Profilaktyka i leczenie miażdzycy

Miażdżyca jest chorobą cywilizacyjną, która powoduje zwężenie naczyń krwionośnych. W tętnicach tworzy się tak zwana blaszka miażdżycowa, która składa się z co najmniej dwunastu składników, do których między innymi należy wapń, cholesterol, czy skrzepy.

Profilaktyka przeciwmiażdżycowa

Przyczyną powstawania blaszki miażdżycowej jest stan zapalny tętnic. Nie wolno dopuszczać do powstawania takich stanów zapalnych w organizmie, a można uczynić to w bardzo prosty sposób, poprzez eliminację z codziennej diety cukru. Zamiast badać poziom cholesterolu lepiej sprawdzić poziom homocysteiny. Jeżeli jej poziom przekracza 8-9, wówczas trzeba zacząć działać. Poziom homocysteiny można obniżyć poprzez przyjmowanie witaminy B6 i B12 razem z kwasem foliowym. Doskonałym źródłem tych składników są żółtka jajek. Wysoki poziom homocysteiny to jedna z możliwych przyczyn miażdżycy, ale może to być zakażenie bakterią “Chlamydia pneumoniae“, którą odnajdziemy w złogach cholesterolu. Jeśli w naszym organizmie pojawi się już blaszka miażdżycowa, to można ją rozpuścić.Rozpuszczają się skrzepy, a także obniża się poziom wapnia we krwi. Wbrew pozorom nie jest zalecana dieta niskotłuszczowa. Lekarze polecają spożywać duże ilości jajek, w których żółtko powinno być lekko ścięte, gdyż wysokie temperatury niszczą wiele cennych substancji odżywczyc. Nie trzeba się obawiać zbyt dużej ilości cholesterolu z żółtek, ponieważ zawarta w nich lecytyna stabilizuje jego poziom, tak samo jak poziom trójglicerydów. Im więcej dostarczymy cholesterolu z pożywienia, tym mniej syntetyzuje go wątroba.

Leczenie miażdżycy

Skuteczną metod jest chelatacja, czyli wlew dożylny. Zabieg jest niestety bardzo kosztowy, a należy go wykonać przynajmniej 20 razy. Chelatacja czyści tętnice, w powolny lecz skuteczny sposób. Stosowanym składnikiem aktywnym przy tym zabiegu jest sól sodowa kwasu wersetowego, zwanego EDTA. Sól nie jest metabolizowana przez wątrobę, łączy metale ciężkie i usuwa je z organizmu wraz z moczem (do zabiegu chelatacji trzeba mieć sprawne, zdrowe nerki). Aby móc zapobiec odkładaniu się wapnia we krwi trzeba przyjmować witaminę K2, która dodatkowo odprowadza ją do kości. Witamina K2 wraz z witaminą D3 i A powoduje zanik blaszki miażdżycowej. W przypadku miażdżycy trzeba unikać aspiryny. Zalecana jest suplementacja nattokinazą, czyli enzymem otrzymywanym z sfermentowanej soi, który zawiera unikalną witaminę K2 MK7.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *