Archiwa kategorii: %s : Leczenie

Strona Główna » Archive by category : Leczenie
the-common-cold-2007171__340

Ból gardła może mieć wiele przyczyn i objawiać się w przeróżny sposób. Jednak kiedy jakakolwiek infekcja dopada nasze gardło, trzeba ją jak najszybciej zwalczyć, aby móc swobodnie oddychać i mówić. Infekcje gardła wywoływane są przez wszystkim przez wirusy, rzadziej przez bakterie lub sporadycznie przez grzyby. Bólu gardła, który jest szczególnie uciążliwy i dokuczliwy nie można ..

Czytaj więcej

bandage-1235337__340

Niektóre rany są bardzo trudne w leczeniu i wymagają specjalistycznego podejścia. Aby goiły się szybciej należy zastosować specjalne metody i opatrunki, które muszą być dostosowane do stopnia zaawansowania rany. Warto zdawać sobie sprawę, że właściwie dobrany opatrunek spełnia kluczową rolę w leczeniu ran. Nowoczesne sposoby opatrywania ran są o wiele bardziej skuteczne, niż tradycyjne. Przyśpieszają ..

Czytaj więcej

water-1962388__340

Zimą i jesienią jesteśmy bardziej podatni na wszelkiego rodzaju infekcje górnych dróg oddechowych. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że nie można ich ignorować, gdyż powikłania- zwłaszcza po grypie mogą być niezwykle niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Zatem jeśli u siebie, lub swoich bliskich zauważymy pierwsze objawy choroby przeziębieniowej natychmiast trzeba zacząć z nimi walczyć. ..

Czytaj więcej

wc-1033443_960_720

Zapalnie pęcherza moczowego to typowa przypadłość kobieca. Jak wskazują statystyki przynajmniej raz w życiu każda z pań doświadczy tej przykrej dolegliwości. Oczywiście nigdy nie można lekceważyć objawów zapalenia pęcherza moczowego, gdyż nieleczona choroba może spowodować poważniejsze problemy zdrowotne. Zatem kiedy zauważymy u siebie pierwsze objawy choroby, koniecznie trzeba reagować. Przyczyny zapalenie pęcherza moczowego Do najczęstszych ..

Czytaj więcej

zahnreinigung-1514693__340

Dentofobia to lęk przed stomatologiem, jest rodzajem paraliżującego strachu, który wręcz utrudnia, lub uniemożliwia wizytę w gabinecie stomatologicznym. Przyczyny tej fobii tkwią zazwyczaj w obawie przed bólem oraz poczuciem bezsilności i braku kontroli podczas wykonywania poszczególnych zabiegów dentystycznych. Skąd się bierze dentofobia? Dentofobia najczęściej jest efektem procesu określanego przez psychologów jako „błędne uczenie się”, w ..

Czytaj więcej

allergy-1738191__340

Alergiczny nieżyt nosa jest zmora każdego alergika, a tych w naszym kraju jest coraz więcej. Katar alergiczny jest niezwykle dokuczliwy i potrafi utrudnić normalne funkcjonowanie. Alergiczny nieżyt nosa znany jest również pod innymi określeniami, a mianowicie: katar sienny, gorączka sienna, pyłkowica, alergia pyłkowa oraz zapalenie błony śluzowej nosa. Czym jest alergiczny nieżyt nosa i jakie ..

Czytaj więcej

acne-1606765__340

Trądzik młodzieńczy, któż z nas go nie doświadczył? Szpecące krosty skutecznie psują humor, a wielu młodym ludziom spędzają także sen z oczu. Trądzik młodzieńczy jak sama nazwa wskazuje pojawia się na twarzy (i nie tylko) w okresie dojrzewania, a to ze względu na zachodzące w organizmie zmiany hormonalne. To właśnie hormony sprawiają, że znajdujące się ..

Czytaj więcej

components-image

Ból gardła może objawiać się na różne sposoby. Niekiedy odczuwamy dokuczliwe drapanie lub łaskotanie, innym razem bywa kłujący, ostry i palący. Dodatkowo dopada nas chrypa, duszący kaszel, a szyja staje się opuchnięta. W takich sytuacjach najczęściej sięgamy po pastylki do ssania, które szybko przynoszą ulgę. Objawy Bólowi gardła oprócz wyżej wymienionych towarzyszy zazwyczaj szereg innych ..

Czytaj więcej

medications-342449_960_720

Kaszel zarówno suchy jak i mokry jest niezwykle dokuczliwy, nie pozwala swobodnie oddychać, pracować i spokojnie spać. Nierzadko mamy bardzo duże trudności z odróżnieniem kaszlu suchego od kaszlu mokrego. Rozróżnienie takie jest bardzo istotne gdyż decyduje o doborze leków i metod leczenia. Kaszel suchy pojawia się zazwyczaj  na początku infekcji górnych dróg oddechowy, jednak może ..

Czytaj więcej

sniff-1768463_960_720

Okres jesiennych przeziębień i innych infekcji górnych dróg oddechowych został już otwarty. Każdy z nas z pewnością tego sezonu doświadczy dolegliwości związanych z przeziębieniem. Niestety objawy tej choroby bywają bardzo uciążliwe, chociaż przeziębienie nie jest poważnym schorzeniem. Oczywiście infekcji górnych dróg oddechowych nie wolno lekceważyć, lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Kiedy już jednak chorobotwórcze wirusy ..

Czytaj więcej