Category : Leczenie

Home » Archive by category : Leczenie

Profilaktyka osteoporozy powinna dotyczyć każdego z nas bez względu na wiek i płeć. Osteoporoza nazywana „cichym złodziejem kości” przychodzi niepostrzeżenie i początkowo nie daje żadnych, charakterystycznych objawów, a kiedy dochodzi do złamania, to w wielu przypadkach jest już za późno na skuteczne leczenie. Dlatego każdego dnia warto dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie poprzez ..

Read more

Leczenie endodontyczne, zwana popularnie leczeniem kanałowym, jest metodą leczenia zębów, a dokładniej nieodwracalnego zapalenia miazgi. Do takiego zapalenia miazgi dochodzi w wyniku źle leczonej albo zaniedbanej próchnicy lub w przypadku poważnych urazów zęba. Leczenie kanałowe może uchronić ząb przed us..

Read more

Kaszel to jeden z najczęstszych i pierwszych objawów infekcji górnych dróg oddechowych. Niestety niekiedy utrzymuje się nawet przez kilka tygodni po zakończeniu leczenia. Kaszel szczególnie doskwiera małym dzieciom, które nie potrafią jeszcze radzić sobie z tym odruchem obronnym organizmu, dlatego już przy pierwszych objawach trzeba pomóc ..

Read more

Napady padaczkowe spowodowane są nadmierną i nieskoordynowaną aktywnością kory mózgowej i mogą trwać od kilku sekund nawet do kilku lub kilkunastu minut. Drgawki oraz inne objawy napadów padaczkowych takie jak: zaburzenia świadomości, omamy wzrokowe itp. mogą występować nawrotowo lub w postaci izolowanych napadów. Nawrotowe drgawki obserwowane są między innymi w padaczce, czyli epilepsji. Pojedyncze napady ..

Read more

Borelioza nazywana również chorobą z Lyme, to najbardziej znana choroba przenoszona przez kleszcze. Niestety z roku na rok odnotowuje się coraz większa liczbę zachorowań na tą chorobę. Choroba ta pojawiła się w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, więc nie do końca została dokładnie poznana. Pierwszym, najistotniejszym objawem jest rumień po kleszczu. Borelioza zarażenie  Boreliozę wywołują bakterie ..

Read more

Jęczmień na oku, to dokuczliwy i bolesny grudkowy ropień jednego lub kilku gruczołów, których ujście znajduje się na brzegach powiek. Ropień swoim kształtem przypomina ziarno stąd też jego nazwa. Wyróżniamy dwa rodzaje jęczmienia: zewnętrzny oraz wewnętrzny. W przypadku tego drugiego niekiedy potrzeba jest interwencja chirurgiczna. Przyczyny jęczmienia Jęczmień jest najczęściej wywoływany przez bakterie gronkowca, a ..

Read more

Zespół jelita drażliwego nazywany jest również nerwicą jelit, jest to przewlekła choroba układu pokarmowego, której dokładne przyczyny nie zostały nadal poznane. IBS (angielski skrót Irritable Bowel Syndrome) doskwiera statystycznie od 9 do 22% populacji. Dolegliwość, ta powoduje duży dyskomfort codziennego życia cierpiących na nią osób. Objawy zespołu jelita drażliwego Zespół jelita drażliwego objawiać się może ..

Read more

Alergia to niezwykle uciążliwa dolegliwość, która bardzo utrudnia normalne życie, a niekiedy zmusza do jego zmiany. Leczenie alergii bywa długotrwałe i wymaga od alergików szczególnej dyscypliny. Leczenie często ma charakter eliminacyjny i w większości przypadków jest to wystarczające. W wielu przypadkach wskazane jest także przyjmowanie leków. Leki na uczulenie łagodzą skutecznie łagodzą objawy alergii, tabletki ..

Read more

Świerzb to choroba inwazyjna skóry, która spowodowana jest zakażeniem pasożytami świerzbowca. Bardzo często występuje pod postacią epidemii, zwłaszcza w populacjach które żyją w złych warunkach sanitarnych. Świerzbowce drążą korytarze w warstwie rogowej skóry. Najwięcej tzw. „chodników” świerzbowca znajduje się pomiędzy palcami rąk, w okolicach pach i pachwin, genitalii oraz pępka. Pasożyty pozostawiają odchody, które to ..

Read more

Elektrolity to niezbędne dla naszego organizmu jony soli: sodu, magnezu, potasu oraz wapnia, które są całkowicie rozpuszczalne w płynach. Dostarczamy je naszemu organizmowi pijąc wodę i inne płyny, a także z pożywieniem. To właśnie one odpowiadają za gospodarkę wodną organizmu, dlatego tak bardzo ważny jest ich właściwy poziom. Dzięki nim jest również możliwe przewodzenie impulsów ..

Read more