Inhalacja na kaszel dla małych dzieci

Kaszel najczęściej jest objawem infekcji górnych dróg oddechowych, chociaż nie zawsze musi oznaczać chorobę. Suchy, mokry lub szczekający potrafi być bardzo dokuczliwy zwłaszcza dla małych dzieci, które częściej niż osoby dorosłe zapadają na różnego rodzaju infekcje. Kaszel jest potrzebny gdyż pozwala oczyścić oskrzela ze wszystkiego co może je podrażniać. Jednak należy z nim walczyć między innym przez inhalacje.

Dlaczego dziecko kaszle?

inhalation-1944875__340

Przyczyny kaszlu mogą być różne, gdy u dziecka pojawia się katar i podwyższona temperatura ciała, a do tego kaszel przyczyną jest infekcja dróg oddechowych. Maluch kaszle gdyż ma wysuszoną śluzówkę, a dodatkowo jest ona podrażniana spływająca z nosa wydzielina.  W przypadku infekcji wirusowej lub bakteryjnej kaszel jest suchy i drażniący, może sprawiać ból i pieczenie gardła. Po 2-3 dniach kaszel suchy zmienia się w kaszel produktywny, czyli mokry. Zgromadzony w drogach oddechowych śluz zmusza organizm do kaszlu, który chce się pozbyć zalegającej wydzieliny. Niestety kaszel mokry może utrzymywać się bardzo dług, nawet przez  kilka tygodni, dopóki z dróg oddechowych nie zostanie wykrztuszona wydzielina. Kaszel może być również oznaką alergii np. na sierść zwierząt. Nie leczona alergia wziewna może stać się przyczyną astmy, dlatego przewlekłego kaszlu nie można ignorować. Bardzo często maluszek kaszle, gdyż jego drogi oddechowe zostają podrażnione przez np. dym tytoniowy, pyły, kurz itp.

Inhalacje na kaszel

inhalation-1944875__340

Kaszel dla niemowląt i małych dzieci jest bardzo dokuczliwy, dlatego koniecznie trzeba go zwalczać zwłaszcza w przypadku choroby. Inhalacje na kaszel są najbardziej skuteczną metodą leczenia u maluchów. Inhalacje powinny być połączone z oklepywaniem w przypadku kaszlu mokrego, aby ułatwić odrywanie i odkrztuszanie wydzielin. Aby inhalacje były skuteczne warto zakupić lub wypożyczyć inhalator, zaopatrzony w specjalną maseczkę na twarz dla dzieci. Inhalacje na kaszel wspomagają jego leczenie zarówno u niemowląt, małych i starszych dzieci jak i osób dorosłych. Za pomocą inhalatora można również podać dziecku lek mukolityczne, które zaczną działać szybciej. Więcej szczegółowych informacji odnośnie przeprowadzania inhalacji znajdziemy na: http://www.kaszeludzieci.pl/inhalacje-niemowlat.html.

Inne metody leczenia

Niemowlętom i dzieciom można także podawać preparaty na kaszel, oczywiście dostosowane do wieku. Syropy na kaszel suchy i mokry podawane są w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych. Jednak same lekarstwa nie są skuteczne, trzeba także zadbać o nawilżanie powietrza w pomieszczeniach w których przebywają dzieci oraz podawanie maluchom dużej ilości płynów. Mogą to być ziołowe napary, herbatki z sokiem z cytryny osłodzone miodem itp. Warto zadbać także o odpowiednią pozycję do spania i odpoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *