Objawy przeziębienia

Przeziębienie to choroba, która potrafi nam doskwierać nawet kilka razy w roku. To właśnie przeziębienie jest winne największej absencji osób dorosłych w pracy i dzieci oraz młodzieży na zajęciach lekcyjnych. Doskwiera nam zazwyczaj w okresie jesienno-zimowym, a także wczesną wiosną, kiedy ludzki organizm jest osłabiony.

1

Charakterystyka przeziębienia

Przeziębienie zaczyna się powoli i stopniowo rozwija się w naszym organizmie. Objawy przeziębienia są bardzo często mylone z grypą, gdyż obie choroby są wywoływane zazwyczaj przez wirusy. Jednak ta druga choroba dosłownie zwala z nóg i jest o wiele bardziej niebezpieczna dla organizmu. Przeziębienie przebiega łagodniej i postępuje wolniej, a co za tym idzie jest je łatwiej wyleczyć. Zazwyczaj choroba ta trwa około siedmiu dni, niekiedy dłużej.

 

Pierwsze objawy przeziębienia:

Do pierwszych, najbardziej charakterystycznych objawów przeziębienia zalicza się:

– złe samopoczucie i zmęczenie;

– ból i drapanie w gardle;

– kichanie i katar;

– ból głowy;

– uczucie zatkania zatok i nos;

– stan podgorączkowy lub niekiedy gorączka.

termometr

Objawy przeziębiania w rozkwicie:

– gęsta wydzielina z nosa;

– trudności z oddychaniem (zwłaszcza nocą);

– mokry kaszel, powodujący trudność w odkrztuszaniu wydzieliny;

-ból gardła;

-zmieniony głos.

katar

Wraz z ustępowaniem objawów przeziębienia wracają nam siły, a ogólne samopoczucie poprawia się. Obkurczają się błony śluzowe i możemy ponownie „normalnie” mówić. Jednak jeżeli objawy nasilają się lub powracają należy pójść do lekarza, gdyż mogło dojść do bakteryjnego powikłania przeziębienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *