Category : Odżywianie

Home » Archive by category : Odżywianie

Już w najbliższy czwartek jeden z najbardziej wyczekiwanych przez łasuchów dni w roku, czyli Tłusty Czwartek. Wiadomo pączki są wyjątkowo pyszne ale także wyjątkowo kaloryczne i niestety niezdrowe. W tym dniu nawet osoby na ścisłej diecie pozwalają sobie ulec pokusie i sięgają po chociaż jednego pączka, który zawiera aż 300 kalorii. Wszytko to wina tłuszczu ..

Read more

Ciecierzyca zanana jest od starożytności, w wielu krajach stanowiła podstawę wyżywienia. Przez lata zapomniana, ponownie króluje na stołach. Ciecierzyca jest niezwykle zdrowa i posiada mnóstwo wartości odżywczych, wegetarianom zastępuje białko mięsa zwierzęcego. Doceniają ją także osoby na diecie gdyż jest nisko kaloryczna. Powszechnie używana jest w kuchni bliskowschodniej, warto ją jednak wprowadzić do naszej rodzimej ..

Read more

W powojennej Polsce niezmiernie popularne było hasło, które mówiło że „cukier krzepi”. W te dwa słowa uwierzyły miliony obywateli naszego kraju, dzisiaj jednak wiemy, że jest to bardzo mylne sformułowanie. Cukier obecnie jest nazywany białą śmiercią. To właśnie cukier zwiększa ryzyko otyłości, próchnicy, nadciśnienia oraz oczywiście cukrzycy. Zakwasza ludzki organizm i uzależnia jak narkotyk. Wielu ..

Read more

Kaszka to jedno z głównych dań dla niemowlaków, które są na pierwszym etapie rozszerzania diety. Okres niemowlęcy kojarzy się nam głównie z podawaniem dzieciom różnego rodzaju kaszek, które maluszki chętniej lub mniej chętnie próbują. Czasami musimy wypróbować kilka produktów, zanim znajdziemy ten najbardziej odpowiedni dla naszego dziecka. Sklepowe półki wręcz uginają się pod ciężarem kaszek ..

Read more

Miód to symbol dobrobytu i słodkiego, miłego życia pełnego radości i pomyślności. Miód ma wiele zastosowań, nie tylko tych kuchenny. Jest doceniany w kosmetologi oraz medycynie, nie tylko tej naturalnej, chociaż prozdrowotne właściwości miodu były znane już naszym praparbabciom. Warto wiedzieć jakie są właściwości poszczególnych rodzajów miodu. Miód lipowy Miód lipowy jest ma jasny słomkowy ..

Read more

W jesienne wieczory mamy więcej czasu tylko na dla siebie, dlatego trzeba poświęcić go nie tylko na relaks. Jesień to bardzo dobry czas na oczyszczenie swojego organizmu. Jesienne oczyszczanie organizmu wskazane jest każdemu, pozbycie się toksyn pozwoli nam szybko poczuć się lepiej. Dzięki niemu nawet pomimo braku słońca, będziemy pełni energii. Bez wątpienia jesienne oczyszczenie ..

Read more

Podwyższony poziom cukru we krwi, budzi u większości osób niepokój, jednak zazwyczaj są to niesłuszne obawy. Oczywiście nie należy ich lekceważyć całkowicie, lecz wykonać niezbędne badania, dzięki którym dowiemy się czym taki stan rzeczy jest spowodowany. Warto też dokładnie zweryfikować swoją dietę. To właśnie niewłaściwe odżywianie i brak ruchu są głównymi przyczynami podwyższonego poziomu cukru ..

Read more

Któż z nas nie marzy o szczupłej i zgrabnej sylwetce, która nie wymagałaby żadnych wyrzeczeń i wysiłku fizycznego, no któż? Niestety mało jest takich osób, które mogą jeść wszystko, a nie przybierają na wadze. Większość z nas przynajmniej raz w życiu będzie na diecie odchudzającej. Jednak zanim podejmiemy decyzję należy poznać zasady zdrowego odchudzania. Zasada ..

Read more

Nasz przewód pokarmowy, a w szczególności jelita zamieszkane są przez biliony bakterii. Dzielą się one na te dobre i złe, jedne są nam potrzebne do życia, a inne to łobuzy, które mogą wyrządzić sporo szkód w organizmie. Koniecznie musimy dbać o te pierwsze, dobre bakterie, aby te drugie nie rosły w siłę. Co należy wiedzieć ..

Read more

Niedawno pisaliśmy o jakże zdrowych jagodach Goji,a dzisiaj tekst będzie poświęcony kolejnemu jakże super zdrowemu odkryciu, czyli nasionom chia. Małe, czarne ziarenka pochodzą z Meksyku i od kilku lat cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród osób dbających o zdrowe odżywianie. Nasiona chia znajdują się na tak zwanej liście superfoods. Jak smakują? Nasiona chia, czyli nasiona ..

Read more