Jak chronić skórę przed słońcem?

Wakacje, lato, słońce, czas aby wypocząć, nabrać sił i opalić się oczywiście. Jednak w przypadku opalania trzeba szczególnie uważać, bo nadmiar słońca szkodzi naszej skórze i całemu organizmowi. Zatem zanim wyruszymy na plażę, czy leżak w ogrodzie trzeba dowiedzieć się jak chronić skórę przed słońcem?

Jak chronić skórę przed słońcem za pomocą kosmetyków?

Słońce jest nam oczywiście potrzebne do życia, ta samo jak woda, powietrze, czy pożywienie. Jego promienie pozytywnie wpływają na nasz organizm i samopoczucie, jednak nie można przesadzić z jego dawką. Jeżeli mamy zamiar się opalać lub wiemy, że spędzimy dużo czasu na słońcu, to koniecznie musimy pamiętać o kosmetykach w wysokim filtrem SPF, które uchronią naszą skórę, przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wysokość filtru trzeba dobrać do fonotypu skóry oraz ostrości słońca. Kremy z wysokim filtrem powinny znaleźć w walizkach osób, które podróżują do tzw. ciepłych krajów, gdzie słońce świeci mocniej i dłużej. Dobre kosmetyki chronią naszą skórę przed promieniowaniem UVB i UVA, warto aby były też wodoodporne niezależnie od tego czy będziemy się kąpać, pływać czy też nie, bo przecież latem nasza skóra poci się bardziej. Kosmetyki ochronne należy aplikować 20 minut przed wyjściem na powietrze, aby składniki aktywne zawarte w produktach mogły zacząć działać. Ważne aby po powrocie z kąpieli słonecznej zabezpieczyć skórę np. balsamem nawilżającym, a w przypadku oparzeń koniecznie nałożyć preparat łagodzący oparzenia i podrażnienia.

Jak jeszcze chronić skórę przed słońcem?

Przed ostrym słońcem i jego niestety szkodliwym promieniowaniem możemy ochronić się zakładając odpowiednią odzież. Kiedy nie chcemy się opalić to trzeba poszukać w swojej szafie koszul z długim rękawem, spodni z nogawkami, czy długich sukienek i spódnic. Ubrania powinny być uszyte z cienkich, lekkich i przewiewnych materiałów np. lnu, jedwabiu, bawełny. Ważne jest też nakrycie głowy. Kapelusz, czapka z daszkiem lub chustka są jak najbardziej wskazane dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia podczas kąpieli słonecznych. Ważne są też okulary przeciwsłoneczne, które ochronią nasz wzrok, bo ostre słońce jest też niebezpieczne dla naszych oczu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *