Category : Leczenie

Home » Archive by category : Leczenie

Infekcja górnych dróg, wirusowa lub bakteryjna dopada nie jednego z nas zwłaszcza w okresie jesienno- zimowym. Dlatego kiedy dopada nas przeziębienie, zapalenie gardła, ucha itp. warto wiedzieć jak poradzić sobie szybko i skutecznie z chorobą. Wirusowa infekcja górnych dróg oddechowych zignorowana lub niedoleczona może przerodzić się w infekcję bakteryjną, która jest bardziej niebezpieczna dla zdrowia. ..

Read more

Hemoroidy zwane również guzkami krwawniczymi lub żylakami odbytu, to bardzo nieprzyjemne schorzenie, które dotyka już co drugiego obywatela naszego kraju. Zatem każdy z nas musi wiedzieć skąd biorą się hemoroidy, jak im zapobiegać oraz jak je wyleczyć. Czy sama maść na żylaki odbytu wystarczy, czy też trzeba udać się do proktologa? Tego problemu nie wolno ..

Read more

Trądzik różowaty to przewlekła choroba zapalna skóry twarzy, która przebiega po postacią zaostrzeń i reemisji. Niestety przyczyny powstania choroby nie zostały dokładnie poznane. Pierwsze objawy trądziku różowatego pojawiają się około 30 roku życia, a szczytowe nasilenie objawów pomiędzy 40 a 50 rokiem życia. Choroba trzykrotnie częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn. Jednak jeśli pojawia ..

Read more

Biegunka u dziecka nie powinna budzić większego zaniepokojenia rodziców, jednak wymaga zwiększenia uwagi na samopoczucia malucha. Zazwyczaj nie wymaga ona wizyty u lekarza, jednak należy zdawać sobie sprawę w jakich sytuacjach trzeba skorzystać z pomocy specjalisty, aby nie doprowadzić do groźnego odwodnienia organizmu. Biegunka u dziecka – co należy o niej wiedzieć Biegunka u dziecka ..

Read more

Kaszel mokry jest niezwykle uciążliwy, gdyż zalegająca w drogach oddechowych wydzielina utrudnia oddychanie i czasami bardzo trudno ją odkrztusić. Kaszel mokry pojawia się zazwyczaj po kaszlu suchym i jest w pełni naturalnym odruchem. Ten rodzaj kaszlu jest nam bardzo potrzebny gdyż pozwala oczyści drogi oddechowe i jest naszym sprzymierzeńcem w walce z chorobą. W odkrztuszanej ..

Read more

Wrzody żołądka to jedna z najczęstszych chorób przewodu pokarmowego jaka przytrafia się Polakom. Choroba wrzodowa może dotyczyć zarówno żołądka jak i dwunastnicy i polega na okresowym pojawianiu się wrzodów żołądka. Wrzody trawienne to ubytki w śluzówce żołądka lub dwunastnicy. Schorzenie najczęściej daje o sobie znać w przejściowych porach roku, czyli najczęściej jesienią i wiosną. Najczęstszą ..

Read more

Właściwości węgla drzewnego znali już starożytni, którzy sproszkowanej formy używali do oczyszczania ran. Nasi przodkowie zauważyli, że okłady z sproszkowanego węgla drzewnego bardzo skutecznie wspomagają gojenie oraz zapobiegają zakażeniom. Aborygeni i Afrykańczycy papki z węgla używali na ukąszenia jadowitych gadów. Węgiel aktywny i jego niesamowite właściwości były przedmiotem licznych badań, dlatego dzisiaj bez obaw możemy ..

Read more

Końcówka września i każdego z nas dopadła jakaś jesienna infekcja górnych dróg oddechowych, która w mniejszym lub większym stopniu dała o sobie znać. Po większości przeziębień, szczególnie tych dobrze niedoleczonych pozostaje nam katar, który daje jeszcze o sobie bardzo długo znać. A taki katar potrafi utrudniać swobodne oddychanie i normalne funkcjonowanie i do tego jest ..

Read more

Wrzesień przywitał nas mało sprzyjającą aurą. Pierwszy jesienny miesiąc dał się poznać od razu. Nagły spadek temperatury, opady deszczu, zimny wiatr sprawiły, że wiele osób dopadło przeziębienie. Zmęczony letnim upałem organizm nie jest odporny na nagłe zmiany temperatury, których spadek zwłaszcza w tym okresie odczuwamy niezwykle dotkliwie. Wraz z nadchodzącą jesienią warto dowiedzieć się jak ..

Read more

Antybiotyki, to jedna z najskuteczniejszych leków jakie zostały stworzone na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Bardzo skutecznie działają na choroby bakteryjne. Niestety w ostatnich latach są nagminnie przypisywane i używane i to nawet w przypadku zakażeń wirusowych. Nadmierne stosowanie antybiotyków sprawia, że nasze organizmy stają się  mniej odporne na ich działanie lub całkowicie się uodparniają, co może ..

Read more