Category : Odżywianie

Home » Archive by category : Odżywianie

Podwyższony poziom cukru we krwi, budzi u większości osób niepokój, jednak zazwyczaj są to niesłuszne obawy. Oczywiście nie należy ich lekceważyć całkowicie, lecz wykonać niezbędne badania, dzięki którym dowiemy się czym taki stan rzeczy jest spowodowany. Warto też dokładnie zweryfikować swoją dietę. To właśnie niewłaściwe odżywianie i brak ruchu są głównymi przyczynami podwyższonego poziomu cukru ..

Read more

Któż z nas nie marzy o szczupłej i zgrabnej sylwetce, która nie wymagałaby żadnych wyrzeczeń i wysiłku fizycznego, no któż? Niestety mało jest takich osób, które mogą jeść wszystko, a nie przybierają na wadze. Większość z nas przynajmniej raz w życiu będzie na diecie odchudzającej. Jednak zanim podejmiemy decyzję należy poznać zasady zdrowego odchudzania. Zasada ..

Read more

Nasz przewód pokarmowy, a w szczególności jelita zamieszkane są przez biliony bakterii. Dzielą się one na te dobre i złe, jedne są nam potrzebne do życia, a inne to łobuzy, które mogą wyrządzić sporo szkód w organizmie. Koniecznie musimy dbać o te pierwsze, dobre bakterie, aby te drugie nie rosły w siłę. Co należy wiedzieć ..

Read more

Niedawno pisaliśmy o jakże zdrowych jagodach Goji,a dzisiaj tekst będzie poświęcony kolejnemu jakże super zdrowemu odkryciu, czyli nasionom chia. Małe, czarne ziarenka pochodzą z Meksyku i od kilku lat cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród osób dbających o zdrowe odżywianie. Nasiona chia znajdują się na tak zwanej liście superfoods. Jak smakują? Nasiona chia, czyli nasiona ..

Read more

Jagody goij pochodzą z Azji, ale z powodzeniem są uprawiane na plantacjach w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Co ciekawe goji należą do tej samej rodziny roślin uprawnych co ziemniaki, czy też pomidory lub bakłażany. Jagody goji mają  słodko-cierpki smak, który przypomina połączenie rodzynek z żurawiną i pomidorem. Właściwości zdrowotne jagód goji O jagodach goji mówi ..

Read more

Cynamon jest bardzo popularną przyprawą w naszym kraju, a zawdzięcza to swoim niezwykłym właściwościom. Kuszący jest jago zapach jak i smak. Istnieje aż cztery odmiany cynamonu, jednak najbardziej popularny jest cynamon Cejloński oraz Cassia. Najdroższym i najbardziej cenionym jest cynamon z Cejlonu, który charakteryzuje się słodkim smakiem. Laski tej odmiany są bardzo miękkie i z ..

Read more

Kolostomia nazywana jest potocznie sztucznym odbytem. Zabieg operacyjny kolostomii, polega na wyprowadzeniu jelita grubego przez powłoki brzuszne na zewnątrz i utworzenie z niego sztucznego odbytu. Kolostomia może być tymczasowa lub stała. Co to jest kolostomia? Kolostomia jak wyżej zostało wspomniane polega na wyprowadzeniu jelita grubego poprzez powłoki brzuszne. Najczęściej przeprowadza się ją u pacjentów chorujących ..

Read more

Gromadzenie się gazów w jelitach jest w pełni naturalnym procesem, który najczęściej jest wynikiem jedzenia w pośpiechu, a także błędów w diecie i spożywania produktów wzdymających. Niekiedy gazy jelitowe są także objawem chorób układu pokarmowego. Jednak gazy i wzdęcia to zawsze kłopotliwa i wstydliwa dolegliwość dla każdego z nas. Przyczyny powstawania gazów jelitowych Gazy taka ..

Read more

Olej kokosowy to wyjątek wśród tłuszczów roślinnych. W temperaturze pokojowej olej kokosowy ma postać stałą , po przekroczeniu 25 stopni Celsjusza robi się płynny. Posiada on także wysoką temperaturę dymienia  (180 stopni Celsjusza) w porównaniu do innych tłoczonych na zimno olei roślinnych. Doceniany jest za swoje właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne. Właściwości zdrowotne Olej kokosowy posiada ..

Read more

Kwas foliowy to niezwykle cenna dla zdrowia substancja zwana również folacyną lub witaminą B9. Nazwa kwasu foliowego pochodzi z języka łacińskiego i oznacza liść – folium. Witamina B9 ma ogromne znaczenie dla zdrowia każdego człowieka, gdyż jest potrzebna wszystkim komórkom organizmu ludzkiego od samego poczęcia do późnej starości. Kwas foliowy muszą przyjmować szczególnie kobiety w ..

Read more