Cynk pierwiastek męskości

Wszyscy mężczyźni którzy chcą lepiej wyglądać i dobrze się czuć, powinni zwrócić uwagę na cynk. Cynk bardzo często nazywany jest pierwiastkiem męskości, gdyż w naturalny sposób zwiększa poziom testosteronu. Z tego też powodu wszyscy Panowie niezależnie od wieku powinni uwzględnić go w swojej codziennej diecie. Mogą to być zarówno produkty spożywcze bogate w cynk jak i suplementy diety zawierające ten cenny pierwiastek. Cynk bierze udział w przemianach biochemicznych testosteronu i blokuje również enzymy, które odpowiadają za jego rozpad. Najkrócej rzecz ujmując rola cynku w powstawaniu tego ważnego dla mężczyzn hormonu jest nie do przeceniania.

Właściwości cynku

vogue-405148__340

Wszyscy Panowie którzy dbają o wygląd swojego ciała i przyrost masy mięśniowej jest dla nich bardzo ważny również muszą pamiętać o produktach bogatych w cynk. Pierwiastek jakim jest cynk jest odpowiedzialny za zdolność do kurczenia się mięśni. Zdrowy wygląd skóry to także zasługa cynku, który pomaga naszemu organizmowi syntetyzować witaminę A. Witamina A z kolei jest odpowiedzialna za spowalnianie procesów starzenia się skóry, wpływa na regenerację kolagenu i elastyny. Cynk ma także dobroczynny wpływ na włosy, gdyż przyczynia się do powstawania kreatyny z której w głównej mierze zbudowane są włosy. Zatem jeśli włosy stają się słabe i łamliwe, warto sięgnąć po produkty bogate w ten pierwiastek chemiczny. Cynk jest również przeciwutleniaczem, a dla mężczyzn ma to podwójne znaczenie. Jako przeciwutleniacz jest w stanie niszczyć, które są współwinne szybszemu starzeniu się skóry i powstawaniu nowotworów. Jednak to nie wszystkie jego zalety, gdyż agresywna forma tlenu niekorzystnie wpływa na produkcję testosteronu, prowadząc do obniżenia jego poziomu we krwi. Przeciwutleniacze mogą przyczynić się także do prawidłowego działania prostaty. Cynk pomoże również uporać się z przemęczeniem, znużeniem, chronicznym napięciem i lękiem oraz problemami ze snem.

Cynk w walce o szczupłą sylwetkę

oysters-1209767__340

Cynk jako jeden z najważniejszych mikroelementów bierze udział w procesach regulujących nasz metabolizm. Pierwiastek reguluje produkcję hormonów tarczycy, która jest między innymi odpowiedzialna za proces spalania tłuszczu przez nasz organizm. Jak wskazują badania odpowiada także za podniesienie poziomu leptyny. Leptyna to substancja, która podpowiada nam o tym, czy jesteśmy najedzeni i powstrzymuje nas przed dalszym podjadaniem i objadaniem.

Źródła cynku

Ludzki organizm ma bardzo ograniczone możliwości do magazynowania cynku. Dlatego tak bardzo ważna jest stała suplementacja tego pierwiastka, lub też uwzględnianie w codziennej diecie produktów bogatych w cynk. Nieocenionym źródłem cynku są przede wszystkim ostrygi oraz inne owoce morze, a także ryby morskie w tym łosoś. Cynk znajdziemy także w nasionach dyni, sezamu i arbuza, ciemnej czekoladzie, kiełkach pszenicy, czosnku, ciecierzycy, wołowinie, jagnięcinie, wieprzowinie, żółtkach jaj, fasoli limeńskiej oraz grzybach, żółtkach jaj, brązowym ryżu i drożdżach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *