Obrzęki a niewydolność żylna – jak sobie z nią poradzić

Obrzęki i krwiaki przytrafiają się każdemu dlatego warto wiedzieć jak sobie z nimi poradzić kiedy pojawią się na naszym ciele. Obrzęki i krwiaki pojawiają się zazwyczaj na wskutek urazu najczęściej uderzenia. Obrzęki pojawiają się także w wyniku zabiegów chirurgicznych. U osób z problemami naczyń krwionośnych takich jak np, żylaki, także pojawiają się krwiaki i obrzęki. Niewydolność żylna nie może być ignorowana.

Przyczyny  niewydolności żylnej

 

Przewlekła niewydolność żylna powoduje żylaki, trwałe obrzęki, które mogą z kolei spowodować owrzodzenie goleni. Przyczyną niewydolności żylnej jest uszkodzenie żył transportujących krew z nóg do serca i uszkodzenie zastawek. Kiedy zastawki nie spełniają swojej funkcji część krwi zaczyna się cofać i zalegać w żyłach co powoduje ich rozciągnięcie. Niewydolność żylna spowodowana może być również zwężeniem żył wywołanym zakrzepicą lub uciskiem na żyły. Do innych przyczyn niewydolności żylnej zalicza się także wysokie ciśnienie żylne utrzymujące się przez długi czas. Na niewydolność żylną bardziej narażone są kobiety, osoby otyłe i wysokie a także w podeszłym wieku.

Leczenie obrzęków spowodowanych niewydolnością żylną

Obrzękom spowodowanym niewydolnością żylną można skutecznie zapobiegać. Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiedni tryb życia, aktywność fizyczna jest wskazana wszystkim, gdyż pozytywnie wpływa na cały organizm. Trzeba także walczyć z otyłością i nie dopuszczać do niej. Obrzęki i krwiaki można łagodzić za pomocą zimnych okładów i maści zawierających wyciąg z arniki lub stosować inne kojące żele np. Aescin żel http://tevazdrowiewdobrejcenie.pl/produkty/aescin/. Pomocne są również leki przeciwzakrzepowe oraz te które działają przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Skuteczne jest także noszenie specjalnych skarpet, pończoch lub rajstop uciskowych, które poprawiają elastyczność żył i zapobiegają powstawaniu żylaków.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *