Kalendarz pyleń na lato

Tak, tak to już dzisiaj, to właśnie dzisiaj zaczyna się astronomiczne lato, a lato to ukochana pora milionów Polaków. Niestety, nie wszyscy cieszą się z nadejścia tej wspaniałej i słonecznej pory roku chociaż na pewno doceniają jej uroki, a do takich osób możemy zaliczyć alergików uczulonych na pyłki roślin, które własnie pylą w latem.

Kalendarz pyleń alergika 

Aby wiedzieć kiedy przygotować się na atak złowrogich dla naszego organizmu pyłków trzeba zaopatrzyć się w kalendarz alergika. Roślinne pylenie kalendarz ma opracowywany na bieżąco i na bieżąco trzeba go sprawdzać np. na: http://www.alergia-allegra.pl/kalendarz.html. Komunikaty zawartości ziaren danych pyłków roślinnych w powietrzu są wyliczane na podstawie średniej z kilku lat, a w związku ze zmianami pogodowymi normy te mogą odbiegać od średniej. Z tego też powodu, kalendarz pyleń nie może stanowić naszej jedynej obrony przed alergią, chociaż jest niezwykle pomocny. Dzięki niemu możemy zaplanować wakacyjny wypoczynek z dala od uczulających pyłków. Aby w pełni zabezpieczyć się przed pyleniem trzeba też śledzić komunikaty o aktualnym stężeniu pyłków, które są podawane między innymi w serwisach pogodowych w TV oraz Internecie. Wybierając się na urlop trzeba również zabrać (nawet na wszelki wypadek) preparaty łagodzące objawy alergii np tabletki Allegra. Kiedy pylą uczulające nas rośliny najlepiej unikać wychodzenia z domu, na spacery najlepiej udawać się po opadach deszczu lub wczesnym rankiem albo późnym wieczorem kiedy stężenie pyłków jest niskie.

.Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *