Jak na co dzień dbać o wątrobę?

Nasza wątroba to niezwykły narząd, który posiada niesamowite zdolności regeneracyjne. Wątroba pełni wiele ważnych życiowych funkcji, kiedy pojawiają się dolegliwości z jej strony, nasz organizm dotkliwie to odczuwa, dlatego tak ważne jest aby odpowiednio o nią dbać. Jeśli mamy kłopoty z trawieniem i przemianą materii, a nie jest nam łatwo zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe, trzeba wspomagać pracę wątroby przyjmując np. tabletki o naturalnym składzie takie jak: Hepatil Complex:: http://www.hepatil.com/files/hepatil_complex.pdf.

O czym pamiętać w trosce o wątrobę?

Aby jak najdłużej cieszyć się pełnią zdrowia i zapomnieć o kłopotach z wątrobą trzeba przede wszystkim zadbać o zdrową, lekkostrawną dietę. Unikać należy też alkoholu, który jest największym wrogiem wątroby. Leki również niszczą wątrobę dlatego trzeba je stosować z rozwagą, nawet dostępne bez recepty środki przeciwbólowe szkodzą wątrobie. Tłuste, smażone i ciężkostrawne potrawy również szkodzą wątrobie. Stres, życie w pośpiechu i spożywanie posiłków w biegu szkodzą całemu ciału. Zapobieganie chorobom i dolegliwościom ze strony wątroby jest dużo łatwiejsze niż jej leczenie o czym koniecznie trzeba pamiętać. Dlatego kiedy czujemy kłucie i ból w prawym boku nie można go lekceważyć, lecz sięgnąć po Hepatil Complex, który wspomoże pracę i regenerację wątroby. Zawarte w nim naturalne wyciągi z roślin przyśpieszą metabolizm tłuszczów oraz detoksykację organizmu. Tabletki na wątrobę przydają się głównie osobom, które ukończyły 50 rok życia, u których metabolizm znacznie spowalnia. W domowych apteczkach Hepatil powinien pojawić się też przed świętami np. przed zbliżającą się Wielkanocą kiedy ciężko będzie nam zachować umiar w jedzeniu przepysznych lecz bardzo kalorycznych, tradycyjnych świątecznych dań.

 Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *