Category : Zdrowy styl

Home » Archive by category : Zdrowy styl

Pyszne jedzenie większości z nas poprawia nastrój, wiadomo przecież, że gdy człowiek jest głodny to jest zły. Jednak zaspokojenie głodu daje nam chwilową poprawę nastroju, chyba że wiemy co powinno znaleźć się na naszym talerzu. Dieta na dobry humor, to nie żart więc trzeba jak najszybciej wprowadzić ją w..

Read more

W końcu mamy długo wyczekiwaną wiosnę zarówno astronomiczną jak i kalendarzową. Wiosna to czas porządków i zmian, a takie porządki trzeba też z nadejściem jednej z najpiękniejszych pór roku przeprowadzić w swoim organizmie. Wiosenny detoks przyda się każdemu  z nas, a dzięki niemu szybko poczujemy się lepiej. Bardzo skuteczny i przy tym bezpieczny jest ziołowy ..

Read more

Profilaktyka osteoporozy powinna dotyczyć każdego z nas bez względu na wiek i płeć. Osteoporoza nazywana „cichym złodziejem kości” przychodzi niepostrzeżenie i początkowo nie daje żadnych, charakterystycznych objawów, a kiedy dochodzi do złamania, to w wielu przypadkach jest już za późno na skuteczne leczenie. Dlatego każdego dnia warto dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie poprzez ..

Read more

Sałatka z kiełkami, to świetny pomysł na dostarczenie dużej ilości witamin i minerałów w okresie przesilenia wiosennego. To właśnie o tej porze roku, zmęczony zimą organizm potrzebuje zastrzyku energii pod postacią witaminowych przekąsek. Kiełki są małokaloryczne, posiadają dużo błonnika i dzięki temu wspomagają przemianę materii. Kiełki podkreślą smak wielu sałatek, poniżej przepis na wiosenną sałatkę ..

Read more

Orzechy włoskie są niezwykle popularne i chętnie wykorzystywane w kuchni do różnego rodzaju potraw i deserów. Orzechy to smaczna i zdrowa przekąska sama w sobie, a do tego posiadają wiele właściwości odżywczych, które są potrzebne naszym organizmom, każdego dnia. Śmiało mogą sięgać po nie i duzi i mali (o ile nie mamy na nie a..

Read more

Płaski brzuch to marzenie wielu z nas, niestety aby osiągnąć efekt idealnie płaskiego jak stół brzucha musimy się wiele natrudzić. Sama dieta, czy wykonywanie tylko brzuszków może okazać się niewystarczające. Wysiłek jaki włożymy w walce o piękny, wysportowany brzuch z pewnością będzie zachwycający i warto tą walkę rozpocząć już teraz. Z nadejściem wiosny na pewno ..

Read more

Zimą potrzebujemy większej ilości ciepłych pokarmów, które rozgrzeją nas organizm od środka, a do tego będą wybornie smakowały. Warto aby w naszym zimowym menu pojawiały się też ciepłe przekąski i przystawki takie jak np. sałatka z buraków i koziego sera, którą można szybko przygotować (jeśli mamy już wcześniej ugotowan..

Read more

W czasie zimy skóra naszych rąk jest szczególnie narażona na wysuszenie. Staje się przez to bardziej wrażliwa i podatna na uszkodzenia. Przesuszone i zaczerwienione dłonie pieką i pękają, a do tego wyglądają nieestetycznie. Szczególnie w zimowym okresie musimy zapewnić naszym dłoniom troskliwą pielęgnację. Regeneracja dłoni pozwoli nam zachować piękny wygląd dłoni, warto postawić na tą ..

Read more

Protezy zębowe to szansa na piękny uśmiech dla osób, które straciły swoje naturalne zęby. Pomimo tego że jest to jedynie zamiennik, nie zwalnia nas to z obowiązku dbania o higienę jamy ustnej i samej protezy. Tak samo jak w przypadku zębów naturalnych, niewyczyszczona proteza jest doskonałą pożywką dla rozwoju bakterii i grzybów (powodujących różne choroby), psuje ..

Read more

Rak szyjki macicy, to prawdziwy „morderca” Polek w różnym wieku. Dlatego tak ważna jest jego profilaktyka, która polega na regularnym wykonywaniu cytologi. Program profilaktyki raka szyjki macicy skierowany jest do kobiet w wieku 25-29 lat. Bezpłatną cytologię można wykonać raz na trzy lata, jednak panie obciążone dużym ryzykiem muszą ją wykonywać raz w roku. Oprócz ..

Read more