Category : Odżywianie

Home » Archive by category : Odżywianie

Któż z nas nie marzy o szczupłej i zgrabnej sylwetce, która nie wymagałaby żadnych wyrzeczeń i wysiłku fizycznego, no któż? Niestety mało jest takich osób, które mogą jeść wszystko, a nie przybierają na wadze. Większość z nas przynajmniej raz w życiu będzie na diecie odchudzającej. Jednak zanim podejmiemy decyzję należy poznać zasady zdrowego odchudzania. Zasada ..

Read more

Nasz przewód pokarmowy, a w szczególności jelita zamieszkane są przez biliony bakterii. Dzielą się one na te dobre i złe, jedne są nam potrzebne do życia, a inne to łobuzy, które mogą wyrządzić sporo szkód w organizmie. Koniecznie musimy dbać o te pierwsze, dobre bakterie, aby te drugie nie rosły w siłę. Co należy wiedzieć ..

Read more

Niedawno pisaliśmy o jakże zdrowych jagodach Goji,a dzisiaj tekst będzie poświęcony kolejnemu jakże super zdrowemu odkryciu, czyli nasionom chia. Małe, czarne ziarenka pochodzą z Meksyku i od kilku lat cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród osób dbających o zdrowe odżywianie. Nasiona chia znajdują się na tak zwanej liście superfoods. Jak smakują? Nasiona chia, czyli nasiona ..

Read more

Jagody goij pochodzą z Azji, ale z powodzeniem są uprawiane na plantacjach w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Co ciekawe goji należą do tej samej rodziny roślin uprawnych co ziemniaki, czy też pomidory lub bakłażany. Jagody goji mają  słodko-cierpki smak, który przypomina połączenie rodzynek z żurawiną i pomidorem. Właściwości zdrowotne jagód goji O jagodach goji mówi ..

Read more

Cynamon jest bardzo popularną przyprawą w naszym kraju, a zawdzięcza to swoim niezwykłym właściwościom. Kuszący jest jago zapach jak i smak. Istnieje aż cztery odmiany cynamonu, jednak najbardziej popularny jest cynamon Cejloński oraz Cassia. Najdroższym i najbardziej cenionym jest cynamon z Cejlonu, który charakteryzuje się słodkim smakiem. Laski tej odmiany są bardzo miękkie i z ..

Read more

Kolostomia nazywana jest potocznie sztucznym odbytem. Zabieg operacyjny kolostomii, polega na wyprowadzeniu jelita grubego przez powłoki brzuszne na zewnątrz i utworzenie z niego sztucznego odbytu. Kolostomia może być tymczasowa lub stała. Co to jest kolostomia? Kolostomia jak wyżej zostało wspomniane polega na wyprowadzeniu jelita grubego poprzez powłoki brzuszne. Najczęściej przeprowadza się ją u pacjentów chorujących ..

Read more

Gromadzenie się gazów w jelitach jest w pełni naturalnym procesem, który najczęściej jest wynikiem jedzenia w pośpiechu, a także błędów w diecie i spożywania produktów wzdymających. Niekiedy gazy jelitowe są także objawem chorób układu pokarmowego. Jednak gazy i wzdęcia to zawsze kłopotliwa i wstydliwa dolegliwość dla każdego z nas. Przyczyny powstawania gazów jelitowych Gazy taka ..

Read more

Olej kokosowy to wyjątek wśród tłuszczów roślinnych. W temperaturze pokojowej olej kokosowy ma postać stałą , po przekroczeniu 25 stopni Celsjusza robi się płynny. Posiada on także wysoką temperaturę dymienia  (180 stopni Celsjusza) w porównaniu do innych tłoczonych na zimno olei roślinnych. Doceniany jest za swoje właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne. Właściwości zdrowotne Olej kokosowy posiada ..

Read more

Kwas foliowy to niezwykle cenna dla zdrowia substancja zwana również folacyną lub witaminą B9. Nazwa kwasu foliowego pochodzi z języka łacińskiego i oznacza liść – folium. Witamina B9 ma ogromne znaczenie dla zdrowia każdego człowieka, gdyż jest potrzebna wszystkim komórkom organizmu ludzkiego od samego poczęcia do późnej starości. Kwas foliowy muszą przyjmować szczególnie kobiety w ..

Read more

Macierzyństwo to wspaniały dar natury. Każda kobieta, która zostaje matką i ma możliwość karmienia piersią powinna to robić. W ten sposób tworzy się niezwykła więź pomiędzy matką, a dzieckiem. Do tego mleko matki jest najlepszym i najzdrowszym pokarmem dla niemowlaka. Każda karmiąca kobieta musi zadbać o właściwą dietę. Naturalne karmienie niemowląt promuje także Światowa Organizacja ..

Read more