Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Nadmierne wypadanie włosów to problem obu płci, zarówno mężczyźni jak i kobiety muszą szukać skutecznych sposobów na utratę włosów. Wypadanie włosów bardzo często ma podłoże zdrowotne, dlatego kiedy tracimy cenne kosmyki warto przyjrzeć się bliżej swojemu trybowi życia oraz diecie. Utraty włosów nie można ignorować i warto jak najszybciej poznać przyczyny i sięgnąć po specjalne produkty np. szampon Loxon 2 oraz zmienić styl życia i dietę.

Przyczyny wypadania włosów

Nadmierne wypadanie włosów najlepiej skonsultować z lekarzem dermatologiem lub też lekarzem rodzinnym. Do najczęstszych przyczyn zaliczyć można: stres i długotrwałe napięcie nerwowe, brak żelaza i innych składników mineralnych oraz witamin, choroby tarczycy, zaburzenia hormonalne. Naszym włosom szkodzi również palenie papierosów, promieniowanie UV, zimne powietrze, woda morska i piasek. Wypadanie włosów może być także spowodowane przyjmowaniem niektórych leków czy metodami leczenia np. chemioterapia. Wypadanie włosów dotyka praktycznie wszystkich mężczyzn po 40 roku życia, co spowodowane jest osłabieniem mieszków włosowych.

Jak zapobiec wypadaniu włosów

Aby zatrzymać włosy na głowie, niekiedy trzeba na niej stanąć, bo w niektórych przypadkach musimy zmienić dotychczasowy tryb życia i nawyki żywieniowe. Zazwyczaj takie zmiany pozytywnie wpływają na zdrowie całego organizmu. Codzienną dietę trzeba wzbogacić o produkty bogate w: żelazo, cynk, siarkę, witaminy z grupy B, A,C i E. Wszystkie te składniki znajdziemy w świeżych warzywach i owocach. Nabiał i ryby również muszą znaleźć się na naszej liście. Trzeba także wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów, które oczyszczą skórę głowy oraz wzmocnią cebulki włosów np. Loxn 2, przeznaczony właśnie dla osób zmagających się z nadmierną utratą włosów. Loxon 2 ulotka zawiera wszelkie informacje dotyczące właściwego stosowania: http://stopwypadaniuwlosow.pl/. Ważne jest również stosowanie maseczek najlepiej tych z naturalnych składników, a także delikatny masaż głowy podczas mycia włosów, który pobudzi krążenie, wzmocni mieszki włosowe, a do tego dodatkowo zrelaksuje.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *