Żele micelarne, czyli demakijaż i oczyszczanie twarzy w jednym

Płyny i żele micelarne, są coraz bardziej popularne, i nie ma co się dziwić gdyż w demakijażu nie mają sobie równych. Świetnie oczyszczają nie tylko z makijażu, ale również z innych zanieczyszczeń i nadają się do każdego rodzaju cery.  Żele micelarne mogą być stosowane zarówno do mycia twarzy po połączeniu z wodą, z która doskonale się łączą i pienią. Jak i do demakijażu bez spłukiwania. Nie podrażniają skóry twarzy i oczu nawet podczas zmywania wacikiem.

Czym są micele?

adult-1867380__340

Skuteczny demakijaż i oczyszczanie to zasługa miceli. A te tajemniczo brzmiące micele, to małe kuleczki, które składają się z cząsteczek hydrofilowych, czyli wodnych oraz cząsteczek lipofilowych, zwanych tłuszczowymi. W zetknięciu z wodą cząsteczki lubiące tłuszcz przyciągają sebum oraz resztki makijażu i kremu, a cząsteczki hydrofilowe łączą się z innymi zanieczyszczeniami znajdującymi się na skórze. Dzięki temu nasza cera jest bardzo dobrze oczyszczona. Odrobina żelu micelarnego. rozprowadzona za pomocą wacika kosmetycznego na twarzy, szyi oraz dekolcie pozwoli szybko pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń.

Jak działają żele micelarne?

skincare-1461395__340

Żele micelarne są tak skuteczne, gdyż w kontakcie z wodą delikatnie się pienią, a taka piana jako mieszanina wody i powietrza oraz kosmetyku zmniejsza nacisk na mytą skórę i ułatwia usuwanie tłuszczu. Kiedy spieniony preparat kolistymi ruchami, dokładnie wmasujemy w twarz, to lepiej oczyścimy ją nie tylko z makijażu, ale także zanieczyszczeń znajdujących się w porach i sebum powodującego powstawanie zaskórników. Z tego też powodu formuły żelowe polecane są osobom ze skórą trądzikową i tłustą oraz mieszaną. Osoby, których skóra twarzy nie toleruje wody mogą ją oczyszczać samym żelem micelarnym, bez wodnego rozcieńczania. Wystarczy użyć większej ilości produktu. Żele micelarne należy dobierać do rodzaju swojej cery, a po umyciu twarzy trzeba przetrzeć ją tonikiem, aby zapewnić odpowiednie pH skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *