Category : Kobieta

Home » Archive by category : Kobieta

W czasie zimy skóra naszych rąk jest szczególnie narażona na wysuszenie. Staje się przez to bardziej wrażliwa i podatna na uszkodzenia. Przesuszone i zaczerwienione dłonie pieką i pękają, a do tego wyglądają nieestetycznie. Szczególnie w zimowym okresie musimy zapewnić naszym dłoniom troskliwą pielęgnację. Regeneracja dłoni pozwoli nam zachować piękny wygląd dłoni, warto postawić na tą ..

Read more

Ocet jabłkowy powinien znajdować się w każdej kuchennej szafce, a w razie potrzeby można go przestawić do apteczki lub z powodzeniem używać jako kosmetyku. Właściwości zdrowotne octu jabłkowego znali już nasi starożytni przodkowie. Sam Hipokrates zalecał jego stosowanie na różnego rodzaju dolegliwości i schorzenia. I chociaż przez lata był on zapomniany, to obecnie jego wszechstronne ..

Read more

Rak szyjki macicy, to prawdziwy „morderca” Polek w różnym wieku. Dlatego tak ważna jest jego profilaktyka, która polega na regularnym wykonywaniu cytologi. Program profilaktyki raka szyjki macicy skierowany jest do kobiet w wieku 25-29 lat. Bezpłatną cytologię można wykonać raz na trzy lata, jednak panie obciążone dużym ryzykiem muszą ją wykonywać raz w roku. Oprócz ..

Read more

Uderzenia gorąca to jeden z pierwszych i najbardziej charakterystycznych objawów menopauzy. Spadek poziomu estrogenów to ich główna przyczyna. Niestety uderzenia gorąca są dużym problemem dla wielu kobiet, zwłaszcza dla tych czynnych zawodowo, które muszą sobie z nim radzić w najmniej oczekiwanych momentach. Uderzenia gorąca – przyczyny Objawy wazomotoryczne – bo taka jest inna nazwa uderzeń ..

Read more

O skórę twarzy musimy dbać niezależnie od pory roku i ten fakt nie podlega dyskusji. Jednak nasza skóra jest bardzo wrażliwa na wszelkie zmiany, także te klimatyczne i atmosferyczne, dlatego trzeba wiedzieć jak o nią dbać w poszczególnych okresach roku. Najbardziej niekorzystną dla naszej skóry porą roku jest zima i lato, kiedy czynniki atmosferyczne są ..

Read more

Październik od lat uznawany jest na całym świecie, za miesiąc świadomości raka piersi. Szczególnie w tym miesiącu podejmowana jest i nagłaśniana tematyka profilaktyki nowotworów piersi u kobiet. Lekarze onkolodzy i różne stowarzyszenia przypominają nam jak ważna jest samokontrola i USG piersi oraz mammografia. Podejmowane są tematy nie tylko profilaktyki i diagnostyki ale również  nowoczesnych metod ..

Read more

Mięśniaki macicy w mowie lekarskiej nazywane są mięśniakami gładkokomórkowymi, a są to niezłośliwe guzy ściany macicy. Mięśniaki są zbudowane z komórek mięśni gładkich i włóknistej tkanki łącznej. Wzrost mięśniaków stymulują hormony, a dokładniej estrogeny. Mięśniaki macicy mogą mieć różny rozmiar. Szacuje się, że około 30% kobiet które ukończyły 35 rok życia ma mięśniaki. Kobiety bezdzietne ..

Read more

Ultrasonografia, czyli popularne USG każdy o nim słyszał, wiele osób doświadczyło tego badania lecz nie każdy wie na czym właściwie polega. Podczas badania ultrasonografem wykorzystywane są dźwięki o wysokiej częstotliwości, czyli ultradźwięki, które pozwalają na uzyskanie szczegółowego obrazu organów wewnętrznych. Ultradźwięków używa się do badania organów wewnętrznych, takich jak np. serce, wątroba, czy nerki. USG ..

Read more

Osteoporoza to choroba dotycząca kości, na którą mogą zachorować zarówno mężczyźni jak i kobiety. Najczęściej jednak dotyczy ona kobiet po okresie menopauzy. Osteoporoza w menopauzie i po jej zakończeniu powinna być leczona. Profilaktyka osteoporozy jest bardzo ważna dla zdrowia, pozwala uchronić przed bolesnymi jej skutkami, czyli złamaniami. Czym jest osteoporoza? Na początku trzeba powiedzieć czym ..

Read more

Nadmierne wypadanie włosów to problem obu płci, zarówno mężczyźni jak i kobiety muszą szukać skutecznych sposobów na utratę włosów. Wypadanie włosów bardzo często ma podłoże zdrowotne, dlatego kiedy tracimy cenne kosmyki warto przyjrzeć się bliżej swojemu trybowi życia oraz diecie. Utraty włosów nie można ignorować i warto jak najszybciej poznać przyczyny i sięgnąć po specjalne ..

Read more