Category : Zdrowie

Home » Archive by category : Zdrowie

Zgaga i niestrawność skutecznie potrafią popsuć radość z jedzenia. Cierpiąc na te dolegliwości staramy się unikać pokarmów i napojów, które je wywołują. Dla osób ze zgagą i niestrawnością pożegnanie się z ulubionymi potrawami jest ogromnym wyrzeczeniem. Jednak nie wszyscy potrafią odmówić sobie pysznego jedzenia, a następnie uskarżają się na nieprzyjemne dolegliwości. Niestrawność w wyniku np. ..

Read more

Alergie dotykają coraz więcej osób, w różnym wieku. Jak podają statystyki na różnego rodzaju uczulenia cierpi już około 40% Polaków i Polek, a są to szokujące dane, gdyż liczba ta stale rośnie. To że do tej pory nie jesteśmy na nic uczuleni, nie znaczy, że przez całe nasze życie tak będzie. Z tego też powodu ..

Read more

Hipotensja znana jest bardziej pod nazwą niedociśnienia, lub po prostu niskiego ciśnienia tętniczego krwi. Schorzenie to nie we wszystkich przypadkach jest problemem, ponieważ bardzo wiele osób ma naturalnie niskie ciśnienie. Nagłe lub utrzymujące się przez jakiś czas spadki ciśnienia tętniczego krwi mogą natomiast ograniczać zaopatrzenie mózgu w tlen. W ten sposób dochodzi do omdleń i ..

Read more

Borelioza, nazywana również chorobą z Lyme jest wywoływana przez bakterię, która zostaje przeniesiona na człowieka podczas ukąszenia przez zakażonego kleszcza. Za przyczynę wzrostu liczby zachorowań na boreliozę uznaje się zmiany klimatyczne jakie zachodzą na całym świecie w ostatnich latach. Objawy boreliozy Do głównych objawów tej poważnej choroby rozprzestrzenianej przez kleszcze zalicza się: zmiany skórne o ..

Read more

Porażenie Bella jest rodzajem paraliżu, który dotyczy obrębu twarzy. Nazwa tego schorzenia pochodzi od nazwiska sir Charlesa Bella, który jako pierwszy opisał je w 1820 roku. Objawy i przyczyny Porażenie Bella jest samoistnym porażeniem nerwu twarzowego i zazwyczaj dotyczy mięśni jedne strony twarzy. Paraliż postępuje bardzo szybko, gdyż w ciągu godziny mięśnie stają się sparaliżowane. ..

Read more

Miażdżyca jest chorobą cywilizacyjną, która powoduje zwężenie naczyń krwionośnych. W tętnicach tworzy się tak zwana blaszka miażdżycowa, która składa się z co najmniej dwunastu składników, do których między innymi należy wapń, cholesterol, czy skrzepy. Profilaktyka przeciwmiażdżycowa Przyczyną powstawania blaszki miażdżycowej jest stan zapalny tętnic. Nie wolno dopuszczać do powstawania takich stanów zapalnych w organizmie, a ..

Read more

Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym chorują kilka razy częściej niż osoby dorosłe. Większość chorób przechodzą bardzo źle, a osłabiony przez jedną chorobę organizm jest bardziej podatny na koleje infekcje. Rodzice takich dzieci powinni wiedzieć, co może być przyczyną osłabienia organizmu u ich pociech i w jaki sposób wzmacniać odporność. Przyczyny osłabienia organizmu Wirusy są ..

Read more

Cynamon jest bardzo popularną przyprawą w naszym kraju, a zawdzięcza to swoim niezwykłym właściwościom. Kuszący jest jago zapach jak i smak. Istnieje aż cztery odmiany cynamonu, jednak najbardziej popularny jest cynamon Cejloński oraz Cassia. Najdroższym i najbardziej cenionym jest cynamon z Cejlonu, który charakteryzuje się słodkim smakiem. Laski tej odmiany są bardzo miękkie i z ..

Read more

Neuralgia nazywana jest również nerwobólem, choroba ta spowodowana jest podrażnieniem lub uszkodzeniem nerwu. Ból może być bardzo silny, chociaż jego nasilenie ma zazwyczaj charakter falujący (rośnie, opada i ponownie rośnie etc.), można również odczuwać promieniowanie bólu wzdłuż przebiegu nerwu. Rodzaje neuralgii Wyróżnić można kilka specyficznych rodzajów nerwobóli. Przy neuralgii po półpaścu wywołanym działaniem wirusa „Herpes ..

Read more

Żaden mężczyzna nie chce przyznać się do problemów z erekcją. W końcu kłopot z osiągnięciem wzwodu jest niezwykle wstydliwy. Problemy z erekcją jednak nie mogą być ignorowane i warto szukać przyczyn ich powstawania oraz skutecznej pomocy. Cywilizacyjna choroba? Problemy z erekcją dotykają coraz większej ilości mężczyzn i to w coraz młodszym wieku. Zaburzenia tego typu, ..

Read more