Kichanie, alergiczny nieżyt nosa, kaszel i inne objawy alergii

Alergia ma różne oblicza, a raczej przyczyny, a ze względu na przyczyny – alergeny, może objawiać się w różny sposób. Kichanie, kaszel, łzawienie oczu, alergiczny nieżyt nosa, pokrzywka, wysypka po to najczęściej występujące objawy alergii na pyłki roślin, roztocze kurzu domowego, pleśń czy sierść zwierząt. Uczuleni na pyłki roślin daje o sobie znać szczególnie wiosną gdy wszystko budzi się do życia. Niekiedy nawet nie jesteśmy świadomi, że jesteśmy na “coś” uczuleni i ignorujemy objawy.

Charakterystyka objawów alergii

Jak już wyżej zostało napisane do najbardziej charakterystycznych objawów alergii można zaliczyć zapalenie spojówek, które objawia się zaczerwienieniem, łzawieniem oraz swędzeniem oczu. Najczęściej zapalenie spojówek wywołane jest alergią pyłkową lecz może występować też z alergią górnych dróg oddechowych oraz przy atopowym zapaleniu skóry. Pokrzywka to kolejny objaw alergii, która charakteryzuje się bladymi i wypukłymi oraz otoczonymi zaczerwienieniem bąbli, które bardzo często silnie swędzą i pieką. pokrzywka idiopatyczna może być wywołana każdym rodzajem alergii, jej objawy ustępują samoistnie bez pozostawienia blizn. Do kolejnych objawów alergii zalicza się uczucie “zatkanego nosa”, które zazwyczaj kojarzone jest z przeziębieniem, jednak przy alergii trzeba zwracać uwagę na inne objawy. Przy uczuciu zatkanego nosa występuje katar alergiczny, czyli wodnista wydzielina. Alergiczny nieżyt nosa może utrzymywać się przez bardzo długi czas, a do tego powodować ból głowy, zaburzenia koncentracji i kłopoty ze snem. Powoduje też kaszel wywołany spływaniem wydzieliny po tylnej ścianie gardła Więcej o objawach alergicznego nieżytu nosa możemy przeczytać na: https://www.claritine.pl/pl/o-alergii/objawy-alergii/katar-alergiczny/. Charakterystycznym objawem alergii jest też kichanie, które jest natychmiastową reakcją na uczulający nas alergen.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *