Category : Zdrowy styl

Home » Archive by category : Zdrowy styl

Trądzik to nie tylko zmora nastolatków w okresie dojrzewania. Trądzik i problemy skórne to problem wielu osób dorosłych, które często nie zapominają o tym okresie zwłaszcza przez szpecące ropne krosty na twarzy i zaskórniki. Trądzik u dorosłych pojawia się coraz częściej i można stwierdzić, że jest on jedną z najczęstszych dolegliwości XXI wieku. Trądzik dorosłych ..

Read more

Twarz wymaga codziennej i wyjątkowej pielęgnacji, którą należy dobrać do indywidualnych potrzeb. Pielęgnacja skóry twarzy, prawidłowo przeprowadzona sprawi, że nasza cera będzie idealna i składa się ona z trzech podstawowych kroków: oczyszczania, złuszczania oraz nawilżania. Oczyszczanie Oczyszczanie to podstawa pielęgnacji skóry twarzy, powinna się ona odbywać dwa razy dziennie: rano i wieczorem, przed nałożeniem kremu, ..

Read more

Już w najbliższy czwartek jeden z najbardziej wyczekiwanych przez łasuchów dni w roku, czyli Tłusty Czwartek. Wiadomo pączki są wyjątkowo pyszne ale także wyjątkowo kaloryczne i niestety niezdrowe. W tym dniu nawet osoby na ścisłej diecie pozwalają sobie ulec pokusie i sięgają po chociaż jednego pączka, który zawiera aż 300 kalorii. Wszytko to wina tłuszczu ..

Read more

Trądzik to nie tylko zmora nastolatków, to także problem wielu dorosłych i dojrzałych osób – zwłaszcza kobiet. Najczęściej trądzik pojawia się wtedy, kiedy najbardziej tego nie chcemy, na szczęście jest wiele skutecznych sposobów aby się go szybko pozbyć. Jedną z takich domowych i bardzo prostych metod jest maseczka z drożdży.  Jak przygotować maseczkę z drożdży? ..

Read more

Śluz ślimaka nie brzmi przyjemnie, a już tym bardziej przyjemnie nie wygląda, jednak posiada niezwykłe właściwości, które mogą być i są wykorzystywane przede wszystkim w kosmetologii. Śluz ślimaka jest cennym składnikiem kremów do twarzy i balsamów do pielęgnacji ciała, dlatego warto szukać produktów zawierających ten składnik. Co ma w sobie ślimak? Naukowców już od dawna ..

Read more

Właściwości węgla drzewnego znali już starożytni, którzy sproszkowanej formy używali do oczyszczania ran. Nasi przodkowie zauważyli, że okłady z sproszkowanego węgla drzewnego bardzo skutecznie wspomagają gojenie oraz zapobiegają zakażeniom. Aborygeni i Afrykańczycy papki z węgla używali na ukąszenia jadowitych gadów. Węgiel aktywny i jego niesamowite właściwości były przedmiotem licznych badań, dlatego dzisiaj bez obaw możemy ..

Read more

Niedawno pisaliśmy o jakże zdrowych jagodach Goji,a dzisiaj tekst będzie poświęcony kolejnemu jakże super zdrowemu odkryciu, czyli nasionom chia. Małe, czarne ziarenka pochodzą z Meksyku i od kilku lat cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród osób dbających o zdrowe odżywianie. Nasiona chia znajdują się na tak zwanej liście superfoods. Jak smakują? Nasiona chia, czyli nasiona ..

Read more

Oregano to bardzo popularna przyprawa, używana na co dzień w kuchni włoskie, greckiej i tureckiej. Oregano rośnie w Europie, Azji Środkowej oraz Ameryce Południowej, gdzie znalazło się dzięki kolonizatorom z Hiszpanii. Aromatyczne zioło oprócz swoich walorów smakowych posiada także szereg naturalnych właściwości farmakologicznych. Olejek z oregano- co zawiera? Olejek z oregano ma bardzo bogaty skład ..

Read more

Olej kokosowy to wyjątek wśród tłuszczów roślinnych. W temperaturze pokojowej olej kokosowy ma postać stałą , po przekroczeniu 25 stopni Celsjusza robi się płynny. Posiada on także wysoką temperaturę dymienia  (180 stopni Celsjusza) w porównaniu do innych tłoczonych na zimno olei roślinnych. Doceniany jest za swoje właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne. Właściwości zdrowotne Olej kokosowy posiada ..

Read more

Ból kręgosłupa może przybierać różne formy. Raz jest ostry i gwałtowny, czasem bywa ćmiący i przewlekły, jednak zawsze jest on dokuczliwy. Kiedy łamie, strzyka, gnie, gdy nie można się schylić, lub wyprostować się nasze życie spowalnia. Kto raz doświadczył bólu kręgosłupa , ten wie o czym mowa. Dlatego też na co dzień trzeba dbać o ..

Read more