych u kobiet w ciąży może być przyczyną poronienia, czy też przedwczesnego pęknięcia pęcherza płodowego lub ..

Read more

Obrzęki, pajączki, opuchlizna i żylaki, to objawy tej samej choroby, jaką jest przewlekła niewydolność żył. Na to schorzenie cierpi aż połowa kobiet, a najlepszym sposobem by jej zapobiec jest ruch. Niestety obrzęki na nogach pojawiają się nawet jeśli jesteśmy zdrowe. Dlatego nawet będąc w pracy trzeba dbać o ich kondycję dla pięknego wyglądu. Niewydolność żylna ..

Read more

Okres ciąży to niezwykły czas w życiu każdej kobiety. Magiczne 9 miesięcy zmienia jej dotychczasowe  życie. W tym ważnym czasie, każda przyszła mama musi podwójnie dbać o siebie i wykonywać szereg niezbędnych badań. Badania w ciąży pomagają wykluczyć występowanie niektórych chorób u dziecka, a także pozwalają zadbać o zdrowie kobiety. Dzięki nim możemy wcześniej określić ..

Read more

Jeżeli kobieta w ciąży pije duże ilości alkoholu, istnieje ogromne ryzyko, że jej dziecko urodzi się z zespołem charakterystycznych cech i nieprawidłowości znanych jako płodowy zespół alkoholowy w skrócie FAS (z języka ang. „fetal alcohol syndrome”). Na Starym Kontynencie 1 na 500 dzieci rodzi się z ty schorzeniem, lecz przewiduje się niestety, że ten odsetek ..

Read more

Już jest!!! W końcu przyszła, długo wyczekiwana wiosna, która cieszy nas w pełni swoją obecnością. Do życia budzi się przyroda, wszystko wokół pięknieje, wraz z tą pogodą również wypięknieć chcemy i my. Po zimie skóra wielu z nas jest sucha, szara i szorstka, dlatego warto to jak najszybciej zmienić. Odpowiednie nawilżanie skóry po zimie sprawi, ..

Read more