Masaż relaksacyjny dla każdego

massage-389727__340Masaż relaksacyjny to idealny sposób na zmęczenie fizyczne jak i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, a do tego ciągłe napięcie psychiczne – wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. W takich ciężkich chwilach dobry masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie. Masaż jest także prawdziwą przyjemnością dla ciała i duszy. Intensywny masaż pleców oraz karku sprawia, że można się odprężyć i chociaż na chwilę zapomnieć o kłopotach i problemach oraz nabrać energii tak bardzo potrzebnej do codziennego funkcjonowania.

Właściwości masażu relaksującego

relaxation-686392__340

Aby zapomnieć o stresie i zregenerować utraconą witalność warto sobie zafundować sobie masaż relaksacyjny. Dobrze wykonany zabieg doda wiele energii, wyciszy i zrelaksuje. Masaż wykonany przez bliską osobę działa podwójnie, gdyż dotyk ukochanej osoby koi nerwy i poprawia samopoczucie. Jednak masaż relaksacyjny wykonywany przez profesjonalnie przygotowaną osobę daje o wiele więcej korzyści niż tylko odprężenie. Masaż stosuje się, aby zapobiec kontuzjom, pozbyć się uporczywych bólów i wspomagać rehabilitację. Dodatkowo wpływa on na nasz wygląd, można dzięki niemu kształtować sylwetkę i przyśpieszać proces spalania się tłuszczu. Poprzez usprawnienie krążenia krwi i stymulację układu limfatycznego nasz organizm szybciej pozbywa się toksyn, co wpływa na jędrność i elastyczność skóry. Masaż rozbija tkankę tłuszczową, a to powoduje, że nasza sylwetka staje się smuklejsza i oczywiście piękniejsza. Masować można twarz, stopy, kark lub całe ciało. Inne korzyści płynące ze stosowania masażu to: lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek, pobudzenie czynności gruczołów i przyśpieszenie przemiany materii, działanie przeciwzakrzepowe, miejscowe rozszerzenie naczyń włosowatych, szybsze wchłanianie obrzęków i wysięków.

Na czym polega masaż relaksacyjny?

massage-272820__340

Najpopularniejsze typu masażu to: masaż stemplami, masaż gorącymi kamieniami, masaż solą z Himalajów, masaż odchudzający, ujędrniający i antycellulitowy, masaż aromaterapeutyczny oraz masaż orientalny. To tylko niektóre rodzaje masaży oferowane przez salony spa i kosmetyczne. Jednym z najbardziej lubianych i najczęściej wykonywanym rodzajem masażu jest masaż relaksacyjny. Wykonuje się go przy użyciu  takich technik jak: głaskanie podłużne, poprzeczne, kuliste, są to ruchy wykonywane przy użyciu palców lub całych dłoni. Głaskanie poprawia krążenie krwi i limfy, uspokaja system nerwowy i łagodzi stresy. Głaskanie zazwyczaj rozpoczyna i kończy masaż. Ugniatanie- ruchy można wykonywać całymi dłońmi, albo jedynie opuszkami palców. Celem ugniatania jest poprawienie krążenia. Natomiast delikatne rozcieranie to uciskanie ciała dłońmi zaciśniętymi w pięści bez rozciągania skóry. Rozcieranie wspomaga likwidację obrzęków, cellulitu oraz złogów. Oklepywanie- całą dłonią lub tylko jej kantem stosuje się w celu pobudzenia krążenia. Podczas wykonywania masażu najważniejsze jest to aby wykonywane ruchy były powolne i płynne, przy użyciu środków poślizgowych obejmujących całe ciało człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *