Infekcja górnych dróg oddechowych i jej leczenie

Infekcja górnych dróg, wirusowa lub bakteryjna dopada nie jednego z nas zwłaszcza w okresie jesienno- zimowym. Dlatego kiedy dopada nas przeziębienie, zapalenie gardła, ucha itp. warto wiedzieć jak poradzić sobie szybko i skutecznie z chorobą. Wirusowa infekcja górnych dróg oddechowych zignorowana lub niedoleczona może przerodzić się w infekcję bakteryjną, która jest bardziej niebezpieczna dla zdrowia. Na chorobotwórcze infekcje wirusowe szczególnie narażone są dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które potrafią chorować nawet kilka razy w roku.

Infekcja górnych dróg oddechowych – objawy

www.hartujmisie.pl

Do głównych objawów infekcji górnych dróg oddechowych zalicza się podwyższoną temperaturę ciała i gorączkę, katar, kaszel, ból i obrzęk gardła, powiększenie węzłów chłonnych, a także ogólne złe samopoczucie, ból i łamanie w kościach oraz ból mięśni. Do objawów infekcji górnych dróg oddechowych zalicza się także ból ucha ( w przypadku infekcji ucha) oraz głowy. Wyżej wymienione objawy bardzo rzadko występują wszystkie razem. W zależności od rodzaju infekcji poszczególne objawy mają różny stopień nasilenia, jednak nigdy nie należy ich ignorować.

Leczenie infekcji górnych dróg oddechowych

Nieleczona infekcja górnych dróg oddechowych zarówno u dzieci jak i u osób dorosłych może przerodzić się infekcję bakteryjną, która będzie wymagała antybiotykoterapii. Infekcje górnych dróg oddechowych spowodowane wirusami możemy wyleczyć stosując leki przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe, a także przeciwwirusowe np. Groprinosin. Większość takich leków łagodzące objawy przeziębienia i grypy można kupić w każdej aptece. Oczywiście leczenie farmaceutyczne trzeba wzmocnić domowymi sposobami. W trakcie choroby bardzo ważny jest odpoczynek. Chore dzieci jak i osoby dorosłe powinny zostać aby nie pogorszyć swojego stanu oraz nie zarażać innych osób. Więcej porad dotyczących leczenia infekcji górnych dróg oddechowych znajdziemy na stronie: http://www.hartujmisie.pl/porady/zdrowie/jak-leczyc-zakazenie-wirusowe-gornych-drog-oddechowych-u-dzieci

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Źródło obrazka wyróżniającego: www.hartujmisie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *