Maść na żylaki odbytu – czy wystarczy w ich leczeniu?

Hemoroidy zwane również guzkami krwawniczymi lub żylakami odbytu, to bardzo nieprzyjemne schorzenie, które dotyka już co drugiego obywatela naszego kraju. Zatem każdy z nas musi wiedzieć skąd biorą się hemoroidy, jak im zapobiegać oraz jak je wyleczyć. Czy sama maść na żylaki odbytu wystarczy, czy też trzeba udać się do proktologa? Tego problemu nie wolno lekceważyć, ani się go wstydzić, gdyż zignorowany może spowodować poważne problemy ze zdrowiem.

Przyczyny żylaków odbytu

Hemoroidy nie mają względu na osoby, cierpią na nie zarówno kobiety jak i mężczyźni w każdym wieku. Najczęstszą ich przyczyną jest siedzący tryb pracy, brak odpowiedniej ilości ruchu, co powoduje zaburzenia ciśnienia w układzie żylnym znajdującym się wokół odbytu. Hemoroidy przytrafiają się kierowcom, osobom pracującym za biurkiem, kolarzom, czy jeżdżącym konną. Choroba także dotyka osoby otyłe oraz stosujące często środki przeczyszczające. Na żylaki odbytu uskarżają się również kobiety, które urodziły kilkoro dzieci, osoby które przeszły operację krocza i okolic odbytu oraz uprawiające seks analny. Hemoroidy częściej pojawiają się również u osób starszych u których zmniejsza się napięcie nerwowe, mogą mieć też podłoże genetyczne. Przyczyną żylaków odbytu jest także niewłaściwa dieta, uboga w błonnik oraz niewystarczająca ilość spożywanych płynów.

Leczenie żylaków odbytu

Leczenie hemoroidów zależy od stopnia ich zaawansowania. Niezależnie od stanu chorego należy pić co najmniej 2,5  litrów płynów dziennie. Ważna jest także zbilansowana dieta bogata w świeże owoce i warzywa oraz inne produkty spożywcze zawierające błonnik. We wszystkich postaciach choroby specjalista może zalecić przyjmowanie leków o działaniu przeciw zapalnym, w tym tabletek. Najczęściej stosuje się czopki i maści na żylaki odbytu, które można kupić w każdej aptece bez recepty. Kremy, żele, maści na żylaki odbytu stosuje się w miejscowo, a mają one za zadanie zmniejszyć obrzęk i stan zapalny. Maść na żylaki odbytu jak np. Ruskorex http://ruskorex.pl/wskazania-do-stosowaniatrzeba stosować kilka razy na dobę zgodnie z zaleceniami producenta. Żylaki można wyleczyć także operacyjnie lub za pomocą tzw. “gumkowania”.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *