Category : Kobieta

Home » Archive by category : Kobieta

Opuszczenie szpitala po porodzie to bardzo radosna chwila dla całej rodziny. Jednak kobieta, która urodziła musi szczególnie o siebie dbać. Pierwsze dni połogu są niezwykle ważne dla jej zdrowia. Czas połogu trwa zazwyczaj 40 dni, jednak większość kobiet szybciej powraca do pełni sił po narodzinach dziecka. Pielęgnacja krocza Coraz częściej kobiety są wypisywane do domu ..

Read more

Twarz wymaga codziennej i wyjątkowej pielęgnacji, którą należy dobrać do indywidualnych potrzeb. Pielęgnacja skóry twarzy, prawidłowo przeprowadzona sprawi, że nasza cera będzie idealna i składa się ona z trzech podstawowych kroków: oczyszczania, złuszczania oraz nawilżania. Oczyszczanie Oczyszczanie to podstawa pielęgnacji skóry twarzy, powinna się ona odbywać dwa razy dziennie: rano i wieczorem, przed nałożeniem kremu, ..

Read more

Trądzik to nie tylko zmora nastolatków, to także problem wielu dorosłych i dojrzałych osób – zwłaszcza kobiet. Najczęściej trądzik pojawia się wtedy, kiedy najbardziej tego nie chcemy, na szczęście jest wiele skutecznych sposobów aby się go szybko pozbyć. Jedną z takich domowych i bardzo prostych metod jest maseczka z drożdży.  Jak przygotować maseczkę z drożdży? ..

Read more

Wielkimi krokami zbliża się Sylwester, Nowy Rok i karnawał. W tym czasie wiele z nas będzie uczestniczyć w licznych balach i zabawach. Każda z nas chce wyglądać pięknie i perfekcyjnie, dlatego dokładamy licznych starań aby nasz wizerunek przez całą noc był idealny. Dbamy o odpowiedni strój, fryzurę i oczywiście makijaż, a idealny make up musi ..

Read more

Cukrzyca ciążowa to nietolerancja organizmu kobiety na węglowodany, którą stwierdza się u kobiety po raz pierwszy w ciąży. Przyczyną cukrzycy w ciąży jest działanie hormonów, które obciążają komórki beta trzustki produkujące insulinę. Cukrzyca ciążowa ustępuje w większości przypadków po urodzeniu dziecka. Cukrzyca w ciąży nie może być lekceważona, gdyż niezdiagnozowana i nie leczona zagraża zdrowiu ..

Read more

Śluz ślimaka nie brzmi przyjemnie, a już tym bardziej przyjemnie nie wygląda, jednak posiada niezwykłe właściwości, które mogą być i są wykorzystywane przede wszystkim w kosmetologii. Śluz ślimaka jest cennym składnikiem kremów do twarzy i balsamów do pielęgnacji ciała, dlatego warto szukać produktów zawierających ten składnik. Co ma w sobie ślimak? Naukowców już od dawna ..

Read more

Właściwości węgla drzewnego znali już starożytni, którzy sproszkowanej formy używali do oczyszczania ran. Nasi przodkowie zauważyli, że okłady z sproszkowanego węgla drzewnego bardzo skutecznie wspomagają gojenie oraz zapobiegają zakażeniom. Aborygeni i Afrykańczycy papki z węgla używali na ukąszenia jadowitych gadów. Węgiel aktywny i jego niesamowite właściwości były przedmiotem licznych badań, dlatego dzisiaj bez obaw możemy ..

Read more

Rak piersi to bardzo niebezpieczna choroba, która dotyka wile kobiet. O profilaktyce raka piersi musi pamiętać każda kobieta, nie zależnie od wieku w którym się znajduje. W związku z tym, że mamy już październik, czyli miesiąc poświęcony profilaktyce raka piersi piszemy co jest w niej najważniejsze. Niestety rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u ..

Read more

Tężyczka to schorzenie z pogranicza neurologii, psychologii oraz psychiatrii. U jednych objawia się skurczami mięśni oraz mrowieniem, a u innych osób uczuciem zastygania mięśni, czyli tężeniem, stąd też nazwa choroby. Ból spowodowany tężyczką nie jest silny ale uciążliwy. Czasami efektem tężyczki są trudności z koncentracją, lęki, a nawet ataki paniki, uczucie zmęczenia oraz problemy ze ..

Read more

Menopauza nazywana też klimakterium lub przekwitaniem, to ostatnia miesiączka w życiu każdej kobiety. Menopauza oznacza cały okres przekwitania i może trwać nawet od czterech aż do trzynastu lat.To w pełni naturalny proces fizjologiczny, który polega najogólniej rzecz ujmując wygaśnięciu  czynności jajników, ustaniu owulacji i zatrzymaniu cyklu miesiączkowego. Menopauza – mity Każda kobieta zmienia kształty w ..

Read more