Skurczowe bóle brzucha

Ból brzucha może objawiać się w różny sposób, niekiedy jest kłujący, innym razem tępy, lub ostry. Bardzo często objawia się także silnymi skurczami. W zależności w której części brzucha się pojawia może mieć różne przyczyny. Jednak za każdym razem kiedy pojawia się skurczowy ból brzucha odczuwamy duży dyskomfort i pogorszenie samopoczucia.

Bóle brzucha przyczyny

photo-session-in-the-body-1759811__340

Skurczowe bóle brzucha przyczyny mogą mieć bardzo zróżnicowane. Do najczęstszych powodów tego rodzaju skurczów zalicza się te ze strony układu rodnego u kobiet, a także przewodu pokarmowego oraz moczowego. Skurczowe bóle brzucha są także objawem stresu i strachu. Niekiedy są tak silne i bolesne, że utrudniają normalne funkcjonowanie. W niektórych przypadkach ból brzucha i skurcze mogą być spowodowane leczeniem innych chorób i schorzeń. Najczęściej jednak skurczowego bólu brzucha doświadczają kobiety w czasie owulacji oraz miesiączki, a także osoby cierpiące na zespół jelita drażliwego i kolkę nerkową.

Jak sobie radzić z bólem brzucha?

hot-water-bottle-1800752__340

Bólu brzucha nie należy ignorować, zwłaszcza jeśli pojawia się często i jest uciążliwy. W takich przypadkach trzeba zgłosić się do lekarza. Silny, paraliżujący skurczowy ból brzucha nazywany także „ostrym brzuchem” jest objawem zapalenia wyrostka robaczkowego, który wymaga natychmiastowej interwencji chirurgicznej. W swojej domowej apteczce zawsze warto mieć skuteczny lek łagodzący skurcze i ból brzucha np. Buscopan, po który możemy sięgnąć w razie potrzeby więcej informacji o leku znajdziemy na: http://www.nabolbrzucha.pl/bol-i-skurcze-brzucha/przyczyny.html Skuteczne i łagodzące objawy bólowe są również napary ziołowe z rumianku, melisy, czy mięty oraz ciepłe okłady i kompresy np. termofor z gorącą wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *