Nawilżanie skóry po zimie

Już jest!!! W końcu przyszła, długo wyczekiwana wiosna, która cieszy nas w pełni swoją obecnością. Do życia budzi się przyroda, wszystko wokół pięknieje, wraz z tą pogodą również wypięknieć chcemy i my. Po zimie skóra wielu z nas jest sucha, szara i szorstka, dlatego warto to jak najszybciej zmienić. Odpowiednie nawilżanie skóry po zimie sprawi, że nasze ciało szybko wypięknieje, a nasze samopoczucie się poprawi.

Przyczyny wysuszenia skóry

Nasza skóra nie staje się sucha z dnia na dzień, jest to efekt sezonowego przesuszenia, a zimą zdarza się to większości z nas. Sucha skóra staje się szorstka, traci swój kolor, szarzeje, a niekiedy swędzi i potrafi się łuszczyć. Winny jest mróz, a także wiatr i zmiany temperatur, suche powietrze w pomieszczeniach, klimatyzacja, grube ubrania która nie pozwalają skórze swobodnie oddychać. Zimowe szkody widać najbardziej na twarzy i dłoniach, gdyż te części ciała są najbardziej eksponowane na szkodliwe warunki zewnętrzne. Przesuszeniu ulegają również łokcie i kolana. Zimą osłabieniu ulega bariera ochronna naskórka, a przez to skóra się odwadnia. Z tego też powodu codzienna pielęgnacja w tym okresie musi sprowadzać się do uzupełniania odpowiedniego poziomu nawilżenia oraz dostarczaniu substancji ułatwiających wiązanie wody i tworzących płaszcz wodno-lipidowy.

Nawilżanie skóry – co robić?

Aby skóra odzyskała swoją „wodną” równowagę należy skracać do minimum czas, który spędzamy pod prysznicem i w wannie. Pamiętać trzeba, że zbyt gorąca kąpiel dodatkowo wysusza skórę i pozbawia jej naturalnej ochrony. Lepiej kąpać się w wodzie ciepłej i letniej, o temperaturze zbliżonej do temperatury ciała.  Podczas wybierania płynu do kąpieli, czy żeli pod prysznic, warto zwracać uwagę na zawartość naturalnych i dodatkowych substancji nawilżających. Mydło dodatkowo wysusza i podrażnia skórę, dlatego w tym czasie trzeba z niego zrezygnować. Po kąpieli należy pozostawić ciało lekko wilgotne. Energiczne wycieranie ręcznikiem jest niewskazane, wystarczy delikatnie je osuszyć. Zanim ciało będzie suche po kąpieli trzeba wetrzeć odpowiedni kosmetyk nawilżający, regenerujący, czy odżywczy. Możemy wybierać spośród szerokiej gamy kosmetyków takich jak: balsamy, mleczka, olejki, oliwki, czy też masła do ciała. Sięgać trzeba kosmetyki dostarczające skórze wilgotności i ograniczające jej utratę, zapobiegające przesuszaniu i usuwające jego skutki. Takie preparaty do nawilżania ciała powinny zawierać witaminy, minerały i składniki odżywcze, które wspomagają regenerację naskórka oraz tworzą ochronny płaszcz lipidowy. Odpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnacyjne pomogą szybko uporać się z uczuciem szorstkości i suchości skóry.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *