Category : Kobieta

Home » Archive by category : Kobieta

Trądzik to nie tylko zmora nastolatków, to także problem wielu dorosłych i dojrzałych osób – zwłaszcza kobiet. Najczęściej trądzik pojawia się wtedy, kiedy najbardziej tego nie chcemy, na szczęście jest wiele skutecznych sposobów aby się go szybko pozbyć. Jedną z takich domowych i bardzo prostych metod jest maseczka z drożdży.  Jak przygotować maseczkę z drożdży? ..

Read more

Wielkimi krokami zbliża się Sylwester, Nowy Rok i karnawał. W tym czasie wiele z nas będzie uczestniczyć w licznych balach i zabawach. Każda z nas chce wyglądać pięknie i perfekcyjnie, dlatego dokładamy licznych starań aby nasz wizerunek przez całą noc był idealny. Dbamy o odpowiedni strój, fryzurę i oczywiście makijaż, a idealny make up musi ..

Read more

Cukrzyca ciążowa to nietolerancja organizmu kobiety na węglowodany, którą stwierdza się u kobiety po raz pierwszy w ciąży. Przyczyną cukrzycy w ciąży jest działanie hormonów, które obciążają komórki beta trzustki produkujące insulinę. Cukrzyca ciążowa ustępuje w większości przypadków po urodzeniu dziecka. Cukrzyca w ciąży nie może być lekceważona, gdyż niezdiagnozowana i nie leczona zagraża zdrowiu ..

Read more

Śluz ślimaka nie brzmi przyjemnie, a już tym bardziej przyjemnie nie wygląda, jednak posiada niezwykłe właściwości, które mogą być i są wykorzystywane przede wszystkim w kosmetologii. Śluz ślimaka jest cennym składnikiem kremów do twarzy i balsamów do pielęgnacji ciała, dlatego warto szukać produktów zawierających ten składnik. Co ma w sobie ślimak? Naukowców już od dawna ..

Read more

Właściwości węgla drzewnego znali już starożytni, którzy sproszkowanej formy używali do oczyszczania ran. Nasi przodkowie zauważyli, że okłady z sproszkowanego węgla drzewnego bardzo skutecznie wspomagają gojenie oraz zapobiegają zakażeniom. Aborygeni i Afrykańczycy papki z węgla używali na ukąszenia jadowitych gadów. Węgiel aktywny i jego niesamowite właściwości były przedmiotem licznych badań, dlatego dzisiaj bez obaw możemy ..

Read more

Rak piersi to bardzo niebezpieczna choroba, która dotyka wile kobiet. O profilaktyce raka piersi musi pamiętać każda kobieta, nie zależnie od wieku w którym się znajduje. W związku z tym, że mamy już październik, czyli miesiąc poświęcony profilaktyce raka piersi piszemy co jest w niej najważniejsze. Niestety rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u ..

Read more

Tężyczka to schorzenie z pogranicza neurologii, psychologii oraz psychiatrii. U jednych objawia się skurczami mięśni oraz mrowieniem, a u innych osób uczuciem zastygania mięśni, czyli tężeniem, stąd też nazwa choroby. Ból spowodowany tężyczką nie jest silny ale uciążliwy. Czasami efektem tężyczki są trudności z koncentracją, lęki, a nawet ataki paniki, uczucie zmęczenia oraz problemy ze ..

Read more

Menopauza nazywana też klimakterium lub przekwitaniem, to ostatnia miesiączka w życiu każdej kobiety. Menopauza oznacza cały okres przekwitania i może trwać nawet od czterech aż do trzynastu lat.To w pełni naturalny proces fizjologiczny, który polega najogólniej rzecz ujmując wygaśnięciu  czynności jajników, ustaniu owulacji i zatrzymaniu cyklu miesiączkowego. Menopauza – mity Każda kobieta zmienia kształty w ..

Read more

Infekcje intymne bardzo często przytrafiają się kobietom w ciąży oraz tym będącym w okresie połogu. Nigdy nie wolno ich lekceważyć, gdyż mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla zdrowia zarówno ciężarnych jak i ich nienarodzonych dzieci.Grzybicze lub bakteryjne zakażenie dróg rodnych u kobiet w ciąży może być przyczyną poronienia, czy też przedwczesnego pęknięcia pęcherza płodowego lub ..

Read more

Obrzęki, pajączki, opuchlizna i żylaki, to objawy tej samej choroby, jaką jest przewlekła niewydolność żył. Na to schorzenie cierpi aż połowa kobiet, a najlepszym sposobem by jej zapobiec jest ruch. Niestety obrzęki na nogach pojawiają się nawet jeśli jesteśmy zdrowe. Dlatego nawet będąc w pracy trzeba dbać o ich kondycję dla pięknego wyglądu. Niewydolność żylna ..

Read more