Krople nawilżające do oczu – kto powinien je stosować?

Krople nawilżające do oczu w zasięgu swojej ręki powinni posiadać alergicy, a także osoby noszące soczewki kontaktowe, pracujące przy komputerze oraz w klimatyzowanych pomieszczeniach. Nawilżanie narządu wzroku szybko przyniesie ulgę i poprawi jakość widzenia. Krople nawilżające do oczu uzupełniają, a w niektórych przypadkach wręcz zastępują nasze naturalne łzy w przypadku gdy zaczyna ich brakować lub mają nieprawidłowy skład.

beautiful-2314__340

Czy stosowanie kropli nawilżających jest bezpieczne?

Krople nawilżające do oczu są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia, a ich stosowanie w niektórych przypadkach jest wręcz konieczne. Można je bez obaw stosować przez długi czas i to bez ryzyka uzależnienia. Krople nawilżające zwane są także sztucznymi łzami, jednak nie są one tylko oczyszczoną wodą, jak wiele osób uważa. W skład łez wchodzi wiele cennych substancji, które ochraniają, odżywiają, a także dotleniają zewnętrzne tkanki oka. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób potrzebuje takiego wsparcia i ochrony z zewnątrz aby uniknąć podrażnienia oczu. Krople nawilżające przynoszą ulgę zmęczonym oczom, niwelują pieczenie, swędzenie, czy uczycie piasku pod powiekami.

Po co nam w ogóle łzy?

glasses-1208262__340

Łzy oprócz wody zawierają: chlorki, węglowodany oraz fosforany, białka i związki bakteriobójcze. Dzięki ruchom powiek, czyli mruganiu płyn jakim są łzy, jest równomiernie rozprowadzany po całej powierzchni rogówki. Jest to sposób aby ją nawilżyć oraz zaopatrzyć w tlen i składniki odżywcze. Bez łez nasze oczy byłby zaczerwienione, podatne na zakażenia i szybko by wysychały. Dzięki temu, że naukowcy poznali skład chemiczny wydzieliny łzowej, mogli stworzyć  preparaty do nawilżania oczu takie jak http://www.bepanthen.pl/pl/nasze-produkty/bepanthen-eye/ . Dzięki zawartości kwasu hialuronowego pod postacią soli sodowej oraz prowitaminie B5 zapewniają optymalny poziom nawilżenia. Nawilżające krople do oczu należy aplikować w zależności od potrzeb, nawet kilka razy dziennie. Aby preparat rozprowadził się po całej powierzchni oka trzeba po aplikacji kilkukrotnie mrugnąć powiekami.

Kiedy sięgnąć po krople nawilżające?

Większość osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że cierpi na tak zwany zespół suchego oka i potrzebuje aplikacji kropli nawilżających. Wystarczy jednak odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

Czy w czasie pracy przy komputerze odczuwasz pieczenie i szczypanie oczu?

Czy zdarza Ci się, że Twoje oczy łzawią?

Czy Twoje oczy często są zmęczone i zaczerwienione?

Czy masz uczucie piasku pod powiekami?

Czy masz uczucie, że Twoje oczy są suche, a łez jest mniej niż kiedyś?

Jeżeli na większość z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to jak najszybciej należy sięgnąć po krople nawilżające, gdyż w ten sposób objawia się zespół suchego oka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *