Co jeść aby mieć dobry humor?

Pyszne jedzenie większości z nas poprawia nastrój, wiadomo przecież, że gdy człowiek jest głodny to jest zły. Jednak zaspokojenie głodu daje nam chwilową poprawę nastroju, chyba że wiemy co powinno znaleźć się na naszym talerzu. Dieta na dobry humor, to nie żart więc trzeba jak najszybciej wprowadzić ją w życie. 

Dieta na dobry humor

Serotonina to hormon, który odpowiada za nasze szczęście, dobry humor i co za tym idzie i dobre samopoczucie. Serotonina jest wytwarzana w mózgu, a za jej produkcję odpowiadają węglowodany, dlatego w naszych posiłkach powinny znajdować się produkty, które je zawierają. Lecz nie mogą to być “puste węglowodany”, które dają chwilowe poczucie sytości i poprawy nastroju. Jeśli chcemy dłużej utrzymać swój dobry nastrój należy sięgnąć po gorzką czekoladę, brązowy ryż, produkty pełnoziarniste. Takie produkty stopniowo uwalniają energię i zapewniają również prawidłową pracę jelit. Serotoninę uwalniają również różnego rodzaju kiszonki np. kiszone ogórki czy kapusta, również jogurty, kwaśne mleko czy kefir także mają wpływ na prace układu pokarmowego i produkcję hormonów szczęścia. W naszej diecie powinny też znaleźć się banany, jak udowodnili naukowcy jedzenie dwóch bananów dziennie zapobiega depresji. Szczęśliwi ludzie jedzą również truskawki i owoce cytrusowe, które zawierają dużą ilość witaminy C, która nie tylko wzmacnia odporność, zwalcza wolne rodniki ale również przeciwdziała symptomom depresji. Smaczną i poprawiającą nastrój przekąską mogą być orzechy włoskie i nasiona dyni, które mają dużą ilość kwasów tłuszczowych omega-3, które z kolei wpływają na prace mózgu oraz na wyższe poczucie własnej wartości. W naszej diecie nie powinniśmy też unikać selera naciowego oraz kaszy jęczmiennej. A może Wy macie własną listę zdrowych, smacznych i poprawiających humor produktów?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *