Jakie wartości odżywcze posiada drób i czy jest zdrowy?

Mięso drobiowe w tym mięso z kurczaka, to jeden z najzdrowszych rodzajów mięsa. Drób w szczególności doceniają osoby na diecie i miłośnicy zdrowego odżywiania, ten rodzaj najczęściej polecają też dietetycy. Najbardziej odżywczy jest filet z piersi kurczaka, który jest doskonałym źródłem białka. Pierś z kurczaka wartości odżywcze, które są w niej zawarte są odpowiednie zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych aktywnych fizycznie.

Czy mięso z kurczaka jest zdrowe?

pierś z kurczaka wartości odżywcze

Mięso z kurczaka ma mnóstwo zalet jest smaczne i łatwe w przygotowaniu oraz bardzo odżywcze lecz niektórzy obawiają się spożywania drobiu ze względu na zawartość antybiotyków i hormonów. Teoretycznie mięso z kurczaka, które trafia do sklepów powinno być całkowicie wolne od takich substancji, gdyż obecni surowo zabrania tego prawo. Jednak aby mieć stuprocentową pewność najlepiej wybierać kurczaki które posiadają stosowne certyfikaty lub kurczaki zagrodowe, które karmione są paszą naturalną bez dodatku antybiotyków. Mięso kurczaków zagrodowych ma inny smak oraz strukturę, posiada też mniej tłuszczu. Drób jest lekkostrawny i łatwiej przyswajalny niż wołowina, czy wieprzowina. Poleca się go osobom z wysokim cholesterolem, dzieciom i osobom starszym, których układ pokarmowy może być osłabiony, a także osobom które muszą kontrolować cholesterol oraz mającym problemy z układem krążenia.

Wartości odżywcze mięsa z kurczaka

Jak już wyżej zostało wspomniane mięso z kurczaka, a w szczególności filet z piersi jest źródłem pełnowartościowego i łatwo przyswajalnego białka. Ponad to w mięsie drobiowym znajdują się też witaminy z grupy B, a w szczególności witamina B3 która kontroluje procesy energetyczne oraz uczestniczy w metabolizmie: białek, tłuszczów i węglowodanów. Witamina B3 potrzeba jest również do tworzenia czerwonych krwinek, zapewnia także ładny wygląd skóry, włosów i paznokci. Posiada również wiele innych cennych minerałów takich jak np. magnez, selen, fosfor, potas, czy żelazo i właściwości odżywczych o których więcej przeczytamy na: https://zagrodowy.pl/warto-wiedziec/wartosci-odzywcze-drobiu/

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *