Archiwa kategorii: %s : Zdrowie

Strona Główna » Archive by category : Zdrowie
offal-1463369__340

Ból brzucha może objawiać się w różny sposób, niekiedy jest kłujący, innym razem tępy, lub ostry. Bardzo często objawia się także silnymi skurczami. W zależności w której części brzucha się pojawia może mieć różne przyczyny. Jednak za każdym razem kiedy pojawia się skurczowy ból brzucha odczuwamy duży dyskomfort i pogorszenie samopoczucia. Bóle brzucha przyczyny Skurczowe ..

Czytaj więcej

sunblock-1461397__340

AZS czyli Atopowe Zapalenie Skóry, jest przewlekłą chorobą zapalną skóry. Atopowe zapalenie skóry u dorosłych występuje bardzo rzadko, najczęściej objawia się u noworodków i niemowlaków i małych dzieci. Dorośli stanowią niecałe 10% chorych na AZS. Atopowe zapalenie skóry u dorosłych – przyczyny Przyczyny atopowego zapalenia skóry mają podłoże genetyczne oraz środowiskowe. Ryzyko wystąpienia choroby u ..

Czytaj więcej

influenza-156098__340

Wirus grypy atakuje nas zazwyczaj jesienią i zimą, kiedy odporność organizmu jest osłabiona. Grypa co roku dopada miliony Polaków, jest ostrą chorobą zakaźną, która nieleczona może powodować poważne powikłania zdrowotne. Szacuje się, że w ciągu roku na grypę choruje od 5% do 25% populacji. Do zakażenia wirusem grypy dochodzi drogą kropelkową i jest ona przenoszona ..

Czytaj więcej

www.doz.pl

Angina to choroba zakaźna przenoszona drogą kropelkową, która rozwija się bardzo szybko i gwałtownie. Choroba zazwyczaj przebiega bez poważnych komplikacji i powikłań, lecz nigdy nie wolno jej ignorować. Nieleczona lub niewyleczona choroba może doprowadzić do bardzo poważnych powikłań, które mogą nawet zagrażać życiu. Przyczyny i objawy Anginę powodują bakterie przenoszone drogą kropelkową. Do zarażenia chorobą ..

Czytaj więcej

sport-1685740__340

Wszyscy mężczyźni którzy chcą lepiej wyglądać i dobrze się czuć, powinni zwrócić uwagę na cynk. Cynk bardzo często nazywany jest pierwiastkiem męskości, gdyż w naturalny sposób zwiększa poziom testosteronu. Z tego też powodu wszyscy Panowie niezależnie od wieku powinni uwzględnić go w swojej codziennej diecie. Mogą to być zarówno produkty spożywcze bogate w cynk jak ..

Czytaj więcej

tomatoes-1587130__340

Likopen to jeden z najsilniejszych antyutleniaczy, który ma właściwości przeciwnowotworowe. Do tego likopen dba o kondycję naszego serca, zmniejsza ryzyko zawału serca. Chroni nasze kości i ma korzystny wpływ na wygląd skóry, a jego najobfitszym źródłem są jakże lubiane przez nas pomidory. Czym jest likopen? Likopen to związek chemiczny, który zalicza się do karotenoidów i ..

Czytaj więcej

plant-1706655__340

Nasiona konopi mają idealną proporcję kwasów omega-6 do omega-3 oraz zawartość 10 aminokwasów, co sprawia że są doskonałym źródłem białka. Do tego nasiona konopi zawierają mnóstwo witamin i składników mineralnych. Pojawiają się one coraz częściej w sklepach na dziale z biożywnością, a ze względu na swoje cenne właściwości zdrowotne i odżywcze nazywane są superżywnością. Nasiona ..

Czytaj więcej

spices-1668197__340

Kwas glutaminowy jest naturalnie występującym aminokwasem znajdującym się w wielu produktach spożywczych w różnych stężeniach. Jego naturalne stężenie zazwyczaj nie przekracza 0,1g/100g produktu. Glutaminian sodu sam w sobie nie ma wyrazistego smaku, ale doskonale podkreśla intensywność innych. Kwas glutaminianowy Kwas glutaminowy, który przekształca się w glutaminian i jest jednym z najważniejszych neuroprzekaźników w mózgu. Umożliwia ..

Czytaj więcej

eye-1287259__340

Krople nawilżające do oczu w zasięgu swojej ręki powinni posiadać alergicy, a także osoby noszące soczewki kontaktowe, pracujące przy komputerze oraz w klimatyzowanych pomieszczeniach. Nawilżanie narządu wzroku szybko przyniesie ulgę i poprawi jakość widzenia. Krople nawilżające do oczu uzupełniają, a w niektórych przypadkach wręcz zastępują nasze naturalne łzy w przypadku gdy zaczyna ich brakować lub ..

Czytaj więcej

onion-647525__340

Cebula, każdy przez nią płakał, ale już nie każdy wie, że nie powinien tego żałować, gdyż takie łzy to samo zdrowie. Cebulę nadal traktujemy jako dodatek do potraw, a nie zdajemy sobie sprawy z jej ogromnych właściwości leczniczych, a także z tego jak należy ją przechowywać. Lecznicze właściwości cebuli warto poznać jak najszybciej i jak ..

Czytaj więcej