Alergiczny nieżyt nosa – jak sobie z nim radzić?

Alergiczny nieżyt nosa jest zmora każdego alergika, a tych w naszym kraju jest coraz więcej. Katar alergiczny jest niezwykle dokuczliwy i potrafi utrudnić normalne funkcjonowanie. Alergiczny nieżyt nosa znany jest również pod innymi określeniami, a mianowicie: katar sienny, gorączka sienna, pyłkowica, alergia pyłkowa oraz zapalenie błony śluzowej nosa.

Czym jest alergiczny nieżyt nosa i jakie są jego przyczyny?

woman-698988__340

Katar alergiczny jest stanem zapalnym błon śluzowych nosa, który objawia się kichaniem, wodnistym katarem, a także swędzeniem nosa i  jego niedrożnością. Katar sienny jest chorobą atopową wywoływaną najczęściej przez pyłki roślin wydzielane, przez trawy, drzewa, krzewy, kwiaty etc. Jednak uczulać mogą również inne czynniki np. roztocze, pleśń, czy sierść zwierząt lub pierze. Alergiczny nieżyt nosa jest chorobą przewlekłą, która wymaga leczenia. Według statystyk na katar alergiczny cierpi co czwarty Polak. Schorzenie to może być wywoływane przez dwie grupy czynników: predyspozycje genetyczne do alergii oraz styczności z alergenem, które wywołują symptomy uczulenia. O katarze alergicznym mówimy gdy alergen w postaci pyłku roślin łączy się z wydzielanymi przez organizm alergika immunoglobulinami klasy IgE, tworząc w ten sposób kompleks przyłączających się do komórek tucznych magazynujących histaminę. Wtedy następuje uwolnienie histaminy i wystąpienie objawów podrażnienia błony śluzowej nosa.

Leczenie alergicznego nieżytu nosa

www.claritineallergy.pl
www.claritineallergy.pl

Uczulenia nie wolno lekceważyć i koniecznie trzeba je leczyć, a w jego leczeniu najważniejsze jest unikanie alergenów. Najlepiej jest je wyeliminować całkowicie, jednak nie zawsze jest to możliwe. Dlatego też koniecznie jest przyjmowanie leków antyhistaminowych, których zadaniem jest blokowanie mechanizmu alergii. Warto także sięgać po leki obkurczające naczynia krwionośne w błonach śluzowych nosa. Skutecznym lekiem w walce z objawami uczulenia jest Claritine Allergy, który zwalcza takie objawy jak: katar, swędzenie nosa i łzawienie oczu oraz zaczerwienienie skóry i oczu. Na katar sienny zaleca się Claritine Active, który skutecznie i szybko zwalcza dokuczliwe objawy. Claritine dostępny jest zarówno w formie syropu, który można podawać dzieciom, lub tabletek. Leki na alergię takie jak Claritine są dostępne w każdej aptece bez recepty, jednak przed ich wyborem i zakupem warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *