Ból żołądka – czego może być objawem ?

Ból brzucha, któż z nas go nie doświadczył, chociaż raz…? Taki ból może mieć wiele przyczyn i świadczyć o różnych dolegliwościach, najczęściej wiążemy je z problemami układu pokarmowego. Najczęściej doskwiera nam ból żołądka, który potrafi być wyjątkowo dokuczliwy. Ból żołądka może pojawić się nagle i dosłownie obezwładnić.

Rodzaje bólu brzucha

www.no-spa.pl

Ból brzucha można podzielić na ból przewlekły i ostry. Ostry ból brzucha w tym żołądka może pojawić się w przeciągu kilku dni i narasta on stopniowo. Natomiast ból przewlekły może być stały lub nawrotny. Stały przewlekły ból jest mniej intensywny. Ostry ból brzucha wymaga pilnej konsultacji lekarskiej, a w niektórych przypadkach nawet interwencji chirurgicznej. Taka sytuacja może wystąpić w przypadku pęknięcia wrzodów. Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy daje o sobie znać znacznie wcześniej dlatego dzięki temu można podjąć stosowne leczenie i zawsze mieć pod ręką potrzebne lekarstwa. Więcej o ostrym bólu brzucha jego przyczynach i objawach możemy dowiedzieć się więcej na:http://www.no-spa.pl/przyczyny-objawy/objawy-ostrego-brzucha.

Nie lekceważ bólu żołądka

Nagły i ostry ból żołądka może być też przyczyną niestrawności lub tak zwaną “grypą żołądkową”. Bólu żołądka zwłaszcza tego silnego i często powtarzającego się nie można lekceważyć i koniecznie trzeba udać się do specjalisty, który zdiagnozuje przyczyny oraz zaleci odpowiednie metody leczenia. Żołądek jest niezwykle ważnym organem organizmu o który trzeba odpowiednio dbać, nie można ignorować niepokojących objawów, które nam wysyła. W trosce o dobrą kondycję naszego żołądka, a przy tym całego organizmu trzeba też pamiętać o właściwej diecie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Źródło obrazka wyróżniającego:www.no-spa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *