Archiwa kategorii: %s : Leczenie

Strona Główna » Archive by category : Leczenie
blood-20745__340

Anemia, czyli niedokrwistość – to choroba, w której poziom hemoglobiny przenoszącej tlen jest niższy, niż dopuszcza to norma. Niedokrwistość jest najczęściej spotykaną chorobą krwi i może występować w wielu postaciach. Rodzaje i objawy anemii Wyróżnić możemy następujące rodzaje anemii: anemię z niedoboru żelaza, megaloblastyczną, sierpowatą oraz anemię hemolityczną i aplastyczną. Objawy dla wszystkich rodzajów niedokrwistości ..

Czytaj więcej

exercise-1581583__340

Ból stawów najczęściej spowodowany jest chorobą zwyrodnieniową stawów, czyli długotrwałym stanem zapalnym. Choroba zwyrodnieniowa doprowadza do zmiany chrząstki stawowej, a w ostateczności do jej zniszczenia. Nieprawidłowa praca błony stawowej, powoduje mniejszą produkcję mazi, co przyczynia się do uczucia sztywności stawów np. rano, lub po dłuższym unieruchomieniu- siedzeniu lub leżeniu. Kto jest narażony na ból stawów? ..

Czytaj więcej

the-common-cold-2007171__340

Ból gardła może mieć wiele przyczyn i objawiać się w przeróżny sposób. Jednak kiedy jakakolwiek infekcja dopada nasze gardło, trzeba ją jak najszybciej zwalczyć, aby móc swobodnie oddychać i mówić. Infekcje gardła wywoływane są przez wszystkim przez wirusy, rzadziej przez bakterie lub sporadycznie przez grzyby. Bólu gardła, który jest szczególnie uciążliwy i dokuczliwy nie można ..

Czytaj więcej

bandage-1235337__340

Niektóre rany są bardzo trudne w leczeniu i wymagają specjalistycznego podejścia. Aby goiły się szybciej należy zastosować specjalne metody i opatrunki, które muszą być dostosowane do stopnia zaawansowania rany. Warto zdawać sobie sprawę, że właściwie dobrany opatrunek spełnia kluczową rolę w leczeniu ran. Nowoczesne sposoby opatrywania ran są o wiele bardziej skuteczne, niż tradycyjne. Przyśpieszają ..

Czytaj więcej

water-1962388__340

Zimą i jesienią jesteśmy bardziej podatni na wszelkiego rodzaju infekcje górnych dróg oddechowych. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że nie można ich ignorować, gdyż powikłania- zwłaszcza po grypie mogą być niezwykle niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Zatem jeśli u siebie, lub swoich bliskich zauważymy pierwsze objawy choroby przeziębieniowej natychmiast trzeba zacząć z nimi walczyć. ..

Czytaj więcej

wc-1033443_960_720

Zapalnie pęcherza moczowego to typowa przypadłość kobieca. Jak wskazują statystyki przynajmniej raz w życiu każda z pań doświadczy tej przykrej dolegliwości. Oczywiście nigdy nie można lekceważyć objawów zapalenia pęcherza moczowego, gdyż nieleczona choroba może spowodować poważniejsze problemy zdrowotne. Zatem kiedy zauważymy u siebie pierwsze objawy choroby, koniecznie trzeba reagować. Przyczyny zapalenie pęcherza moczowego Do najczęstszych ..

Czytaj więcej

zahnreinigung-1514693__340

Dentofobia to lęk przed stomatologiem, jest rodzajem paraliżującego strachu, który wręcz utrudnia, lub uniemożliwia wizytę w gabinecie stomatologicznym. Przyczyny tej fobii tkwią zazwyczaj w obawie przed bólem oraz poczuciem bezsilności i braku kontroli podczas wykonywania poszczególnych zabiegów dentystycznych. Skąd się bierze dentofobia? Dentofobia najczęściej jest efektem procesu określanego przez psychologów jako „błędne uczenie się”, w ..

Czytaj więcej

allergy-1738191__340

Alergiczny nieżyt nosa jest zmora każdego alergika, a tych w naszym kraju jest coraz więcej. Katar alergiczny jest niezwykle dokuczliwy i potrafi utrudnić normalne funkcjonowanie. Alergiczny nieżyt nosa znany jest również pod innymi określeniami, a mianowicie: katar sienny, gorączka sienna, pyłkowica, alergia pyłkowa oraz zapalenie błony śluzowej nosa. Czym jest alergiczny nieżyt nosa i jakie ..

Czytaj więcej

acne-1606765__340

Trądzik młodzieńczy, któż z nas go nie doświadczył? Szpecące krosty skutecznie psują humor, a wielu młodym ludziom spędzają także sen z oczu. Trądzik młodzieńczy jak sama nazwa wskazuje pojawia się na twarzy (i nie tylko) w okresie dojrzewania, a to ze względu na zachodzące w organizmie zmiany hormonalne. To właśnie hormony sprawiają, że znajdujące się ..

Czytaj więcej

components-image

Ból gardła może objawiać się na różne sposoby. Niekiedy odczuwamy dokuczliwe drapanie lub łaskotanie, innym razem bywa kłujący, ostry i palący. Dodatkowo dopada nas chrypa, duszący kaszel, a szyja staje się opuchnięta. W takich sytuacjach najczęściej sięgamy po pastylki do ssania, które szybko przynoszą ulgę. Objawy Bólowi gardła oprócz wyżej wymienionych towarzyszy zazwyczaj szereg innych ..

Czytaj więcej