Infekcja górnych dróg oddechowych u dziecka – leczenie

Infekcja górnych dróg oddechowych może dopaść każdego szczególnie o tej porze roku. Przeziębienie doskwiera szczególnie dzieciom, które coraz “łapią” chorobotwórcze wirusy. Z jednej infekcji popadają w kolejną, zwłaszcza jeśli ta pierwsza nie została prawidłowo wyleczona. Niestety dzieci mają też słabszy układ immunologiczny niż osoby dorosłe, co sprzyja zwiększonej zachorowalności u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Już przy pierwszych objawach infekcji górnych dróg oddechowych trzeba zacząć działać.

Infekcja górnych dróg oddechowych – leczenie

Infekcja górnych dróg oddechowych u dziecka objawia się zmęczeniem i rozdrażnieniem, dziecko staja się tak zwane “niewyraźne”. Dlatego już przy tych pierwszych objawach przeziębienia warto zalecić dziecku odpoczynek najlepiej w ciepłym łóżku. W pomieszczeniu w którym przebywa maluch trzeba też zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza bowiem to suche podrażnia dodatkowo błony śluzowe. Wirusowa infekcja dróg oddechowych ustępuje po około 7-10 dniach, jednak warto przyśpieszyć jej leczenie podając między innymi leki przeciwwirusowe takie jak Groprinosin: http://www.hartujmisie.pl/porady/zdrowie/jak-leczyc-zakazenie-wirusowe-gornych-drog-oddechowych-u-dzieci. Ważne jest podawanie ciepłych płynów np. malinowych herbatek, naparu z lipy z dodatkiem miodu i soku z cytryny. Kiedy maluch gorączkuje trzeba podać leki obniżające gorączkę. Warto pamiętać, że podwyższona temperatura ciała świadczy o tym, że organizm walczy z infekcją. W posiłkach powinny musi znaleźć się też duża ilość witaminy C, która wzmacnia odporność organizmu. Kiedy pomimo leczenia objawy infekcji górnych dróg oddechowych się zaostrzają należy udać się do lekarza. Ważne aby dziecko pozostało w domu aż do całkowitego wyleczenia wszystkich objawów.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Źródło obrazka wyróżniającego: www.hartujmisie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *