Category : Zdrowy styl

Home » Archive by category : Zdrowy styl

Niedawno pisaliśmy o jakże zdrowych jagodach Goji,a dzisiaj tekst będzie poświęcony kolejnemu jakże super zdrowemu odkryciu, czyli nasionom chia. Małe, czarne ziarenka pochodzą z Meksyku i od kilku lat cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród osób dbających o zdrowe odżywianie. Nasiona chia znajdują się na tak zwanej liście superfoods. Jak smakują? Nasiona chia, czyli nasiona ..

Read more

Oregano to bardzo popularna przyprawa, używana na co dzień w kuchni włoskie, greckiej i tureckiej. Oregano rośnie w Europie, Azji Środkowej oraz Ameryce Południowej, gdzie znalazło się dzięki kolonizatorom z Hiszpanii. Aromatyczne zioło oprócz swoich walorów smakowych posiada także szereg naturalnych właściwości farmakologicznych. Olejek z oregano- co zawiera? Olejek z oregano ma bardzo bogaty skład ..

Read more

Olej kokosowy to wyjątek wśród tłuszczów roślinnych. W temperaturze pokojowej olej kokosowy ma postać stałą , po przekroczeniu 25 stopni Celsjusza robi się płynny. Posiada on także wysoką temperaturę dymienia  (180 stopni Celsjusza) w porównaniu do innych tłoczonych na zimno olei roślinnych. Doceniany jest za swoje właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne. Właściwości zdrowotne Olej kokosowy posiada ..

Read more

Ból kręgosłupa może przybierać różne formy. Raz jest ostry i gwałtowny, czasem bywa ćmiący i przewlekły, jednak zawsze jest on dokuczliwy. Kiedy łamie, strzyka, gnie, gdy nie można się schylić, lub wyprostować się nasze życie spowalnia. Kto raz doświadczył bólu kręgosłupa , ten wie o czym mowa. Dlatego też na co dzień trzeba dbać o ..

Read more

Witaminy i minerały są potrzebne dla zdrowia każdego człowieka. Zapewniają nam dobre samopoczucie, piękny wygląd oraz energię do działania. Innego zestawu witamin potrzebują kobiety, a innego mężczyźni oraz poszczególne grupy wiekowe i zawodowe. Osoby aktywne fizycznie i sportowcy muszą przyjmować zwiększone dawki witamin, minerałów i innych wartościowych składników odżywczych. Dlatego warto zadbać o odpowiednią suplementację ..

Read more

Ekokosmetyki są w ostatnich czasach niezwykle popularne. Z pozoru sprawa wydaje się prosta, bo przecież wystarczy wziąć słoiczek z kremem lub innym preparatem i sprawdzić, czy na etykiecie jest napisane coś, co kojarzy się z naturą i naturalnością np. Naturals, Bio, Eko, Organics itp. Bardzo często kierujemy się także informacją, o tym czy na opakowaniu ..

Read more

Zadbane i dobrze wyglądające stopy, pięknie prezentują się zwłaszcza w letnim obuwiu. Jednak o wygląd stóp należy dbać o każdej porze roku. Delikatna i gładka skóra, kształtne i pomalowane paznokcie stóp dodają powabu oraz pewności siebie każdej kobiecie. Dlatego raz na jakiś czas warto otoczyć swoje stopy szczególną troską i wykonać profesjonalny pedicure, który jest ..

Read more

Wszyscy mężczyźni którzy chcą lepiej wyglądać i dobrze się czuć, powinni zwrócić uwagę na cynk. Cynk bardzo często nazywany jest pierwiastkiem męskości, gdyż w naturalny sposób zwiększa poziom testosteronu. Z tego też powodu wszyscy Panowie niezależnie od wieku powinni uwzględnić go w swojej codziennej diecie. Mogą to być zarówno produkty spożywcze bogate w cynk jak ..

Read more

Coraz częściej w szczególnych sytuacjach zdrowotnych lekarze zalecają nam stosowanie prebiotyków i probiotyków. Do naszych organizmów trzeba  je dostarczać zarówno w postaci preparatów, które można kupić w aptece np. http://www.dicoflor.pl/pl/przy-antybiotykoterapii/  jak i w postaci żywności. Prebiotyki i probiotyki zaleca się w szczególności w trakcie i po biegunce infekcyjnej, zatruciu pokarmowym oraz w czasie terapii antybiotykami ..

Read more

Masaż relaksacyjny to idealny sposób na zmęczenie fizyczne jak i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, a do tego ciągłe napięcie psychiczne – wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. W takich ciężkich chwilach dobry masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie. Masaż jest także prawdziwą przyjemnością dla ciała i ..

Read more