Archiwa kategorii: %s : Zdrowy styl

Strona Główna » Archive by category : Zdrowy styl
coconut-oil-on-wooden-spoon-2090580__340

Olej kokosowy to wyjątek wśród tłuszczów roślinnych. W temperaturze pokojowej olej kokosowy ma postać stałą , po przekroczeniu 25 stopni Celsjusza robi się płynny. Posiada on także wysoką temperaturę dymienia  (180 stopni Celsjusza) w porównaniu do innych tłoczonych na zimno olei roślinnych. Doceniany jest za swoje właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne. Właściwości zdrowotne Olej kokosowy posiada ..

Czytaj więcej

shield-1264826__340

Ból kręgosłupa może przybierać różne formy. Raz jest ostry i gwałtowny, czasem bywa ćmiący i przewlekły, jednak zawsze jest on dokuczliwy. Kiedy łamie, strzyka, gnie, gdy nie można się schylić, lub wyprostować się nasze życie spowalnia. Kto raz doświadczył bólu kręgosłupa , ten wie o czym mowa. Dlatego też na co dzień trzeba dbać o ..

Czytaj więcej

Supradyn-intensia

Witaminy i minerały są potrzebne dla zdrowia każdego człowieka. Zapewniają nam dobre samopoczucie, piękny wygląd oraz energię do działania. Innego zestawu witamin potrzebują kobiety, a innego mężczyźni oraz poszczególne grupy wiekowe i zawodowe. Osoby aktywne fizycznie i sportowcy muszą przyjmować zwiększone dawki witamin, minerałów i innych wartościowych składników odżywczych. Dlatego warto zadbać o odpowiednią suplementację ..

Czytaj więcej

soap-1665757__340

Ekokosmetyki są w ostatnich czasach niezwykle popularne. Z pozoru sprawa wydaje się prosta, bo przecież wystarczy wziąć słoiczek z kremem lub innym preparatem i sprawdzić, czy na etykiecie jest napisane coś, co kojarzy się z naturą i naturalnością np. Naturals, Bio, Eko, Organics itp. Bardzo często kierujemy się także informacją, o tym czy na opakowaniu ..

Czytaj więcej

foot-1885546__340

Zadbane i dobrze wyglądające stopy, pięknie prezentują się zwłaszcza w letnim obuwiu. Jednak o wygląd stóp należy dbać o każdej porze roku. Delikatna i gładka skóra, kształtne i pomalowane paznokcie stóp dodają powabu oraz pewności siebie każdej kobiecie. Dlatego raz na jakiś czas warto otoczyć swoje stopy szczególną troską i wykonać profesjonalny pedicure, który jest ..

Czytaj więcej

sport-1685740__340

Wszyscy mężczyźni którzy chcą lepiej wyglądać i dobrze się czuć, powinni zwrócić uwagę na cynk. Cynk bardzo często nazywany jest pierwiastkiem męskości, gdyż w naturalny sposób zwiększa poziom testosteronu. Z tego też powodu wszyscy Panowie niezależnie od wieku powinni uwzględnić go w swojej codziennej diecie. Mogą to być zarówno produkty spożywcze bogate w cynk jak ..

Czytaj więcej

anatomy-160524__340

Coraz częściej w szczególnych sytuacjach zdrowotnych lekarze zalecają nam stosowanie prebiotyków i probiotyków. Do naszych organizmów trzeba  je dostarczać zarówno w postaci preparatów, które można kupić w aptece np. http://www.dicoflor.pl/pl/przy-antybiotykoterapii/  jak i w postaci żywności. Prebiotyki i probiotyki zaleca się w szczególności w trakcie i po biegunce infekcyjnej, zatruciu pokarmowym oraz w czasie terapii antybiotykami ..

Czytaj więcej

wellness-285587__340

Masaż relaksacyjny to idealny sposób na zmęczenie fizyczne jak i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, a do tego ciągłe napięcie psychiczne – wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. W takich ciężkich chwilach dobry masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie. Masaż jest także prawdziwą przyjemnością dla ciała i ..

Czytaj więcej

sisters-1828084__340

O hartowaniu organizmu słyszał chyba każdy, jednak nie każdy wie jak to robić i dlaczego warto wzmacniać swój organizm, kiedy temperatura znacznie spada. Hartowanie organizmu jest szczególnie ważne jesienią i zimą kiedy spada nasza odporności i bardziej jesteśmy narażeni na przeziębienie oraz grypę. W tym czasie szczególnie trzeba zadbać o właściwą dietę oraz unikanie niepotrzebnych ..

Czytaj więcej

cigarette-923192__180

Nałóg tytoniowy jest jednym z najbardziej szkodliwych dla zdrowia człowieka nałogów. Palenie papierosów sprzyja powstawaniu wielu chorób, między innymi układu krążenia, czy też oddechowego. Papierosowy dym przyśpiesza również starzenie się skóry oraz niekorzystnie wpływa na wygląd włosów, skóry i paznokci. Uzależnić się od papierosów jest bardzo łatwo, jednak skutecznie i szybko rzucić palnie jest już ..

Czytaj więcej