Jak szybko pozbyć się kaszlu u dzieci?

Kaszel to jeden z najczęstszych i pierwszych objawów infekcji górnych dróg oddechowych. Niestety niekiedy utrzymuje się nawet przez kilka tygodni po zakończeniu leczenia. Kaszel szczególnie doskwiera małym dzieciom, które nie potrafią jeszcze radzić sobie z tym odruchem obronnym organizmu, dlatego już przy pierwszych objawach trzeba pomóc maluszkom.

Syrop dla dzieci na kaszel 

Najskuteczniejszą metodą leczenia kaszlu u dzieci jest podawanie im syropu. Syrop dla dzieci na kaszel powinien łagodzić objawy kaszlu, rozrzedzać i ułatwiać odkrztuszanie zalegającej wydzieliny, a także łagodzić objawy bólowe i podrażnienie gardła. Dobry preparat ochroni również drogi oddechowe przed ponownym zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych. Syropy na kaszel dla dzieci, szczególnie tych małych, powinny mieć też przyjemny smak i aromat, aby maluch nie „stawiał oporu” podczas przyjmowania lekarstwa. Jednym z takich syropów dla dzieci, który posiada wyżej wymienione właściwości i skutecznie pomaga w walce z mokrym kaszlem jest Mucosolvan Mini http://www.mucosolvan.pl/mucosolvan-mini.html. Kolejną zaletą tego preparatu jest fakt, że nie zawiera cukru ani alkoholu.

Inhalacja na kaszel suchy i mokry

Inhalacja to bardzo skuteczna metoda leczenia zarówno kaszlu suchego, jak i mokrego. Z takim samym powodzeniem może być stosowana u dzieci, jak i osób dorosłych. W przypadku kaszlu suchego nawilża i łagodzi podrażnione drogi oddechowe, łagodząc odruch kaszlenia, a przy kaszlu mokrym pomaga rozrzedzać i wykrztuszać zalegającą w płucach wydzielinę. Najlepiej zakupić inhalator, a inhalować możemy się za pomocą soli fizjologicznej lub dodawanych do wody olejków eterycznych, lub też leków wskazanych przez lekarza. Jeżeli nie mamy inhalatora, pomocna okaże się nawet gorąca kąpiel. Pamiętać należy również o nawilżaniu powietrza w pomieszczeniach, w których przebywają kaszlące maluchy. Z uwagi na trudność wykonania inhalacji, dla najmłodszych zdecydowanie lepiej wybrać syrop dla dzieci na kaszel.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *