Imbir i jego właściwości

Imbir to niezwykle aromatyczna, korzenna przyprawa, która przybyła do nas z Chin. Imbir stał się niezwykle popularny a wykorzystywany jest zarówno w kuchni jak i w medycynie naturalnej od ponad 2000 lat. imbir posiada szereg właściwości leczniczych, cechuje go działanie antybakteryjne, antywirusowe i przeciwpasożytnicze oraz przeciw utleniające.

Zdrowotne właściwości imbiru

W imbirze ta niepozornym z wyglądu tkwi wielka moc. Oprócz wyżej wspomnianych właściwości posiada on również właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. W wielu przypadkach działa tak skutecznie jak tabletki przeciwbólowe. Olejek imbirowy pomaga zwalczyć np. ból stawów. Związki zawarte w imbirze pozwalają też zniszczyć komórki macierzyste nowotworów. Naukowcy potwierdzili, że związki chemiczne zawarte w przyprawie hamują rozrastanie się komórek rakowych piersi, nie niszcząc przy tym zdrowych. Świeży korzeń imbiru doskonale sprawdza się w leczeniu przeziębienia czy grypy. Antybakteryjne i antywirusowe właściwości pozwolą szybko uporać się z chorobą. Zawarte w nim związki podnoszą również odporność organizmu, dzięki czemu nawet jeśli złapiemy infekcje to szybciej wyzdrowiejemy, bo imbir posiada także właściwości rozgrzewające. Składniki odżywcze, które się w nim znajdują są bardzo łatwo przyswajalne przez organizm i działają niezwykle skutecznie. Korzeń imbiru powinny docenić też osoby, które chcą odkwasić swój organizm oraz zmniejszyć poziom cukru we krwi. Do tego imbir to też lek na zgagę i dolegliwości ciążowe. Przyprawa doceniana jest również przez osoby, które chcą zrzucić nadmiar kilogramów, gdyż przyśpiesza metabolizm spalania tłuszczów. Wypicie wody imbirowej zmniejsza też uczucie łaknienia. Dlatego powinien on znaleźć się codziennej diecie osób, które dbają o swoją sylwetką oraz dobre samopoczucie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *