Category : Leczenie

Home » Archive by category : Leczenie

Wrzesień przywitał nas mało sprzyjającą aurą. Pierwszy jesienny miesiąc dał się poznać od razu. Nagły spadek temperatury, opady deszczu, zimny wiatr sprawiły, że wiele osób dopadło przeziębienie. Zmęczony letnim upałem organizm nie jest odporny na nagłe zmiany temperatury, których spadek zwłaszcza w tym okresie odczuwamy niezwykle dotkliwie. Wraz z nadchodzącą jesienią warto dowiedzieć się jak ..

Read more

Antybiotyki, to jedna z najskuteczniejszych leków jakie zostały stworzone na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Bardzo skutecznie działają na choroby bakteryjne. Niestety w ostatnich latach są nagminnie przypisywane i używane i to nawet w przypadku zakażeń wirusowych. Nadmierne stosowanie antybiotyków sprawia, że nasze organizmy stają się  mniej odporne na ich działanie lub całkowicie się uodparniają, co może ..

Read more

Infekcje intymne bardzo często przytrafiają się kobietom w ciąży oraz tym będącym w okresie połogu. Nigdy nie wolno ich lekceważyć, gdyż mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla zdrowia zarówno ciężarnych jak i ich nienarodzonych dzieci.Grzybicze lub bakteryjne zakażenie dróg rodnych u kobiet w ciąży może być przyczyną poronienia, czy też przedwczesnego pęknięcia pęcherza płodowego lub ..

Read more

Rak pęcherza moczowego to jeden z najczęściej występujących nowotworów nie tylko w polskim społeczeństwie. Częściej pojawia się u mężczyzn niż u kobiet. Choroba dotyka w większości osoby, które ukończyły 55 rok życia. Niestety w naszym kraju rak pęcherza moczowego jest wykrywany zbyt późno, gdyż większość chorych bagatelizuje pierwsze objawy, chociaż postęp w medycynie pozwala na ..

Read more

Zgaga i niestrawność skutecznie potrafią popsuć radość z jedzenia. Cierpiąc na te dolegliwości staramy się unikać pokarmów i napojów, które je wywołują. Dla osób ze zgagą i niestrawnością pożegnanie się z ulubionymi potrawami jest ogromnym wyrzeczeniem. Jednak nie wszyscy potrafią odmówić sobie pysznego jedzenia, a następnie uskarżają się na nieprzyjemne dolegliwości. Niestrawność w wyniku np. ..

Read more

Kaszel u dziecka zawsze budzi u rodziców niepokój, lecz nie zawsze musi oznaczać chorobę. Najczęściej kaszel u dziecka jest objawem infekcji górnych dróg oddechowych, takich jak przeziębienie. Przyczyną kaszlu oprócz stanu zapalnego, bardzo często bywa też odczyn alergiczny lub podrażnienie śluzówki gardła, krtani, czy tchawicy. Bardzo rzadko kaszel u dziecka jest objawem zapalenia dolnych dróg ..

Read more

Sprawność seksualna dla mężczyzn jest bardzo ważna w ich życiu, o ile nie najważniejsza. Z tego też powodu kłopoty z potencją są niezwykle stresujące i wstydliwe. Problemy z osiągnięciem wzwodu i erekcji dotykają mężczyzn w każdym wieku i niezależnie od tego ile panowie mają lat, czują się niezwykle źle z tą dolegliwością. Niezależnie od tego, ..

Read more

Alergie dotykają coraz więcej osób, w różnym wieku. Jak podają statystyki na różnego rodzaju uczulenia cierpi już około 40% Polaków i Polek, a są to szokujące dane, gdyż liczba ta stale rośnie. To że do tej pory nie jesteśmy na nic uczuleni, nie znaczy, że przez całe nasze życie tak będzie. Z tego też powodu ..

Read more

Hipotensja znana jest bardziej pod nazwą niedociśnienia, lub po prostu niskiego ciśnienia tętniczego krwi. Schorzenie to nie we wszystkich przypadkach jest problemem, ponieważ bardzo wiele osób ma naturalnie niskie ciśnienie. Nagłe lub utrzymujące się przez jakiś czas spadki ciśnienia tętniczego krwi mogą natomiast ograniczać zaopatrzenie mózgu w tlen. W ten sposób dochodzi do omdleń i ..

Read more

Przyczyną większości infekcji i chorób w naszych organizmach są wirusy. Nie inaczej jest również w przypadku zapalenia gardła, które w 90%powodują właśnie takie chorobotwórcze drobnoustroje. Zapalenie błon śluzowych gardła, wywołane przez wirusy jest nie tylko bolesną chorobą, ale również odbiera nam głos. Nie możemy swobodnie oddychać, jeść i pić. Z tych jakże uciążliwych powodów należy ..

Read more