Category : Leczenie

Home » Archive by category : Leczenie

Coraz więcej osób decyduje się na chirurgiczne usuwanie wad wzroku. Operacyjnie leczenie schorzeń oczu obejmuje między innymi takie wady jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność, czy też astygmatyzm. Podczas zabiegu zmienia się kształt rogówki, aby światło prawidłowo skupiało się na siatkówkę, bez pomocy okularów lub soczewek kontaktowych. Promieniowanie wcięcia w rogówce powodują zmianę kształtu gałki ocznej, co leczy ..

Read more

Kolostomia nazywana jest potocznie sztucznym odbytem. Zabieg operacyjny kolostomii, polega na wyprowadzeniu jelita grubego przez powłoki brzuszne na zewnątrz i utworzenie z niego sztucznego odbytu. Kolostomia może być tymczasowa lub stała. Co to jest kolostomia? Kolostomia jak wyżej zostało wspomniane polega na wyprowadzeniu jelita grubego poprzez powłoki brzuszne. Najczęściej przeprowadza się ją u pacjentów chorujących ..

Read more

Zapalenie zatok jest bardzo uciążliwą i nieprzyjemną chorobą, która zazwyczaj jest powikłaniem po grypie lub przeziębieniu. Najczęściej wywoływana jest przez wirusy, które atakują błonę śluzową zatok. Początkowo zapalenie zatok objawia się katarem, który uważamy za pozostałość infekcji dróg oddechowych, dopiero później pojawia się ból głowy i inne objawy. Choroby nie można lekceważyć i zawsze trzeba ..

Read more

Katar to niezwykle dokuczliwa dolegliwość, zarówno dla dużych jak i małych. Niestety katar najbardziej uciążliwy jest dla małych dzieci, które nie potrafią samodzielnie sobie z nim radzić. Zablokowany przez katar nos utrudnia oddychanie, a spływająca do gardła wydzielina dodatkowo je podrażnia. Bez wątpienia katar u dziecka to zmora rodziców i maluszka. Skąd się bierze katar? ..

Read more

Anemia, czyli niedokrwistość – to choroba, w której poziom hemoglobiny przenoszącej tlen jest niższy, niż dopuszcza to norma. Niedokrwistość jest najczęściej spotykaną chorobą krwi i może występować w wielu postaciach. Rodzaje i objawy anemii Wyróżnić możemy następujące rodzaje anemii: anemię z niedoboru żelaza, megaloblastyczną, sierpowatą oraz anemię hemolityczną i aplastyczną. Objawy dla wszystkich rodzajów niedokrwistości ..

Read more

Ból stawów najczęściej spowodowany jest chorobą zwyrodnieniową stawów, czyli długotrwałym stanem zapalnym. Choroba zwyrodnieniowa doprowadza do zmiany chrząstki stawowej, a w ostateczności do jej zniszczenia. Nieprawidłowa praca błony stawowej, powoduje mniejszą produkcję mazi, co przyczynia się do uczucia sztywności stawów np. rano, lub po dłuższym unieruchomieniu- siedzeniu lub leżeniu. Kto jest narażony na ból stawów? ..

Read more

Ból gardła może mieć wiele przyczyn i objawiać się w przeróżny sposób. Jednak kiedy jakakolwiek infekcja dopada nasze gardło, trzeba ją jak najszybciej zwalczyć, aby móc swobodnie oddychać i mówić. Infekcje gardła wywoływane są przez wszystkim przez wirusy, rzadziej przez bakterie lub sporadycznie przez grzyby. Bólu gardła, który jest szczególnie uciążliwy i dokuczliwy nie można ..

Read more

Niektóre rany są bardzo trudne w leczeniu i wymagają specjalistycznego podejścia. Aby goiły się szybciej należy zastosować specjalne metody i opatrunki, które muszą być dostosowane do stopnia zaawansowania rany. Warto zdawać sobie sprawę, że właściwie dobrany opatrunek spełnia kluczową rolę w leczeniu ran. Nowoczesne sposoby opatrywania ran są o wiele bardziej skuteczne, niż tradycyjne. Przyśpieszają ..

Read more

Zimą i jesienią jesteśmy bardziej podatni na wszelkiego rodzaju infekcje górnych dróg oddechowych. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że nie można ich ignorować, gdyż powikłania- zwłaszcza po grypie mogą być niezwykle niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Zatem jeśli u siebie, lub swoich bliskich zauważymy pierwsze objawy choroby przeziębieniowej natychmiast trzeba zacząć z nimi walczyć. ..

Read more

Zapalnie pęcherza moczowego to typowa przypadłość kobieca. Jak wskazują statystyki przynajmniej raz w życiu każda z pań doświadczy tej przykrej dolegliwości. Oczywiście nigdy nie można lekceważyć objawów zapalenia pęcherza moczowego, gdyż nieleczona choroba może spowodować poważniejsze problemy zdrowotne. Zatem kiedy zauważymy u siebie pierwsze objawy choroby, koniecznie trzeba reagować. Przyczyny zapalenie pęcherza moczowego Do najczęstszych ..

Read more