Pielęgnacja skóry twarzy w trzech krokach

Twarz wymaga codziennej i wyjątkowej pielęgnacji, którą należy dobrać do indywidualnych potrzeb. Pielęgnacja skóry twarzy, prawidłowo przeprowadzona sprawi, że nasza cera będzie idealna i składa się ona z trzech podstawowych kroków: oczyszczania, złuszczania oraz nawilżania.

Oczyszczanie

Oczyszczanie to podstawa pielęgnacji skóry twarzy, powinna się ona odbywać dwa razy dziennie: rano i wieczorem, przed nałożeniem kremu, czy też makijażu. Dogłębne oczyszczenie skóry twarzy polega na wykonaniu krótkiego masażu za pomocą żelu, emulsji czy innego preparatu przeznaczonego do mycia. Pozwala to na usunięcie z powierzchni skóry zanieczyszczeń i resztek makijażu. Zanim umyjemy twarz, należy zmyć z niej makijaż za pomocą odpowiedniego kosmetyku np. płynu micelarnego. Ostatnim etapem oczyszczania jest tonizacja. Tonik przywraca naszej skórze naturalne pH oraz zapewnia jej odpowiednią ochronę.

Złuszczanie

Pielęgnacja skóry twarzy polega również na złuszczaniu, które może być mechaniczne lub chemiczne. Peelingi trzeba wykonywać raz w tygodniu, aby pozbyć się martwych komórek naskórka.Osoby ze skórą normalną, mieszaną lub lekko przetłuszczającą się powinny wybrać drobnoziarnisty peeling mechaniczny. Natomiast osoby których skóra jest wrażliwa, naczynkowa lub trądzikowa powinny wybrać peeling enzymatyczny. Systematyczne złuszczanie naskórka pozwala na szybsze i skuteczniejsze wchłanianie składników aktywnych oraz sprawia że skóra jest gładsza i bardziej promienna.

Nawilżanie i odżywianie 

Ostatnim krokiem pielęgnacji skóry twarzy jest aplikacja kremu nawilżającego. Warto stosować kremy na dzień i na noc. Dobry krem nawilża i odżywia. Krem na dzień musi też ochraniać skórę przed wiatrem i mrozem, a także szkodliwym promieniowaniem UV. Krem na noc powinien zawierać substancje regenerujące i odżywcze bo właśnie nocą nasza skóra odpoczywa i regeneruje się.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *