Granuflex, czyli nowoczesny opatrunek

Otarcia, skaleczenia, zakucia, rany z wysiękiem itp. czasami niewielkie i niepozorne mogą stać się przyczyną zakażenia. Dlatego żadnej rany nie można lekceważyć w trosce o nasze zdrowie, a także o wygląd skóry, bo chyba nikt nie chce mieć blizn na swoim ciele? Na rynku medycznym i farmaceutycznym znajdziemy wiele rodzajów opatrunków, plastrów i preparatów do dezynfekcji ran, a środki opatrunkowe trzeba mieć w domowej apteczce. Lepiej aby się nie przydawały, lecz wypadki  “chodzą po ludziach”. Warto wybierać nowoczesne opatrunki takie jak Granuflex, które nie tylko zabezpieczają i ochraniają ranę ale również ją leczą.

Nowoczesny opatrunek – jaki powinien być?

Nowoczesne opatrunki łatwo się przyklejają i łatwo odklejają, a przy tym nie przeciekają i nie odrywają się. Muszą starannie ochraniać ranę przed bakteriami i zanieczyszczeniami. Nowoczesne plastry są też wodoodporne, a ich powłoka odporna na uszkodzenia, zabezpiecza przed tarciem nawet o pościel lub ubranie. Opatrunki powinny być też cienkie oraz elastyczne. Podczas usuwania opatrunku nie powinniśmy odczuwać bólu, odrywanie nie może stanowić problemu gdyż może powodować uszkodzenie tkanek gojących się i tych zdrowych. Opatrunek Granuflex o którym możemy dowiedzieć się więcej na sronie https://www.convatec.pl/leczenie-ran-i-ochrona-skory/opatrunki-granuflex/granuflex-extra-thin/, jest przykładem nowoczesnych opatrunków, których użycie jest wyjątkowo łatwe do założenia. Plastry opatrunkowe Granuflex mogą być nawet stosowane po opatrywania ran odleżynowych I i II stopnia.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Źródło obrazka wyróżniającego: www.convatec.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *