Category : Leczenie

Home » Archive by category : Leczenie

Zgaga i niestrawność skutecznie potrafią popsuć radość z jedzenia. Cierpiąc na te dolegliwości staramy się unikać pokarmów i napojów, które je wywołują. Dla osób ze zgagą i niestrawnością pożegnanie się z ulubionymi potrawami jest ogromnym wyrzeczeniem. Jednak nie wszyscy potrafią odmówić sobie pysznego jedzenia, a następnie uskarżają się na nieprzyjemne dolegliwości. Niestrawność w wyniku np. ..

Read more

Kaszel u dziecka zawsze budzi u rodziców niepokój, lecz nie zawsze musi oznaczać chorobę. Najczęściej kaszel u dziecka jest objawem infekcji górnych dróg oddechowych, takich jak przeziębienie. Przyczyną kaszlu oprócz stanu zapalnego, bardzo często bywa też odczyn alergiczny lub podrażnienie śluzówki gardła, krtani, czy tchawicy. Bardzo rzadko kaszel u dziecka jest objawem zapalenia dolnych dróg ..

Read more

Sprawność seksualna dla mężczyzn jest bardzo ważna w ich życiu, o ile nie najważniejsza. Z tego też powodu kłopoty z potencją są niezwykle stresujące i wstydliwe. Problemy z osiągnięciem wzwodu i erekcji dotykają mężczyzn w każdym wieku i niezależnie od tego ile panowie mają lat, czują się niezwykle źle z tą dolegliwością. Niezależnie od tego, ..

Read more

Alergie dotykają coraz więcej osób, w różnym wieku. Jak podają statystyki na różnego rodzaju uczulenia cierpi już około 40% Polaków i Polek, a są to szokujące dane, gdyż liczba ta stale rośnie. To że do tej pory nie jesteśmy na nic uczuleni, nie znaczy, że przez całe nasze życie tak będzie. Z tego też powodu ..

Read more

Hipotensja znana jest bardziej pod nazwą niedociśnienia, lub po prostu niskiego ciśnienia tętniczego krwi. Schorzenie to nie we wszystkich przypadkach jest problemem, ponieważ bardzo wiele osób ma naturalnie niskie ciśnienie. Nagłe lub utrzymujące się przez jakiś czas spadki ciśnienia tętniczego krwi mogą natomiast ograniczać zaopatrzenie mózgu w tlen. W ten sposób dochodzi do omdleń i ..

Read more

Przyczyną większości infekcji i chorób w naszych organizmach są wirusy. Nie inaczej jest również w przypadku zapalenia gardła, które w 90%powodują właśnie takie chorobotwórcze drobnoustroje. Zapalenie błon śluzowych gardła, wywołane przez wirusy jest nie tylko bolesną chorobą, ale również odbiera nam głos. Nie możemy swobodnie oddychać, jeść i pić. Z tych jakże uciążliwych powodów należy ..

Read more

Aspiryna to jeden z najbardziej popularnych i najczęściej stosowanych leków na całym świecie. Jest znana od starożytności, leczył nią sam Hipokrates. Jednak pod znaną nam formą aspiryna została wyprodukowana przez firmę Bayer w 1899 roku. Pomimo tak ogromnej popularności warto dokładniej dowiedzieć się na co jest aspiryna i jakie działanie wykazuje. Działanie aspiryny Aspiryna to ..

Read more

Grypa to choroba zakaźna, która zazwyczaj ma bardzo ciężki przebieg. Niestety nie można się przednią zabezpieczyć w stu procentach, nie ma też leków, które zwalczyłyby jej przyczynę. W przypadku grypy, tak samo jak w przypadku przeziębienia pozostaje leczenie objawowe. Przyjmowanie odpowiednich leków, pozwala na szybsze załagodzenie dokuczliwych i bolesnych objawów. Objawy grypy Kiedy dopadnie nas ..

Read more

Miażdżyca jest chorobą cywilizacyjną, która powoduje zwężenie naczyń krwionośnych. W tętnicach tworzy się tak zwana blaszka miażdżycowa, która składa się z co najmniej dwunastu składników, do których między innymi należy wapń, cholesterol, czy skrzepy. Profilaktyka przeciwmiażdżycowa Przyczyną powstawania blaszki miażdżycowej jest stan zapalny tętnic. Nie wolno dopuszczać do powstawania takich stanów zapalnych w organizmie, a ..

Read more

Coraz więcej osób decyduje się na chirurgiczne usuwanie wad wzroku. Operacyjnie leczenie schorzeń oczu obejmuje między innymi takie wady jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność, czy też astygmatyzm. Podczas zabiegu zmienia się kształt rogówki, aby światło prawidłowo skupiało się na siatkówkę, bez pomocy okularów lub soczewek kontaktowych. Promieniowanie wcięcia w rogówce powodują zmianę kształtu gałki ocznej, co leczy ..

Read more