Category : Zdrowie

Home » Archive by category : Zdrowie

Potas (K) zwany też kalium, to pierwiastek, który jest zaliczany do elektrolitów które są odpowiedzialne za przewodzenie elektryczności przez ciało. Jest on dodatnim jonem, który reguluje bicie serca oraz funkcjonowanie mięśni. Potas jest obecny w każdej komórce naszego ciała, dlatego jego niedobór jest niebezpieczny dla zdrowia, już  nawet jego niewielki spadek powoduje powoduje drobne problemy ..

Read more

Trzustka to niezwykle ważny w naszym ciele organ, odpowiada za szereg niezbędnych życiowych funkcji. Niestety gdy coś jej dolega, to bardzo rzadko daje o sobie znać. Choroby trzustki coraz częściej dotykają młodych ludzi, jednak najczęściej problemy z trzustką pojawiają się u osób w podesz..

Read more

Wątroba to jeden z najważniejszych organów ludzkiego organizmu, bez którego nie moglibyśmy żyć. Jej znaczenie jest nie do ocenienia, kiedy niedomaga nasze całe ciało zaczyna odczuwać tego skutki. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o jej kondycji na co dzień. Ból wątroby potrafi być niezmiernie dokuczliwy i nigdy nie należy go lek..

Read more

Ból brzucha, przydarza się raz na jakiś czas każdemu z nas. Jednym częściej drugim rzadziej. Ból brzucha może przybierać różne formy i mieć różne przyczyny. W końcu w naszym brzuchu znajduje się większość organów. które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie i zdrowie całego organizmu. Rodzaj i objawy jakie towarzyszą dodatkowo bólowi brzucha świadczą o tym, jaki narząd ..

Read more

Sudocrem, to krem który zna i docenia chyba każda polska mama. Sprawdza się on doskonale w pielęgnacji odparzonej delikatnej i wrażliwej skóry dziecka. Jest niezastąpiony przy pieluszkowym zapaleniu skóry. Jednak nie jest on tylko przeznaczony dla niemowlaków, śmiało mogą po niego sięgać osoby dorosłe. Moc składników jakie znajdują się w tym kremie potrafią zdzia..

Read more

Siniaki potrafią oszpecić naszą skórę, najczęściej powstają na wskutek stłuczenia. U niektórych osób siniaki powstają nawet w wyniku lekkiego, nawet nieodczuwalnego uderzenia. Siniaki oprócz tego, że nieestetycznie wyglądają, to również bywają wyjątkowo bolesne. Siniaki zazwyczaj znikają samodzielnie lecz ich wchłanianie można przyśpieszyć oraz zmniejszyć odczucia bólowe. Sposoby na pozbycie się siniaków Po „nabiciu siniaka” trzeba ..

Read more

Półpasiec jest bardzo ostrą chorobą zakaźną, wywoływaną przez wirus ospy wietrznej Herpesvirus varicella zoster. Wirus dostaje się do organizmu drogą kropelkową, u dzieci powoduje on ospę wietrzną, a u osób dorosłych które chorowały w dzieciństwie na ospę powoduje półpaśca. Osoba dorosła, która nigdy nie chorowała na ospę może również zachorować na półpaśca. Objawy półpaśca  Pierwsze ..

Read more

Ocet jabłkowy powinien znajdować się w każdej kuchennej szafce, a w razie potrzeby można go przestawić do apteczki lub z powodzeniem używać jako kosmetyku. Właściwości zdrowotne octu jabłkowego znali już nasi starożytni przodkowie. Sam Hipokrates zalecał jego stosowanie na różnego rodzaju dolegliwości i schorzenia. I chociaż przez lata był on zapomniany, to obecnie jego wszechstronne ..

Read more

Ósemki, zwane także zębami mądrości przysparzają niejednej dorosłej osobie dużo bólu i komplikacji z ich usunięciem. Zęby mądrości to ostanie zęby jakie wyrastają u ludzi, zazwyczaj pojawiają się pomiędzy 18 a 25 rokiem życia, u niektórych mogą wyrzynać się nawet do 40 roku życia, a u niektórych nie wyrastają wcale. W związku z tym, że ..

Read more

Żelki to jedne z ulubionych słodyczy wszystkich dzieci. Maluchy wręcz uwielbiają kolorowe miękkie, gumowate żelki i najchętniej jadłby je codziennie, a nawet kilka razy dziennie. Wiadomo jednak, że słodycze są bardzo niezdrowe i niekorzystnie wpływają zwłaszcza na zęby, lecz czasami trudno ich odmówić naszym pociechom. Żelki z witaminami Dzieci jak już wyżej zostało wspomniane uwielbiają ..

Read more