Jakie tabletki na kaszel mokry?

Kaszel mokry jest niezwykle uciążliwy, gdyż zalegająca w drogach oddechowych wydzielina utrudnia oddychanie i czasami bardzo trudno ją odkrztusić. Kaszel mokry pojawia się zazwyczaj po kaszlu suchym i jest w pełni naturalnym odruchem. Ten rodzaj kaszlu jest nam bardzo potrzebny gdyż pozwala oczyści drogi oddechowe i jest naszym sprzymierzeńcem w walce z chorobą. W odkrztuszanej wydzielinie znajdują się chorobotwórcze drobnoustroje dlatego tak ważne jest jej skuteczne i szybkie odkrztuszenie. Zalegający w drogach oddechowych śluz jest wyjątkowo gęsty i lepki, co powoduje trudności z jego odkrztuszaniem.

Jak wyleczyć kaszel mokry?

Kaszlu mokrego nie należy ignorować. W przypadku choroby trzeba sobie pomóc poprzez przyjmowanie odpowiednich leków tak zwanych leków wykrztuśnych, może być to syrop lub tabletki na kaszel mokry. Takie farmaceutyki możemy kupić w każdej aptece, nawet bez recepty. Jednak podczas ich przyjmowania nie można przekroczyć zalecanej dawki, lub stosować ich wieczorem po godz. 17:00 lub przed pójściem spać, ponieważ zaowocuje to nieprzespaną nocą, mokry kaszel , a raczej rozrzedzona wydzielina nie pozwoli nam usnąć.

Jak działają leki wykrztuśne?

Syrop lub tabletki na kaszel mokry np. Fluimucil (więcej o jego działaniu przeczytamy na: http://fluimucil.pl/) powinny być dobrane do wieku chorego. Preparaty tego typu zawierają między innymi ambroksol, acetylocysteinę, która wykazuje działanie mukolityczne oraz antyoksydacyjne. Działanie mukolityczne syropów lub tabletek na kaszel mokry polega właśnie na rozrzedzeniu zalegającej wydzieliny i łatwiejszym jej odkrztuszeniu. Działanie mukolityczne polega też na zmniejszeniu produkcji wydzieliny. Działanie antyoksydacyjne natomiast polega na redukcji negatywnych skutków stanu zapalnego.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Źródło obrazka wyróżniającego: www.flumucil.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *