Przyczyny, objawy i leczenie zapalenia pęcherza moczowego

Zapalnie pęcherza moczowego to typowa przypadłość kobieca. Jak wskazują statystyki przynajmniej raz w życiu każda z pań doświadczy tej przykrej dolegliwości. Oczywiście nigdy nie można lekceważyć objawów zapalenia pęcherza moczowego, gdyż nieleczona choroba może spowodować poważniejsze problemy zdrowotne. Zatem kiedy zauważymy u siebie pierwsze objawy choroby, koniecznie trzeba reagować.

Przyczyny zapalenie pęcherza moczowego

woman-506120__340

Do najczęstszych przyczyn zapalenia pęcherza moczowego zalicza się zakażenie bakteryjne, które wywołują pałeczki okrężnicy „Escherichia coli”. Bakterie te naturalnie bytują w układzie pokarmowym oraz w kanale w okolicy odbytu. Ze względów anatomicznych kobiety chorują częściej, gdyż cewka moczowa jest znacznie krótsza niż u mężczyzn. W przypadku gdy bakterie przedostaną się na skórę pomiędzy odbytem a pochwą, bardzo szybko migrują do cewki gdzie się namnażają. Z cewki moczowej bakterie wędrują do pęcherza moczowego i do niego przylegają, powodując stan zapalny. Jeżeli w porę infekcja nie zostanie opanowana i wyleczona, bakterie mogą przedostać się moczowodami do nerek i spowodować odmiedniczkowe zapalenie nerek.

Objawy zapalenia pęcherza

the-test-1006796__340

Zapalenie pęcherza objawy ma niezwykle charakterystyczne i nie sposób ich pomylić z żadną inną chorobą. Do pierwszych objawów tej choroby zalicza się lekkie pieczenie podczas oddawania moczu. Kolejnym objawem jest uczucie parcia na pęcherz, chociaż nie można wycisnąć z siebie nawet kilku kropel. Podczas oddawania moczu towarzyszy silny ból, pieczenie i szczypanie. Następnie może pojawić się ból w podbrzuszu i części lędźwiowej kręgosłupa, a także stan podgorączkowy i ogólne pogorszenie samopoczucia.

Leczenie zapalenie pęcherza

hot-water-bottle-1800752__340

Leczenie zapalenia pęcherza moczowego powinno odbywać się za pomocą domowych, naturalnych metod oraz środków farmakologicznych, które możemy kupić w aptece bez recepty, takich jak „Neofuragina” więcej informacji o leku i chorobie na: http://neofuragina.pl/ . Codziennie należy wypijać minimum 2-3 litry płynów, aby przyśpieszyć wypłukiwanie się bakterii. Warto aby były to napoje zawierające dużą zawartość witaminy C np. sok z żurawiny, czarnej porzeczki lub brzozy. Należy również się wygrzewać pod ciepłą kołdrą lub kocem, do podbrzusza i pleców można przyłożyć termofor z gorącą wodą. Pomocne są także ziołowe nasiadówki z rumianku, szałwii, krwawnika. Jeżeli objawy nie ustępują pomimo stosowania domowego leczenia i farmaceutyków po 2-3 dniach należy udać się do lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *