Cudowny krem, czyli Sudocrem

Każda mama powinna wiedzieć, że skóra maluszka jest jednym z najważniejszych narządów zmysłów. Zanim osiągnie pełną dojrzałość (co następuje około trzeciego roku życia) należy ją właściwie pielęgnować. Samopoczucie małego dziecka w bardzo dużej mierze zależy od stanu skóry. Szczególną troską trzeba otoczyć te obszary ciała niemowlaka, które mają kontakt z pieluchą i są narażona na podrażnienia i odparzenia spowodowane noszeniem pileuszek.

Jak zadbać o skórę niemowląt?

Aby maluszek zawsze czuł się komfortowo, a skóra pozostawała bez podrażnień, należy regularnie zmieniać pieluchy. Nie można zapomnieć także o stosowaniu preparatów ochronnych na skórę, które zabezpieczą ją przed działaniem drobnoustrojów oraz bakterii, zawartych w kale i moczu. Zwłaszcza latem, w czasie doskwierających upałów trzeba szczególnie dbać o higienę niemowlaka. W wilgotnym środowisku bakterie namnażają się szybciej, a brak powietrza i temperatura sprzyjają zaczerwienieniom i innym obrzękom skóry. Pomiędzy zmianą pieluch, warto pozostawić na kilka chwil dziecko z gołą pupą, aby skóra miała dostęp do świeżego powietrza. Jednak niezależnie od pogody i stanu skóry maluszka należy używać kosmetyków pielęgnujących i ochronnych takich jak np. krem Sudocrem lub maść Sudocrem care&protect, która jest wyrobem medycznym, awięcej o tych produkatach dowimy się na: http://www.sudocrempolska.pl. Zarówno maść jak i krem należy stosować przy każdej zmianie pieluszki. Krem Sudocrem zawiera dużą ilość cynku, który ma dobroczynne działanie na skórę i przyśpiesza jej regeneracje. W składzie kosmetyku znajdziemy także witaminę E oraz B5, które pielęgnują, szczególnie delikatną, cienką i wrażliwą skórę okolic intymnych dziecka. Mamy również mogą stosować krem Sudocrem, pomaga on zniwelować niedoskonałości skóry. Oczywiście zanim kupimy maść lub krem warto zapoznać się z ich składem zawartym na ulotce lub opakowaniu.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *