Osteoporoza – leczenie

Osteoporoza to choroba, która w większości przypadków dotyka kobiety. Obecnie można stwierdzić, że jest to choroba cywilizacyjna, gdyż z roku na rok liczba chorych rośnie. Schorzenie to polega na zmniejszeniu gęstości kości oraz osłabieniem ich struktury przestrzennej. Tej chorobie lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Leczenie osteoporozy

www.calperos.pl

Leczenie osteoporozy ma zapobiegać złamaniom kości i jest tym skuteczniejsze im choroba zostanie wcześniej wykryta. Działanie farmaceutyków może powstrzymywać degradację kości, a także mieć działanie anaboliczne. Warunkiem zapewniającym skuteczną terapię jest również właściwa dieta oraz aktywność fizyczna, a także suplementacja wapnia i witaminy D. Samo leczenie farmakologiczne (które musi zlecić lekarz) jest niewystarczające. Leki bez recepty takie jak np. Caperos: http://calperos.pl/calperos-lek-otc. można kupić w aptece i stanowią  one podstawę profilaktyki osteoporozy jednak przed ich zastosowaniem warto poradzić się lekarza lub farmaceuty. Trzeba pamiętać, że choroba nie daje żadnych objawów, dopóki nie pojawią się pierwsze złamania, dlatego tak ważna jest profilaktyka i przeprowadzanie badań kontrolnych. Szczególnie pnie 40+ powinny zadbać o dietę bogatą w wapń np. nabiał, ryby oraz warzywa i owoce, a także wykonać pierwsze badania gęstości kości.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *