Mucosolvan Mini w walce z kaszlem mokrym u najmłodszych

Nie tak dawno pisaliśmy o kaszlu suchym, a dzisiaj kilka linijek poświęcimy tematyce leczenia kaszlu mokrego u dzieci. Kaszel suchy zwany inaczej nieproduktywnym po kilku dniach zmienia się w kaszel mokry – produktywny. Zarówno kaszel suchy, jak i kaszel mokry jest uciążliwy dla małych dzieci, które nie mają wyrobionego odruchu kaszlu. W przypadku kaszlu mokrego niezwykle trudne dla maluchów jest odkrztuszanie zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny. Nieleczony kaszel mokry może stać się przyczyną poważnych chorób, takich jak: zapalenie oskrzeli, czy też zapalenie płuc. W takich przypadkach z pomocą przychodzą syropy na kaszel dla dzieci, np. Mucosolvan Mini.

Działanie syropów wykrztuśnych

Kaszel jest reakcją obronną organizmu i pozwala pozbyć się chorobotwórczych drobnoustrojów czy innych substancji obcych, które dostały się do dróg oddechowych. W przypadku kaszlu mokrego ważne jest aby szybko oczyścić drogi oddechowe z zalegającej w nich tzw. flegmy. Gęsty i lepki śluz z trudem odrywa się od błon śluzowych i ciężko go wykrztusić szczególnie małym dzieciom. Dodatkowo kaszel podrażnia gardło. W przypadku kaszlu mokrego u małych dzieci ważne jest podawanie odpowiednich syropów, które rozrzedzą zalegającą wydzielinę i w naturalny, łagodny sposób ułatwią jej wykrztuszanie. Dobrze aby syrop dodatkowo łagodził ból gardła i miał przyjemny dla malucha smak. Dzieci niechętnie przyjmują lekarstwa, więc najlepiej wybrać syrop o owocowym, przyjemnym smaku jak Mucosolvan Mini, stworzony z myślą o dzieciach właśnie. Z jego działaniem i zaletami zapoznamy się na: http://www.mucosolvan.pl/mucosolvan-mini.html. W leczeniu kaszlu mokrego u małych dzieci skuteczne jest także oklepywanie plecków oraz odciąganie kataru. Trzeba też zadbać aby powietrze w domu było nawilżone i świeże. Syropów wykrztuśnych nie można podawać maluchom przed snem, gdyż odrywająca się wydzielina zakłóci spokojny sen.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *