Ja dbać o skórę jesienią?

O skórę twarzy musimy dbać niezależnie od pory roku i ten fakt nie podlega dyskusji. Jednak nasza skóra jest bardzo wrażliwa na wszelkie zmiany, także te klimatyczne i atmosferyczne, dlatego trzeba wiedzieć jak o nią dbać w poszczególnych okresach roku. Najbardziej niekorzystną dla naszej skóry porą roku jest zima i lato, kiedy czynniki atmosferyczne są najsilniejsze. Zimą chronimy skórę twarzy przez mrozem i wiatrem, a latem przed słońcem.

Jak pielęgnować skórę twarzy jesienią?

www.iwostin.pl

Nasze skóra po lecie, zwłaszcza tak długim jak w tym roku może być bardzo przesuszona, dlatego należy zapewnić jej odpowiednią dawkę nawilżenia. Same kremy mogą nie wystarczyć, warto sięgać po maseczki i serum głęboko nawilżające i odżywcze, które przywrócą spragnionej skórze blask i zdrowy wygląd oraz podkreślą resztkę, słonecznej, letniej opalenizny. A jeśli już mówimy o słońcu to nawet jesienią nie możemy zapomnieć o stosowaniu kremów z filtrem przeciwsłonecznym, który zabezpieczy ją przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jesienią promieniowanie jest słabsze, ale nie oznacza to, że możemy całkowicie zrezygnować ze stosowania kremów z filtrem. Na chłodniejsze pory roku można wybierać produkty o mniejszym SPF, ale nie całkiem go pozbawione. Osoby z cerą mieszaną lecz wrażliwą powinny sięgnąć po krem Iwostin Solecrin: https://www.iwostin.pl/produkty/solecrin/lekki-krem-ochronny-spf-30/, który  przede wszystkim zapewnia wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Jesienią nasza skóra potrzebuje też regularnego złuszczania i oczyszczania. Do tych czynności pielęgnacyjnych można używać sprawdzonych i dobranych do rodzaju i potrzeb skóry peelingów i toników. Pamiętajmy, aby po każdym myciu i oczyszczeniu skóry, zaaplikować odpowiedni krem. Właściwa pielęgnacja skóry twarzy pozwala na dłuższe zachowanie młodego wyglądu.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *