Co robić kiedy boli gardło?

Ból gardła może mieć wiele przyczyn i objawiać się w przeróżny sposób. Jednak kiedy jakakolwiek infekcja dopada nasze gardło, trzeba ją jak najszybciej zwalczyć, aby móc swobodnie oddychać i mówić. Infekcje gardła wywoływane są przez wszystkim przez wirusy, rzadziej przez bakterie lub sporadycznie przez grzyby. Bólu gardła, który jest szczególnie uciążliwy i dokuczliwy nie można lekceważyć, zwłaszcza gdy towarzyszą mu inne objawy.

Objawy bólu gardła

 

Kiedy mówimy o bólu gardła doskwierają nam takie objawy jak: drapanie, pieczenie, łaskotanie (uczucie piórka w gardle), suchość w ustach, trudności w oddychaniu i przełykaniu, zapalenie, obrzęk oraz zaczerwienienie błon śluzowych w jamie ustnej. Kiedy boli nas gardło pogarsza się także nasze ogólne samopoczucie, szybciej ulegamy zmęczeniu i znużeniu. Niekiedy infekcji wirusowej lub bakteryjnej gardła towarzyszy także podwyższona temperatura ciała.

Jak się leczyć?

product
www.inovox.pl

Infekcje gardła, są infekcjami samoograniczającymi się, co oznacza że ból gardła wraz z upływem czasu słabnie, aż w końcu całkowicie ustępuje. Zanim jednak ból zniknie warto sobie pomóc i złagodzić oraz przyśpieszyć leczenie infekcji. Skuteczne są zarówno naturalne, domowe metody leczenia, jak i środki farmakologiczne, jak tabletki do ssania np. Inovox, które szybko przynoszą ulgę. Domowe metody leczenia można śmiało łączyć z lekarstwami z apteki, będą wzmacniać swoje działanie. Tabletki do ssania można kupić bez recepty w każdej aptece, a nawet w sklepie, jednak przed ich użyciem należy zapoznać się ulotką. Tabletki na ból gardła takie jak Inovox zawierają naturalne składniki, łagodzą ból i zmniejszają obrzęk, a także nawilżają wyschniętą śluzówkę gardła oraz działa antyseptycznie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *