Alergia – jak skutecznie łagodzić jej objawy

Alergie dotykają coraz więcej osób, w różnym wieku. Jak podają statystyki na różnego rodzaju uczulenia cierpi już około 40% Polaków i Polek, a są to szokujące dane, gdyż liczba ta stale rośnie. To że do tej pory nie jesteśmy na nic uczuleni, nie znaczy, że przez całe nasze życie tak będzie. Z tego też powodu warto wiedzieć jakie są najbardziej charakterystyczne objawy praktycznie każdej alergii i jak sobie z nimi radzić.

Najczęściej występujące choroby alergiczne

Najczęściej Polacy uczuleni są na pyłki roślin, roztocza (a nie kurz w którym żyją i rozmnażają się te pajęczaki), sierść zwierzęcą. Uczulają nas także niektóre składniki pokarmowe oraz użądlenia owadów, które stanowią nawet zagrożenie życia. Alergie objawiają się najczęściej: alergicznym nieżytem nosa, astmą, pokrzywką i przewlekłą pokrzywką idiopatyczną. Kichanie, katar, suchy kaszel, świąd i pieczenie skóry oraz łzawienie, opuchlizna i zaczerwienienie oczu są też doskonale znane alergikom. Jednak z alergią da się normalnie żyć pod warunkiem, że podejmiemy z nią walkę za pomocą odpowiednich środków i sposobów.

Jak walczyć z alergią?

Skuteczna walka z alergią polega przede wszystkim na unikaniu uczulającego nas alergenu, jednak nie zawsze można je całkowicie wyeliminować z naszego otoczenia, lub ochronić się przed nimi. Aby całkowicie ochronić się przed alergenami trzeba by było wyprowadzić się na pustynię, albo zamieszkać wysoko w górach. Na szczęście naukowcy w laboratoriach farmaceutycznych i medycznych stale szukają nowych metod walki z różnego rodzaju alergiami. W aptekach mamy szeroki wybór preparatów, które łagodzą najbardziej dokuczliwe objawy alergii. Większość takich farmaceutyków dostępnych jest bez recepty, jednak przed ich zastosowaniem warto zapytać o poradę farmaceutę i oczywiście dokładnie przeczytać ulotkę. Do takich sprawdzonych leków łagodzących objawy alergii należy Claritine, o którym więcej możemy przeczytać na:http://www.claritine.pl/ . Alergie powinny być zdiagnozowane przez lekarza i w miarę potrzeb leczone w poradniach specjalistycznych.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *