Category : Leczenie

Home » Archive by category : Leczenie

Różyczka to łagodna lecz bardzo zaraźliwa infekcja wirusowa, która występuje głównie u dzieci. Charakteryzuje się ona głównie powiększonymi węzłami chłonnymi potylicznymi, karkowymi oraz zausznymi oraz drobną, różową plamkowo-grudkową wysypką. Choroba jest groźna jeśli wystąpi u kobiet w ciąży (we wczesnej jej fazie) wówczas istnieje ryzyko zakażenia płodu, które może doprowadzić do poważnych wad wrodzonych. Objawy ..

Read more

Nie tak dawno pisaliśmy o kaszlu suchym, a dzisiaj kilka linijek poświęcimy tematyce leczenia kaszlu mokrego u dzieci. Kaszel suchy zwany inaczej nieproduktywnym po kilku dniach, zmienia się w kaszel mokry – produktywny. Zarówno kaszel suchy jak i kaszel mokry jest uciążliwy dla małych dzieci, które nie mają wyrobionego odruchu kaszlu. W przypadku kaszlu mokrego ..

Read more

Suchy kaszel u dzieci to jeden z pierwszych objawów infekcji górnych dróg oddechowych, którego rodzice nie mogą ignorować. Zazwyczaj ten rodzaj kaszlu utrzymuje się do trzech dni, podczas których warto podawać syrop na suchy kaszel dla dzieci.Taki preparat wspomoże i przyśpieszy leczenie infekcji. Syrop na kaszel dla dzieci Suchy kaszel u dziecka jest niezwykle uciążliwy ..

Read more

Nasza wątroba to niezwykły narząd, który posiada niesamowite zdolności regeneracyjne. Wątroba pełni wiele ważnych życiowych funkcji, kiedy pojawiają się dolegliwości z jej strony, nasz organizm dotkliwie to odczuwa, dlatego tak ważne jest aby odpowiednio o nią dbać. Jeśli mamy kłopoty z trawieniem i przemianą materii, a nie jest nam łatwo zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe, trzeba ..

Read more

Zapalenie górnych dróg oddechowych u dzieci najczęściej spowodowane jest zakażeniem wirusowym.Pomimo tego, że zakażenia bakteryjne są bardziej niebezpieczne dla zdrowia a nawet życia niż zakażenia wirusowe nie można ich ignorować. Nieleczone infekcje wirusowe mogą przeistoczyć się w infekcje bakteryjne. Dlatego zapalenia górnych dróg oddechowych u dzieci nie można nigdy lekceważyć. Co trzeba wiedzieć o zapaleniu ..

Read more

Organizm ludzki to znakomity układ samonaprawczy. Nasze ciało jest zdolne do zwalczania chorób oraz skutków urazów, na które jesteśmy narażeni przez całe swoje życie. Nasze organizmy mają zdolność hamowania krwawienia, a przez to zapobiegają rozprzestrzenianiu się  drobnoustrojów z jednej części ciała na inną. W naszych ciałach istnieją też inne długoterminowe mechanizmy naprawcze, takie jak odnawianie ..

Read more

Trądzik to nie tylko zmora nastolatków w okresie dojrzewania. Trądzik i problemy skórne to problem wielu osób dorosłych, które często nie zapominają o tym okresie zwłaszcza przez szpecące ropne krosty na twarzy i zaskórniki. Trądzik u dorosłych pojawia się coraz częściej i można stwierdzić, że jest on jedną z najczęstszych dolegliwości XXI wieku. Trądzik dorosłych ..

Read more

Ból brzucha, któż z nas go nie doświadczył, chociaż raz…? Taki ból może mieć wiele przyczyn i świadczyć o różnych dolegliwościach, najczęściej wiążemy je z problemami układu pokarmowego. Najczęściej doskwiera nam ból żołądka, który potrafi być wyjątkowo dokuczliwy. Ból żołądka może pojawić się nagle i dosłownie obezwładnić. Rodzaje bólu brzucha Ból brzucha można podzielić na ..

Read more

Kiedy dopadnie nas przeziębienie lub grypa, trzeba szybko działać. Chyba nikt nie chce dopuścić do takiej sytuacji, aby choroba zmieniła i pokrzyżowała nasze plany, zmuszając nas do pozostania w łóżku. W leczeniu grypy i przeziębienia leczenie farmakologiczne można łączyć z domowymi metodami. Leki na przeziębienie można kupić w każdej aptece, a nawet sklepie, jednak trzeba ..

Read more

Wątroba to niezwykły organ w naszym ciele, posiada ogromną możliwość regeneracji. Jednak mylą się te osoby, które uważają, że dzięki temu nie muszą w odpowiedni sposób o nią dbać. Wątroba codziennie wykonuje ogromną pracę, a wszelkie jej zaburzenia są szybko i dotkliwie odczuwalne przez nasz organizm. Dlatego warto wiedzieć jak na  co dzień dbać o ..

Read more