Kobiera z allegrią smarka w chusteczkę

Kaszel alergiczny – przyczyny i objawy

Kaszel alergiczny to naturalny odruch naszego organizmu. Jest on reakcją obronną gdyż zapobiega dostaniu się szkodliwych dla nas alergenów do dróg oddechowych i całego organizmu. Przy kaszlu alergicznym może pojawić się także odkrztuszanie bezbarwnego śluzu.

Objawy kaszlu alergicznego 

Kaszel alergiczny można zdefiniować w trzech słowach: suchy, męczący i duszący. Nasila się przy znacznej zmianie temperatury np. gdy wchodzimy z zimnego do ciepłego pomieszczenia. Przy kaszlu alergicznym pojawiają się też inne objawy takie jak: suchość i drapanie w gardle oraz łzawienie i swędzenie oczu oraz przekrwienie błony śluzowej nosa oraz gardła. W niektórych przypadkach przy kaszlu alergicznym pojawia się pokrzywka lub wysypka.

Przyczyny kaszlu alergicznego

Jak sama nazwa wskazuje przyczyną kaszlu alergicznego jest alergia. Pojawia się gdy jesteśmy uczuleni ma roztocze kurzu domowego, pyłki roślin, zarodniki pleśni, sierść zwierząt itp. alergeny. Alergeny takie dostają się do organizmu poprzez wdech. Kaszel alergiczny pojawia się też w przypadku alergii pokarmowych. Występuje także w przypadku astmy alergicznej, która jest stanem zapalnym organizmu i ogranicza oddychanie. Kaszel ten może być też spowodowany zapaleniem zatok, gdyż spływająca w dół wydzielina powoduje podrażnienie błon śluzowych gardła.

Leczenie kaszlu alergicznego 

Leczenie kaszlu alergicznego polega przede wszystkim na unikaniu uczulającego nas alergenu. Warto też przyjmować leki przeciwhistaminowe oraz wypijać większe ilości wody oraz używać aerozoli nawilżających jamę ustną oraz tych do nosa. Więcej praktycznych informacji dotyczących alergii i jej leczenia znajdziemy między innymi na: https://www.claritine.pl/.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *