Jesienne oczyszczenie organizmu

W jesienne wieczory mamy więcej czasu tylko na dla siebie, dlatego trzeba poświęcić go nie tylko na relaks. Jesień to bardzo dobry czas na oczyszczenie swojego organizmu. Jesienne oczyszczanie organizmu wskazane jest każdemu, pozbycie się toksyn pozwoli nam szybko poczuć się lepiej. Dzięki niemu nawet pomimo braku słońca, będziemy pełni energii. Bez wątpienia jesienne oczyszczenie organizmu to sposób na jesienną chandrę.

Detoksykacja – na czym polega 

Detoksykacja organizmu to proces, który przebiega w dwóch etapach. W pierwszym etapie toksyny rozpadają się i przekształcają w mniej szkodliwe substancje, a w drugim są one usuwane z organizmu. Toksyny z naszego ciała wydostają się poprzez jelita, drogi moczowe oraz skórę poprzez gruczoły potowe. Jesienne oczyszczanie organizmu powinno przebiegać w sposób zrównoważony. Wiele osób za najlepszy sposób detoksykacji organizmu uważa głodówkę. Jednak ta forma bardzo osłabia nasze ciało i nie nie każdy może ją przeprowadzić. Chcąc oczyści organizm jesienią najlepiej zastosować specjalną dietę składającą się głównie z warzyw i owoców. Nie można też zapomnieć o przyjmowaniu dużej ilości płynów najlepiej wody mineralnej oraz herbatek ziołowych.

Jesienne oczyszczanie organizmu – jak je przeprowadzić?

Tak jak już wyżej zostało wspomniane w zdrowej detoksykacji organizmu najlepiej sprawdza się dieta warzywno-owocowa. W świeżych owocach i warzywach znajduje się bardzo dużo przeciwutleniaczy. Ponadto są one cennym źródłem witamin i minerałów, które odpowiadają za prawidłową pracę organizmu, dodają energii i sił. Naturalne przeciwutleniacze sprawią, że poczujemy się lepiej i młodziej. W diecie detoksykującej ważne jest aby odstawić składniki budulcowe takie jak białko i węglowodany oraz tłuszcze. Dzięki temu nasz organizm zacznie odżywiać się wewnętrznie a oznacza to, że zacznie zużywać bezwartościowe tkanki. Dzięki takiej kuracji pozbędziemy się nie tylko toksyn ale również zbędnych fałdek. Kilkudniową dietę możemy przeprowadzić samodzielnie, jednak jeśli planujemy dłuższe jesienne oczyszczanie organizmu trzeba skonsultować się ze specjalistą.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *