Jak zwalczyć pierwsze objawy przeziębienia i grypy?

Zimą i jesienią jesteśmy bardziej podatni na wszelkiego rodzaju infekcje górnych dróg oddechowych. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że nie można ich ignorować, gdyż powikłania- zwłaszcza po grypie mogą być niezwykle niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Zatem jeśli u siebie, lub swoich bliskich zauważymy pierwsze objawy choroby przeziębieniowej natychmiast trzeba zacząć z nimi walczyć.

Objawy przeziębienia i grypy

cold-1947995__340

Do najbardziej charakterystycznych objawów infekcji górnych dróg oddechowych możemy zaliczyć katar, zatkany nos oraz drapanie w gardle i kaszel, a także ból głowy, mięśni i stawów. Kiedy dopada nas choroba czujemy się także zmęczeni, senni, pojawia się również stan podgorączkowy lub gorączka oraz dreszcze i jest nam zimno. Grypa w odróżnieniu do przeziębienia atakuje organizm bardzo szybko i pozbawia sił zmuszając do pozostania w łóżku. Zarówno w przypadku przeziębiania jak i grypy warto pozostać w domu, aby nie dopuścić do zaostrzenia objawów i groźnych powikłań. O objawach grypy i przeziębienia szczegółowo możemy przeczytać na: http://www.vicks.pl/pl-pl/jak-zapobiegac-przeziebieniu-i-grypie/leczenie-grypy-i-przeziebienia/objawy-przeziebienia .

Leczenie przeziębienia i grypy

thermometer-1539191__340

Kiedy już chorobotwórcze wirusy dopadną nasz organizm należy jak najszybciej uporać się z objawami choroby. Na ból oraz drapanie w gardle i kaszel najlepiej wziąć tabletki do ssania, syrop lub aerozol, które złagodzą ból i obrzęk gardła oraz dokuczliwy kaszel. Nie można zapomnieć również o przyjmowaniu preparatów i produktów spożywczych które zawierają dużą ilość witaminy C i rutyny, które wzmacnia odporność i walkę z infekcją. W przypadku wysokiej gorączki trzeba zażywać leki przeciwgorączkowe, a także przeciw zapalne. Warto sięgać po farmaceutyki, które kompleksowo łagodzą objawy przeziębienia i grypy. Na katar i kaszel warto stosować inhalacje z dodatkiem olejków eterycznych np. eukaliptusowego. Parę kropli takiego olejku można dolać do gorącej kąpieli, dzięki temu również złagodzimy kilka objawów choroby. Przed snem warto posmarować klatkę piersiową maścią leczniczą łagodzącą objawy przeziębienia i grypy. Tą metodę szczególnie warto wypróbować w przypadku dzieci.Naturalne, domowe metody także złagodzą objawy choroby, dlatego jesienią i zimą trzeba sięgać po miód, sok malinowy, cebulę i czosnek, a także imbir.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *