Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym

Trądzik różowaty to przewlekła choroba zapalna skóry twarzy, która przebiega po postacią zaostrzeń i reemisji. Niestety przyczyny powstania choroby nie zostały dokładnie poznane. Pierwsze objawy trądziku różowatego pojawiają się około 30 roku życia, a szczytowe nasilenie objawów pomiędzy 40 a 50 rokiem życia. Choroba trzykrotnie częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn. Jednak jeśli pojawia się u panów są to zaawansowane stadia przerostowe.

Leczenie trądziku różowatego 

www.iwostin.pl

Leczenie trądziku różowatego jest długotrwałym procesem, ze względu na stadia reemisji i zaostrzeń choroby. Najskuteczniejszą metodą leczenia schorzenia jest połączenie terapii farmakologicznej z właściwą pielęgnacją codzienną skóry, która wymaga zastosowania odpowiednich dermokosmetyków. Leczenie wymaga również zmiany trybu życia, unikania niektórych składników pokarmowych oraz czynników zaostrzających objawy takich jak np, dym tytoniowy. Bardzo często leczenie farmakologiczne wspomagane jest zabiegami laseroterapii. Oczywiście leczenie powinno odbywać się pod okiem lekarza dermatologa. Do codziennej pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym należy stosować specjalne linie dermokosmetyków, przeznaczonych specjalne do tego typu skóry np. Rosacin marki Iwostin: https://www.iwostin.pl/produkty/rosacin/krem-na-dzien-lagodzacy-skore-z-tradzikiem-rozowatym/. Głównym zadaniem kosmetyków przeznaczonych do skóry z trądzikiem różowatym jest łagodzenie objawów oraz ochrona przed  niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi. Widoczny efekt działania tych kosmetyków jest dosyć powolny jednak skuteczny.

Profesjonalna pielęgnacja 

Profesjonalna pielęgnacja w gabinecie kosmetycznym jest również wskazana ale wymaga konsultacji z lekarzem dermatologiem. Zabiegi wykonywane są w pierwszym okresie choroby lub po ustąpieniu objawów. Rodzaj wykonywanych zabiegów kosmetycznych musi być dobrany do rodzaju trądziku i stanu skóry chorego, musi być też wskazany przez dermatologa. Najczęściej stosuje się: galwanizację, jonoforezę witaminą C, fosforem i wyciągiem z ruty, a także naświetlania lampą z niebieskim światłem oraz witaminy przeciwłojotokowe. W leczeniu i pielęgnacji stosuje się także antybiotykoterapię. U osób bez stanów zapalnych można zastosować papkę siarkową lub siarkę w postaci żelu.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *