Archiwa kategorii: %s : Zdrowy styl

Strona Główna » Archive by category : Zdrowy styl
soap-1665757__340

Ekokosmetyki są w ostatnich czasach niezwykle popularne. Z pozoru sprawa wydaje się prosta, bo przecież wystarczy wziąć słoiczek z kremem lub innym preparatem i sprawdzić, czy na etykiecie jest napisane coś, co kojarzy się z naturą i naturalnością np. Naturals, Bio, Eko, Organics itp. Bardzo często kierujemy się także informacją, o tym czy na opakowaniu ..

Czytaj więcej

foot-1885546__340

Zadbane i dobrze wyglądające stopy, pięknie prezentują się zwłaszcza w letnim obuwiu. Jednak o wygląd stóp należy dbać o każdej porze roku. Delikatna i gładka skóra, kształtne i pomalowane paznokcie stóp dodają powabu oraz pewności siebie każdej kobiecie. Dlatego raz na jakiś czas warto otoczyć swoje stopy szczególną troską i wykonać profesjonalny pedicure, który jest ..

Czytaj więcej

sport-1685740__340

Wszyscy mężczyźni którzy chcą lepiej wyglądać i dobrze się czuć, powinni zwrócić uwagę na cynk. Cynk bardzo często nazywany jest pierwiastkiem męskości, gdyż w naturalny sposób zwiększa poziom testosteronu. Z tego też powodu wszyscy Panowie niezależnie od wieku powinni uwzględnić go w swojej codziennej diecie. Mogą to być zarówno produkty spożywcze bogate w cynk jak ..

Czytaj więcej

anatomy-160524__340

Coraz częściej w szczególnych sytuacjach zdrowotnych lekarze zalecają nam stosowanie prebiotyków i probiotyków. Do naszych organizmów trzeba  je dostarczać zarówno w postaci preparatów, które można kupić w aptece np. http://www.dicoflor.pl/pl/przy-antybiotykoterapii/  jak i w postaci żywności. Prebiotyki i probiotyki zaleca się w szczególności w trakcie i po biegunce infekcyjnej, zatruciu pokarmowym oraz w czasie terapii antybiotykami ..

Czytaj więcej

wellness-285587__340

Masaż relaksacyjny to idealny sposób na zmęczenie fizyczne jak i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, a do tego ciągłe napięcie psychiczne – wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. W takich ciężkich chwilach dobry masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie. Masaż jest także prawdziwą przyjemnością dla ciała i ..

Czytaj więcej

sisters-1828084__340

O hartowaniu organizmu słyszał chyba każdy, jednak nie każdy wie jak to robić i dlaczego warto wzmacniać swój organizm, kiedy temperatura znacznie spada. Hartowanie organizmu jest szczególnie ważne jesienią i zimą kiedy spada nasza odporności i bardziej jesteśmy narażeni na przeziębienie oraz grypę. W tym czasie szczególnie trzeba zadbać o właściwą dietę oraz unikanie niepotrzebnych ..

Czytaj więcej

cigarette-923192__180

Nałóg tytoniowy jest jednym z najbardziej szkodliwych dla zdrowia człowieka nałogów. Palenie papierosów sprzyja powstawaniu wielu chorób, między innymi układu krążenia, czy też oddechowego. Papierosowy dym przyśpiesza również starzenie się skóry oraz niekorzystnie wpływa na wygląd włosów, skóry i paznokci. Uzależnić się od papierosów jest bardzo łatwo, jednak skutecznie i szybko rzucić palnie jest już ..

Czytaj więcej

herbal-tea-1410565_960_720

W ziołolecznictwie używa się wyciągów roślinnych w celu zwalczania chorób oraz poprawy ogólnego stanu zdrowia. Z tej metody leczenia korzysta około 80% populacji ludzkiej. Do końca lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, aż dwie trzecie klasycznych leków wytwarzano na bazie roślin. W obecnych czasach wiele składników leczniczych zawartych w ziołach zostało zidentyfikowanych, a firmy farmaceutyczne wyprodukowały ich ..

Czytaj więcej

366f3c25964119f242be58fffe4e125fcb5b3d95

Witamina B2 nazywana też ryboflawiną jest organicznym związkiem chemicznym, a dokładniej połączeniem rybitolu i flawiny. W naszych organizmach pełni rolę witaminy. Niedobór witaminy B2 może powodować zaburzenia w funkcjonowaniu układu nerwowego , a także stany zapalne błon śluzowych. Rola witaminy B2 w organizmie człowieka Witamina B2 bierze udział w procesach utleniania oraz redukcji, współdziała również ..

Czytaj więcej