Bakterie kwasu mlekowego przy antybiotykach i biegunkach

Bakterie kwasu mlekowego, chociaż są bakteriami, to należą do grona tych dobrych “kulturalnych” bakterii, które są bardzo potrzebne w naszym organizmie. To właśnie one niszczą te złe i przyczyniają się do prawidłowej pracy układu pokarmowego. Dzięki nim nasz organizm pracuje prawidłowo, a ich niedobór może objawiać się biegunką. Szczególnie ważne jest przyjmowanie bakterii kwasu mlekowego w czasie leczenia antybiotykami.

Probiotyki przy antybiotykach

Bakterie kwasu mlekowego nazywane są probiotykami muszą być stosowane w trakcie antybiotykoterapii, szczególnie u dzieci, a także osób starszych, bowiem zapobiegają biegunkom i wspomagają pracę jelit, a biegunki mogą szybko doprowadzić do niebezpiecznego odwodnienia organizmu Antybiotyki zwalczają bakterie, zarówno te dobre jak i te chorobotwórcze, dlatego należy stosować probiotyki zawierające bakterie kwasu mlekowego, które przywracają prawidłową florę bakteryjną w jelitach. Leczenie antybiotykami jest skuteczne lecz osłabia organizm, trzeba więc zatem pomóc mu szybko się zregenerować co właśnie ułatwiają probiotyki takie jak np. Dicoflor http://www.dicoflor.pl/pl/przy-antybiotykoterapii/zywe-kultury-bakterii-dla-dziecka/.

Probiotyki przy biegunkach

Lecznicze właściwości bakterii kwasu mlekowego możemy również wykorzystać w trakcie leczenia ostrych biegunek infekcyjnych. Probiotyki skracają czas ich trwania o jeden dzień.Najbardziej skuteczne są w leczeniu biegunek wirusowych, ale warto stosować je też przy biegunkach bakteryjnych i tych pasożytniczych. Aby zaobserwować ich szybkie działanie trzeba je przyjmować lub w przypadku dzieci podawać w bardzo dużych dawkach. Probiotyki stosowane są także w zapobieganiu biegunek spowodowanych naświetleniem przy leczeniu nowotworów złośliwych.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *