Pielęgnacja skóry zimą

Już niedługo rozpocznie się kalendarzowa i astronomiczna zima, jednak zazwyczaj przychodzi ona wcześniej niż wskazuje na to data w kalendarzu. Zatem  już dzisiaj warto zadbać odpowiednio  o swoja skórę, o którą zima trzeba dbać inaczej niż zimą lub latem. Pielęgnacja skóry zimą wymaga także użycia innych kosmetyków, aby mogła być w pełni chroniona przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

Co szkodzi naszej skórze zimą?

winter-1127201__340

Nasz skóra zimną narażona jest na szereg czynników szkodliwych, które niekorzystnie wpływają na jej wygląd. Twarz i dłonie są wyeksponowane  przede wszystkim na działanie silnego i mroźnego wiatru oraz niskich temperatur. Przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach, gdzie powietrze jest suche i gorące sprawia, że skóra staje się przesuszona i matowa oraz nadwrażliwa i nie pomagają jej zwykłe kremy nawilżające. Na stan naszej cery zimą ma wpływ także dieta, która w czasie zimy musi być bogata w witaminę C i E, A oraz zdrowe tłuszcze. Negatywnie na wygląd naszej cery  wpływają także jony emitowane przez ekrany komputerów oraz innych urządzeń elektronicznych tudzież bark odpowiedniej ilości snu, a także geny.

Pielęgnacja skóry zimą

coat-15845__340

Najlepszą metodą pielęgnacji skóry zimą byłaby zmiana trybu życia, jednak nie jest to możliwe, dlatego też musimy szukać innych metod. Jedną z najważniejszych zasad pielęgnacyjnych skóry twarzy w zimie jest stosowanie kremów nawilżających i odżywczych oraz ochronnych. Pielęgnacja skóry zimą polega na dostarczeniu jej odpowiedniej ilości minerałów i składników, które wzmocnią ją od wewnątrz i zewnątrz. W czasie zimy warto sięgać po witaminowe suplementy diety, które uzupełnią niedobory składników mineralnych i witamin. Formuła kosmetyków nawilżających, musi zawierać substancje higroskopijne, które wiążą wodę w naskórku. Dlatego warto wybierać kosmetyki z kwasem hialuronowym, który silnie nawilża i zapobiega odwodnieniu skóry. Do pielęgnacji skóry zimą trzeba także używać kosmetyków, zawierających glicerynę. Substancja ta powinna znajdować się przede wszystkim w kremie do rąk. Zimą nasze dłonie są szczególnie narażone na odmrożenia. Kiedy wiemy, że na zimnym powietrzu spędzimy dłuższy czas, to na twarz koniecznie należy zaaplikować krem ochronny na zimę, który wzmocni warstwę lipidową skóry. Zimowy krem powinien być tłusty lub półtłusty, musi zawierać także różnego rodzaju emolienty. Odpowiednia pielęgnacja skóry zimą pozwoli jej dotrwać do wiosny w bardzo dobrej kondycji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *