Lekarz ginekolog- jak go wybrać i jak przygotować się do wizyty?

Wizyta w gabinecie lekarza ginekologa nie należy do przyjemności, lecz jest co pewien czas konieczna dla każdej z kobiet. Prędzej czy później musimy przełamać w sobie niechęć lub wstyd i udać się na ginekologiczny fotel. Oczywiście im wcześniej tym lepiej, gdyż dla niektórych kobiet zbyt późna wizyta może okazać niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia. Dlatego jeśli zależy nam na własnym zdrowiu, wizyty u ginekologa muszą być na stałe wpisane w kalendarz. Zanim jednak pójdziemy do lekarza trzeba wybrać odpowiedniego dla nas specjalistę.

Jak szukać lekarza?

doctor-1149149__340

Kiedy wiemy, że wizyta u ginekologa jest niezbędna i konieczna, lub należy powtórzyć badania i upewnić się o stanie swojego zdrowia, to trzeba jak najszybciej umówić się na wizytę. Jednak jeśli jest to pierwsza wizyta, przeniosłyśmy się do innego miasta, lub postanowiłyśmy zmienić lekarza, to trzeba znaleźć odpowiednią osobę, która zajmie się naszym zdrowiem. W XXI wieku nieocenioną pomocą jest Internet także w przypadku poszukiwania dobrego ginekologa. Dzięki specjalistycznym stronom internetowym możemy kierować się opiniami pacjentek, na temat poszczególnych lekarzy. Warto także polegać na opiniach przyjaciółek, mamy siostry, czy koleżanek z pracy/ uczelni/szkoły.

Lekarz ginekolog w dużym mieście

Znalezienia odpowiedniego lekarza ginekologa w dużym mieście takim jak Warszawa wcale nie jest proste, chociaż mogłoby się wydawać inaczej. Pomimo tego, że mamy wiele przychodni, klinik, szpitali to nie mamy pewności, że będąc w Warszawie trafimy w ręce specjalisty. Dlatego wcześniej warto wpisać w internetową wyszukiwarkę: ginekolog Warszawa i kierować się opinią internautek. Zaufaną stroną jest ginweb.pl za pomocą, której możemy znaleźć znakomitych ginekologów np. http://grzegorzpoludniewski.ginweb.pl/index/ . Strona nie tylko poleci lekarza, ale wskaże adres gabinetu, godziny przyjęcia oraz inne ważne informacje. I tak w gabinecie doktora Grzegorza Południowskiego możemy wykonać badania USG 3D i 4D, badania diagnostyczne, leczyć niepłodność oraz skorzystać z najnowszych metod antykoncepcji.

Jak przygotować się do wizyty?

pregnancy-23889__340

Przed wizytą u ginekologa warto uświadomić sobie, że badania tego typu są niezbędna dla zdrowia i nie należy się ich obawiać. Dla większości kobiet są one nieprzyjemne i wstydliwe, lecz trzeba zdawać sobie sprawę, że ginekolodzy przyjmują kilkanaście pacjentek dziennie i anatomia ciała kobiety nie jest im obca. Doświadczony lekarz z pewnością będzie delikatny i wyrozumiały. Bezpośrednio przed wizytą należy opróżnić pęcherz, aby nie utrudniał badania. Samo badanie powinno odbyć się  w trakcie trwania pierwszej połowy cyklu miesiączkowego. Trzeba także przygotować się do szeregu pytań jakie zada lekarz. Jeśli coś nas niepokoi, martwi lub czegoś nie rozumiemy, to warto o to zapytać lekarza, żadne pytanie nie powinno być krępujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *