Jak wygrać z alergią?

Słowo alergia pochodzi z języka greckiego i jest połączeniem dwóch wyrazów: “allos” – inny oraz “ergon”- działanie. Alergia zatem oznacza nadmierną reakcję organizmu przy kontakcie z alergenami np. pyłkami, składnikami pokarmowymi, czy sierścią zwierząt. Śmiało można stwierdzić, że alergia to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Alergia jest niewłaściwą reakcją organizmu ludzkiego na alergeny, u zdrowych osób nie wywołają one żadnych objawów, ani reakcji uczuleniowych. Niestety życie z alergią bywa bardzo uciążliwe i trzeba sobie jakoś z nią radzić.

Leczenie alergii

W leczeniu alergii najważniejsze jest unikanie uczulających nas alergenów. Niestety nie zawsze możemy wyeliminować uczulające nas alergeny z naszego życia. Objawy alergii ustępują same, jednak w większości przypadków ważne jest przyjmowanie preparatów wspomagających łagodzenie objawów takich jak katar, kichanie, obrzęk nosa itp. Jednym z takich leków jest Allegra, tabletki dostępne są w każdej aptece bez recepty. Allegra lek na alergię o silnym działaniu, szybko łagodzi objawy, a co ważne nie powoduje senności, tak jak inne preparaty tego typu. Więcej o tym preparacie dowiemy się na stronie: http://www.alergia-allegra.pl/. W celu wyleczenia alergii stosuje się immunoterapię swoistą, zwaną odczulaniem. Odczulanie polega na podawaniu szczepionek zawierających alergen w wzrastającej formie, ma to zapobiec reakcjom uczuleniowym, na dany alergen oraz zapobiegać rozwojowi astmy oskrzelowej. U większości alergików pomocne jest przyjmowanie tabletek oraz kropli, czy też inhalacji.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Źródło obrazka wyróżniającego: www.alergia-allegra.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *