Category : Zdrowie

Home » Archive by category : Zdrowie

12 kwietnia obchodzony jest dzień czekolady, tego dnia każdy kto kocha czekoladę ( a kochają ją chyba wszyscy) nie może nie spróbować chociażby najmniejszej kostki czekolady. Tego dnia warto też poznać właściwości zdrowotne czekolady, bo najczęściej spotykamy się ze stwierdzeniem, że czekolada jest tucząca. Właściwości zdrowotne czekolady gorzkiej Najzdrowsza jest czekolada gorzka, która powstaje z ..

Read more

Nasza wątroba to niezwykły narząd, który posiada niesamowite zdolności regeneracyjne. Wątroba pełni wiele ważnych życiowych funkcji, kiedy pojawiają się dolegliwości z jej strony, nasz organizm dotkliwie to odczuwa, dlatego tak ważne jest aby odpowiednio o nią dbać. Jeśli mamy kłopoty z trawieniem i przemianą materii, a nie jest nam łatwo zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe, trzeba ..

Read more

Zapalenie górnych dróg oddechowych u dzieci najczęściej spowodowane jest zakażeniem wirusowym.Pomimo tego, że zakażenia bakteryjne są bardziej niebezpieczne dla zdrowia a nawet życia niż zakażenia wirusowe nie można ich ignorować. Nieleczone infekcje wirusowe mogą przeistoczyć się w infekcje bakteryjne. Dlatego zapalenia górnych dróg oddechowych u dzieci nie można nigdy lekceważyć. Co trzeba wiedzieć o zapaleniu ..

Read more

Depresja zimowa to sezonowy typ złego samopoczucia emocjonalnego, który pojawia się w sezonie jesienno-zimowym. Większość populacji jest bardziej pogodna i pełna energii kiedy świeci słońce, natomiast w trakcie zimowych miesięcy czujemy się przytłumieni i mniej aktywni. Co trzeba wiedzieć o depresji zimowej? Choroba afektywna sezonowa jest jednak stanem bardzie poważnym. Niektórzy ludzie z powodu senności ..

Read more

Kolka niemowlęca to napady niedającego się ukoić płaczu, a nawet krzyku dziecka, które najczęściej występują w godzinach wieczornych i nocnych u niemowlaków. Kolce niemowlęcej zazwyczaj towarzyszy gwałtowne podkurczanie nóg oraz zaczerwienie twarzy, oddawanie gazów, niekiedy słyszalne jest również głośne przelewanie treści jelitowej. Kolka niemowlęca objawiać się może również oddawaniem zielonego stolca, który na chwilę przynosi ..

Read more

Bakterie kwasu mlekowego, chociaż są bakteriami, to należą do grona tych dobrych „kulturalnych” bakterii, które są bardzo potrzebne w naszym organizmie. To właśnie one niszczą te złe i przyczyniają się do prawidłowej pracy układu pokarmowego. Dzięki nim nasz organizm pracuje prawidłowo, a ich niedobór może objawiać się biegunką. Szczególnie ważne jest przyjmowanie bakterii kwasu mlekowego ..

Read more

Wyjątkowy wieczór, na który czekają miliony zakochanych par już dzisiaj, bo właśnie świętujemy Walentynki. Warto spędzić ten dzień w miły i romantyczny sposób. Tego dnia możemy wyrazić i okazać swoje uczucia wobec kochanej osoby. Szczególnie wieczór powinien być magiczny i pełen namiętnych i zmysłowych uniesień, dlatego trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Kolacja przy świecach, ..

Read more

Ból brzucha, któż z nas go nie doświadczył, chociaż raz…? Taki ból może mieć wiele przyczyn i świadczyć o różnych dolegliwościach, najczęściej wiążemy je z problemami układu pokarmowego. Najczęściej doskwiera nam ból żołądka, który potrafi być wyjątkowo dokuczliwy. Ból żołądka może pojawić się nagle i dosłownie obezwładnić. Rodzaje bólu brzucha Ból brzucha można podzielić na ..

Read more

Kiedy dopadnie nas przeziębienie lub grypa, trzeba szybko działać. Chyba nikt nie chce dopuścić do takiej sytuacji, aby choroba zmieniła i pokrzyżowała nasze plany, zmuszając nas do pozostania w łóżku. W leczeniu grypy i przeziębienia leczenie farmakologiczne można łączyć z domowymi metodami. Leki na przeziębienie można kupić w każdej aptece, a nawet sklepie, jednak trzeba ..

Read more

Wątroba to niezwykły organ w naszym ciele, posiada ogromną możliwość regeneracji. Jednak mylą się te osoby, które uważają, że dzięki temu nie muszą w odpowiedni sposób o nią dbać. Wątroba codziennie wykonuje ogromną pracę, a wszelkie jej zaburzenia są szybko i dotkliwie odczuwalne przez nasz organizm. Dlatego warto wiedzieć jak na  co dzień dbać o ..

Read more