Perfekcyjny mat – czyli makijaż dla cery tłustej i mieszanej

Wielkimi krokami zbliża się Sylwester, Nowy Rok i karnawał. W tym czasie wiele z nas będzie uczestniczyć w licznych balach i zabawach. Każda z nas chce wyglądać pięknie i perfekcyjnie, dlatego dokładamy licznych starań aby nasz wizerunek przez całą noc był idealny. Dbamy o odpowiedni strój, fryzurę i oczywiście makijaż, a idealny make up musi utrzymać się nawet gdy będziemy szaleć na parkiecie do rana. O sylwestrowy i karnawałowy makijaż szczególnie martwią posiadaczki cery tłustej oraz mieszanej, a zupełnie niepotrzebnie gdyż wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach. Przestrzegając ich makijaż dla cery tłustej i mieszanej będzie trwały i matowy przez wiele godzin.

Makijaż dla cery tłustej i mieszanej o czym pamiętać

Matowy makijaż sprawia, że cera wygląda wyjątkowo zadbaną i gładką. Panie z cerą skłonną do przetłuszczania się powinny przygotowania do makijażu powinny rozpocząć od wykonania maseczki matującej i ściągającej typu peel off, która pozwoli pozbyć się nadmiaru sebum oraz oczyści i zamknie pory. Następnym krokiem jest aplikacja kremu matującego lub specjalnej matującej bazy pod makijaż, trzeba chwilę odczekać aby kosmetyk dobrze się wchłoną i spełnił swoje działanie. Warto pamiętać, że wystarczy jeden kosmetyk o działaniu matującym, nie trzeba stosować dwóch gdyż kosmetyki mają różne składy i mogą powodować tworzenie się smugi lub warzenie się podkładu. Jeśli nasza cera bardzo mocno się przetłuszcza niezbędne będą bibułki matujące. Dzięki nim unikniemy aplikacji kolejnych warstw makijażu, co może powodować efekt tzw. “maski”.

Niezawodny – puder matujący

Makijaż dla cery tłustej i mieszanej opiera się na jednym podstawowym produkcie, a mianowicie na pudrze matującym. Ten rodzaj pudru jest kosmetykiem uniwersalnym, dzięki niemu nawet rozświetlający podkład będzie matowy i bardziej trwały w strefie T, a reszta twarzy będzie mogła błyszczeć tym pożądanym blaskiem. Puder matujący sprawdza się też idealnie do wszelkich poprawek makijażu, lecz w jego aplikacji trzeba zachować umiar. Trzeba pamiętać że kosmetyki matujące w świetle naturalnym tworzą widoczną warstwę, dlatego w makijażu dziennym trzeba ograniczyć ich ilość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *